Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék megszabadulni...

Hogyan tudnék megszabadulni az anyatejes kakitól?

Figyelt kérdés
Kizárólag a kézi mosás, áztatás lehet a megoldás, vagy van esetleg akinek bevált valami csodaszer...
2014. szept. 9. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Nem egészen értelek?

Ha kakik lesz a ruha kiöblítem, hogy ne száradjon bele, aztán a mosógépben kimosom. Még egyik ruhája sem maradt foltos.

2014. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rögtön ki kell mosni kézzel.

Amúgy meg ha csupa fehér a ruha, akkor fehér Domestos simán kiszedi.

2014. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Frissen kiöblíted, ha mégis marad, akkor színes ruhákra rózsaszín Vanish.
2014. szept. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Házi szappan jól kiszedi, de minél gyorsabban kimosod a történés után, annál nagyobb eséllyel jön ki, és igen, kézi mosás kell. Egyébként nem raknám bele kakisan a mosógépbe, legalább a nagyját ki kell öblíteni belőle. Minden foltra igaz, hogy a legjobban kézileg előmosott állapotban hamarabb kijön belőle. Sokszor a mosógép nem szedi ki a foltokat. Használhatsz folttisztítót, fehérítőt, előmosást, magasabb, alacsonyabb fokon mosást, márkás mosószert...vannak foltok, amiket ha nem öblítesz ki mosás előtt-minél hamarabb a baleset után-akkor nem jön ki belőle.
2014. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiaim első éveiben rendszeresen ott állt a fürdőszobában a mosószeres áztatóvíz. Matéria (kaki, hányás, később változatos színvilágú pürék) leöblít, majd be a vízbe és állni hagyni benne a mosásig. Mosás előtt ellenőriztem, ami nem jött ki, az kis mosószappanos (Wanish, sima mosószappan mindegy) sikálás és úgy be a gépbe.

Nem csodaszer, de elég hatékony a Lidl-ben kapható W5 márkájú, fehér flakonos, fújós foltkiszedő. A nagyobb gyereknél legalábbis nagyon bevált a kakaó, pörkölt, fű, sár foltoknál. Ennél elég befújni a foltot és úgy be a gépbe.

2014. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyanúgy csinálom a folttisztítást, mint az utolsó. Hál istennek, eddig még minden foltot ki tudtam szedni a kislányom ruháiból. Én használok még ariel fehérítőt, és folteltávolítót, nekem ezek váltak be nagyon.
2014. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vanish szappan
2014. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!