Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hónapos babának mit kell...

3hónapos babának mit kell tudnia? Mert az én picurom nem kacag és a játékért sem nyúl és nem is fordul meg! Ez baj?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem kell még tudnia. A fej felemelése hason, játék megtartása kézben, ha odaadod neki, mosolygás. Ezeket figyelik a 3hós vizsgálaton.
2014. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem baj. 6 hónapos korig kell megfordulni. A kacagást nem tudom pontosan, de úgy rémlik, ennyire picin még egyik gyerekem sem kacagott, csak néhány hónappal később. A játékokért nyúlás ezek közül az első, amit általában csinál a baba, lógass az ágyába vagy járókájába, vagy akárhova ahol fekszik fölé játékokat, amiket először majd nézeget, aztán majd elkezd püfölni.
2014. szept. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Azért nem semmi,hogy ezek a babafigyelő oldalak,miért irnak olyat amit közelsem kell tudnia. Már azt hittem valami baja van.tehát ráérünk mindennel köszike mégegyszer
2014. szept. 14. 09:36
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha mosolyogsz, visszamosolyog rád? Ezt már azért tudnia kellene. A fordulás nem gáz. Hat hónapos koráig kell tudnia minden irányba fordulni, ahogy előttem is írták. A játék egyáltalán nem érdekli? Ha fekszik és felette lógatsz valamit, nem nyúl érte? Én azt hiszem, ezt már tudnia kellene pár hetes korától kezdve, hiszen a koordinációs készsége így fejlődik. Elsőnek csak kapálódzik a tárgyakért, aztán szépen lassan meg is tudja érinteni őket. Már egy 2-3 hetes baba is nyúlkál a körforgó felé például. A kisfiam 3-4 hónapos kora körül fordult meg elsőnek, 5 hónaposan mindkét irányba. 6 hónaposan ült, mászott, kúszott, 7 hónaposan felállt kapaszkodva, most 8 hónaposan kapaszkodva kezd lépegetni.7 hetes volt, amikor elsőnek visszamosolygott rám, 3 hónaposan már ha megcsikiztük, kacagott. Ő pár hetes volt amikor kapott körforgót és nyúlt a játékok felé. 4 hónaposan le is szedtük neki, mert folyton rángatta őket.
2014. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hetes múlt és már élénken figyel mindent, amit érdekesnek tart. Ha megállok a kiságy mellett azonnal észrevesz, rámmosolyog, u.így peluscsere közben is pl. Ha éjjelifényt kapcsolok a sötétben élénken figyeli a fényforrást. Minden mozgásra figyelget. A kiságyában forgolódik akár egy teljes vagy fél kört...
2014. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mosolyogni mosolyog sőt gagyarázik megállás nélkül. Van forgó a feje felett,de csak nézi,és kalinpál,nem látom,hogy nyulna is felé. Megfogja a pulcsim és nézi a kezét az jó?
2014. szept. 14. 12:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor semmi gond, mindent tud, amit kell. Kacagni 4 hósan kezdtek a gyermekeim :)
2014. szept. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kalimpálás nagyon jó! Bőven elég még! Ha ezt sem csinálná, akkor lenne gond.
2014. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kisfiam 3 hósan röhögött fel először, meg nyúkált is már vígan a játékokért, viszont csak hét hónaposan forgott (!!!) barátnőm kislánya már 4 hósan pörgött,mint a grillcsirke, ellenben még most, 9 hósan sem röhög hangosan...

minden gyerek más.

tipikus - akinek a gyereke jó korán kezd valamit, az kinyilatkoztatja "Benőke már 8 hónaposan járt" akinek meg nem csinálja a gyereke, az nem meri ezt elárulni, azt hiszi, hogy gyengébb képességű az ő csemetéje - így mindig úgy tűnik, hogy vannak életkorok, amikor a gyerekeknek valamit már KELL tudnia.


dehogy!


"szuperBenőke" 7 évesen pont azt fogja tudni, mint a kis oktondi Arisztid, aki csak 18 hónaposan járt, 3 évesen még csak 8 szót mondott ki... pontosan ugyanott fog tartani a két gyerek.


nincs jelentősége, és ne is foglalkozz a kisbaba ki mit tud - dal :)


a nyúkapiszkát hamarosan amúgy végezni fogja a gyereked, és a forgás "imitálás" is heteken belül bekövetkezik, te csak babázz boldogan és büszkén annak tudatában, hogy egy ügyes okos kicsikéd van :)

2014. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2014. szept. 18. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!