Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy mossátok kisbabátok...

Ti hogy mossátok kisbabátok haját, hogy ne sírjon?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves lesz novemberben, de még mindig utál hajat mosni. Végig sírja az egészet. Van valami jó ötletetek, hogy megszeresse?

2014. szept. 14. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Nállunk ez hozta meg a változász azóta nem ordítva telnek a hajmosások:

[link]

2014. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2%
5 hònapos a babàm de soha nem sìrt amikor a hajàt mostam pedig nagy göndör haja van. Ràtettem a sampont ès kimostam.
2014. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

nem sok tapasztalom még ezzel a korosztállyal, de én bevonnám, játékot csinálnék belőle. tennék a kezére hogy dörzsölje össze, jé habzik

a kis fejére tenném a kezét, hogy nézd milyen csúszós.

csinálnék figurákat a habbal a hajával,mutatnám neki, ha van kéznél tükör, meg még két kéz..ilyemik


utána meg szerintem rutin lehetne már hajmosás..

2014. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Nekünk is jól jött ez a hajmosó kalap.

Bár először sapkának kellett álcázni, és nekünk felvenni, hogy milyen csinos sapi, és aztán ő is kérte, hogy hadd vegye fel, mert először az ellen is tiltakozott.

2014. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
Lehet, hogy gorombàn mosod?
2014. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

hiába pontoztok le néhány választ, oka van a sírásnak.

Ha erősen mosod, húzod a haját, édes mindegy, van kalap a fején, vagy nincs...

És igen, általában a szülő csinál valamit rosszul. Kalap nélkül is lehet anélkül mosni, hogy végighisztizné, mert orrán-száján dől a sampon.

2014. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pár hónaposan még az enyémek sem sírtak, de pár évesen jó párszor. És nem mostam durván, nem dőlt orrukon-szájukon a hab:S

Vannak ilyen időszakok. Zuhanyzod a haját vagy a hátára fekteted?

2014. szept. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Kisbaba 2 évesen???? Na ne viccelj már!


Ne hagyd, hogy a szemébe folyjon a víz és a hab, ne dörzsölgesd erősen, se hosszú ideig.

2014. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az én másfél évesem is utálja a hajmosást! vettünk ilyen hajmosókalapot is,igaz nem ilyen "drágán", (kínából,aliexpressről 350-ft volt és ingyen szállították!). ennek ellenére úúúúúútál hajat mosni, a kalapot nem engedi,h. feltegyük neki. egyszer sikerült,akkor tetszett neki,de hiába,többször nem engedte. igaz az én lányom nem akkor sír,amikor mosom a haját,hanem amikor öblítem. nem hajlandó hátrahajtani a fejét,akárhogy is kínlódok,így a szemébe megy a víz. azzal szoktam becsapni néha,h. nézd ott fent a ...-ot. nah,amikor felnéz,gyorsan öblítek. néha bejön,néha nem. kitartás!
2014. szept. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Természetesen nem dörzsölöm durván és nem is sokáig (kb. 1 perc az egész procedúra samponozással és öblítéssel együtt) és még csak nem is megy sampon se a szemébe, se a szájába. Valószínűleg a víz zavarja, ami (bármennyire is óvatosan csinálom), picit az arcába folyik. Lehet, hogy megpróbálom ezt a hajmosó sapkát, hátha megoldás lesz. Azt azért ismerjük be, hogy minden gyerek más!! Egyik nem szeret hajat mosni, egyik pedig pl. orrot szívni. Az én gyerekem például szereti az orrszívó porszívót.
2014. szept. 15. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!