Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erosen refluxos ( csendes...

Erosen refluxos ( csendes reflux ami fájdalommal jár ) babák anyukái adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés

Nem a normal refluxosokra gondolok akik buknak minimálsiat vagy sokat és tovaább mosolyog,szépen hizik a baba. Hanem arra gondolok amikor visszanyeli a savat, uvolt etetés után, etetéskor feszeng hátra elore és nem hizik. 3,5 hos a lányom végre rájottunk mi a baja. én már azt hittem valami ritka gyogyithatatlan baja van,mignem youtubon rákerestem : reflux baby, és ugyanilyen evés kozbeni visitos babákat találtam. amig ar tápszerunk volt csak evés után visitott. a doki váltott neocate tápszerre miszerint lehet allergiátol is reflux. de ez nagyon hig tápszer és erosodott a refux egész nap rossz kedvu siros. sajnos a nutriTont nem birja a pocakja. Gastrotuss babyt kezdtunk használni. Mennyit adjak és hányszor? segit? mikor? elég ez vagy komolyabb gyogyszer kéne?

Hogy oldjátok meg ha látogatoba mentek valahova,illete az auto utat,ugyanis feszeng az ullésbe. Mit tehetek érte?

Keservesek a napjaink...



2014. szept. 11. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen volt, annyi különbséggel, hogy ő evés után közvetlen hányt és rá 4 órával később is, mikor felébredt az alvásból.

Kórházba is kerültem vele és ott azt tanácsolta a gy.orvos, hogy kezdjem el hozzátáplálni, mert nem tudnak vele mit csinálni. Sok tápszert kipróbáltunk 3,5 hónapos koráig.

Végül kapott kevés almát mindennap és szépen javult az állapota.

2014. szept. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is segített az alma 3 hónaposan...

Előtte amivel jobb lett: cumisüveg váltás és az ar tápszer helyett sűríteni kezdtem a lefejt tejet Nutritonnal.Előtte kiegészítésnek adtam a sűrű tápszert,előtte mindig tejet kapott.Szóval lehet érdemes cumisüveget is váltani és ha bírja ritkábban etetni(nálunk ezek együtt 2 héten belül segítettek,írtad,hogy a nutriton nem jó,de a többivel szerintem érdemes "kísérletezni")

2014. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat. Uveget nem szeretnek valtani mivel fuldoklos es vegre megtalaltuk azt amivel szepen iszik.elozo uvegek majdnem az eletebe kerultek korhazba is volt.most fuldoklosoknak valot hasznalunk es egyes lyukut.

Szoval akkor ti nem kaptatok ra gyogyszert?

Sajnos nalunk nem egy ket hetes dolog ez a kinlodas hanem 3 hos kora ota igy nem is latom a veget...

Iszonyatos nezni ahogy visit es akarhogy fogom,akarmit teszek nem hagyja abba.korulottem 7 kisbaba van most a barati korben.mind nyugodt,kirandulni jarnak.en meg a babammal egyutt orditok a negy fal kozott.probaltam babajocsiban tobbszor kivinni de feszeng dobalodzik uvolt.

Almat hogy adtatok az elejen,napi hanyszor? Es ra tapszert?

Annyi tapszert probaltunk mar es elvan rontva a gyomra.eveskor zorognek a belei.igy en varni akartam mig megnyugszik tole.ezt a neocatet 11 napja issza.uj lenne meg az almis is neki.

2014. szept. 11. 12:58
 4/8 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak is savas refluxa volt. A milumil AR optima tápszer segített neki sokat és Biogaia cseppet kapott. A hozzátáplálás segített mikor krumplit almát, répát kapott már. Minden evés után fél órát tartottam kézbe vagy pihenőszékbe a lényeg hogy ne feküdjön. (doki tanácsára).

Tudom hogy nagyon nagyon nehéz.. Teljesen olyan 1 éves korára múlt el, de mikor már egyedül ült sokkal könnyebb volt. Az autó gondra nem tudok mit mondani kocsikázni imádott mindíg de közvetlen evés után sose mentünk csak evés után 1 órával kb hogy ne kavarja fel a pociját a rázkódás. Kitartás!

2014. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, melyik az az üveg ami bevált? Nekem is az a gyanúm, hogy babám refluxos.

Mi könyvet teszünk a kiságy alá, az megemeli a fejrészt, így talán kevesebb savas cucc folyik vissza. Amúgy ő is mindig visszanyeli, ő is ficereg, sír evésnél, utána, alvásnál, mindig. De ő hasfájós is.

Gastrotuss nálunk nem segített, ő anyatejes egyébként.

2014. szept. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bio gaiat en is adtam neki de mivel allando hasmenese van a doki tanacsara elhagytuk. Dr brownsos uvegunk van.es hany napig adtad a gastrotusst? Allitolag 2 het utan kezd hatni.es minden szopi utan adtal neki?
2014. szept. 11. 15:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Tudom régi a kérdés, de mi történt veletek, hogy vagytok?? Nálunk ugyanez a helyzet mint veletek, jó lenne pár biztató szó :)
2017. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én az egyik válaszoló vagyok: Nálunk kiderült,hogy a tejfehérje a hunyó.Teljes tejmentes diétát tartottam és a neocate tápszert írta fel a gasztroenterológusunk.

Így napok alatt megjavult a helyzetünk mindenféle sűrítés nélkül.

2017. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!