Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús Anyukák, kicsifiatoknak...

Fiús Anyukák, kicsifiatoknak mennyi ideig vándorolt a herécskéje az alhasába, illetve volt-e olyan, hogy mindkét here egyik oldalon volt?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak szinte a nap 80%-ában fenn van a kis heréje a hasában. Emellett most nem vagyok biztos, de néha mintha a mindkettő a jobb oldalon lenne. Ilyenkor nagyon nagy lesz a herezscskója és szinte lila és kemény.

Elvittem a háziorvoshoz, azt mondta túlzok, elvittem a Heim Pálba urológiára, ott is azt mondta az orvos, hogy ne írjam felül az orvosok szavait. Én szívesen ezt tenném, de mégis aggódom. Szerintetek mennyi ideig (úgy értem, hány éves korig) és milyen mértékben normális a here vándorlás? Kisfiam decemberben lesz három éves. Amúgy köldöksérve is van születésétől fogva és már többször jeleztem, hogy szeretném, ha megműtenék, de mindig mondták, hogy még ráérünk.... ezzel is szerintetek meddig?


2014. szept. 15. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egyik fiamnak egyátalán nem vádnorolt, mindig a helyén volt mindkettő.

A másiknak viszont a jobboldali sokszor eltűnt- azaz felcsúszott, lágyéksérve is volt azon az oldalon, és műtötték neki, azóta a helyén van. Neki pl. nem szimmetrikusak a heréi. MIkor megszületett és pelenkáztam, mindig úgy láttam, hogy csak egy heréje van- a gyerekorvoshoz be is mentem vele, és szóltam, hogy nézzük meg. Kicsomagolta a picit és ""megkereste" neki- mondta, hogy megvan mindkettő, de a zacsija is olyan féloldalas, az egyik oldalon jobban lóg. Mondta, hogy ez sok férfinál előfordul, ezzel semmi gond nincs. :)

Ha látta doki a kicsidet, akkor szerintem nem kell aggódni.

Nálunk születésekor mondták a fiamnak, hogy lágyéksérve van, figyeljük! Figyelgettük is, de szépen elmult a duzzanat a heréjéről, lágyékáról és fokozatosan meg is feledkeztünk róla- annyira elmult. Aztán 3,5évesen egyik nap fürdésnél kikerekedett a szemem, hogy jesszus mária a combja közepéig szinte lógott a gyerek heréje az egyik oldalon, a lágyéka be volt duzzadva. Nagyon megijedtünk, de szinte rögtön eszünkbe jutott, hogy ez a sérve lesz. Ez volt csütörtökön- hosszú hétvége lévén csak gyerekdokival telefonáltunk, hogy mi a teendő, hétfőn mentünk a sebészetre és olyan mázlink volt, hogy pénteken már a műtőasztalon feküdt. (épp nem volt beteg és a dokinak egy betege visszamondta a műtétet- így éppen befért még)

2014. szept. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hűha, ez nem semmi lehetett!!! Örülök, hogy végül minden rendben lett. Az urológián megtapogatták az alhasát elég precízen és mondták, hogy rendben van, tehát egyenlőre elhiszem :-))
2014. szept. 15. 09:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Èn nem is tudom mióta van lent a fiamnak, de àllítólag ottvannak, minden hónapban megnèzi az orvos. Most 4hónapos, korrigàltan 2 ès fèl.

Viszont neki s volt köldöksèrve, mostanra elmúlt, de nagyo utànna jàrtam....àllítöla 3 4 èves korokig nem nagyon foglalkoznak vele csak ha fàjlalja mert a hasizom erõsödesèvel mèg elmúlhat.

2014. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na frankó :-((( Most telefonáltak a bölcsiból, hogy a fiamnak heresérve van!!!!



:-((

2014. szept. 15. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:
2014. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 vagyok- akkor legalább "megnyugodhatsz", hogy tényleg nem normális szegénykének a heréje. Műteni fogják, vagy mit javasolnak? Ki vette észre, bölcsis doki? Gondolom nem a gondozónénik? Nekünk 3,5évesen került sor a műtétre és én nagyon ideges voltam- az egész ambuláns jelleggel ment. Én vidéki vagyok, Szegedre utaztunk le, reggel 7kor felvétel 9kor műtét és du 5re már otthon aludt a saját ágyában. Olyan hihetetlenül könnyedén vette az egészet, hogy csoda. Vele együtt 8gyereket műtöttek, volt egy 2éves, aztán az én fiam 3,5 és volt még 4, 5, 6éves kisemberkék, és hihetetlen könnyen vette mind. A két nagyobb lány viszont sokkal nehezebben. :(
2014. szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia,

Hát igazából már vasárnap egész nap nézegettem, hogy mi lehet vele, mert már látható volt, hogy most nagyobbra dagad a kis alhasa és a herécskéje.

Aztán az esti fürdésre eltűnt, olyan volt, mint normálisan. Akkor kicsit megnyugodtam, hogy lehet, csak a fel-levándorlás miatt dagad akkorára, illetve virgonckodott is a kicsi fiam :-)

Reggel szintén semmi nem látszott, de végül a gondozónők vették észre WC-zés után. Szóltak a bölcsis doktornőnek aztán rögtön nekem.

Tegnap aztán rögtön rohantunk a János kórházba (Budapest) és ott mondták, hogy vízsérv, kb. 1,5 dl folyadék van ott Neki. Még nem volt időm utána olvasni, hogy mi az a vízsérv, de az orvos azt mondta, hogy nem kell azonnal életmentő műtét, de amint a náthája elmúlik azonnal altatóorvos és előjegyzés. Elképzelhető, hogy hétfőn műtik.

Igen, azt elhiszem, hogy ideges voltál, én is az vagyok, illetve mindig sírnék :-) de a fiamra nevetgélek, hátha nem veszi magára. Amúgy Ő minden orvosnál ordít, most egy olyan doktort és fiúasszisztenst fogtunk ki, hogy eszméletlen... Elhallgattatták a fiam, matricát is kapott, megdicsérték és még ki is szaladt Mamának mutogatni a matricákat :-)

Így kiindulva már nem aggódom annyira, biztosan jobban fogja viselni, mint vártam. Nekünk is azt mondták, hogy estére már otthon is leszünk :-)

Csak azt sajnálom, hogy egy úttal nem tudják a köldöksérvét is helyrerakni, ez 1-2 éven belül újabb műtétet jelent sajnos.

Köszönöm a választ és a biztató sorokat,

Hajni

2014. szept. 16. 07:41
 8/8 anonim ***** válasza:

1vagyok-

tudom mit érzel- én is totál para voltam, hogy kés alá fekszik a gyerekem, meg mélyaltatás... és aláírttak egy csomó papírt, hogy mi van ha.... végig sem olvastam már. Tisztára kikészítik az embert vele.

Aztán visszagondolva tényleg olyan könnyen ment minden.... :)) Azt nem mondom hogy "semmi" volt az egész, de tényleg nem volt olyan őrült nagy dolog. :))

Kitartást- és hidd el sokkal jobb, ha minél előbb túl vagytok rajta. Én is áldom a sorsot hogy így jött ki, hogy másfél hét alatt lezajlódott minden. Lehetett is elfejelteni gyorsan az egészet.

Majd írjál, hogy mi volt!!

2014. szept. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!