Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babának milyen játékot...

Liliánalány kérdése:

6 hetes babának milyen játékot vegyek a későbbiek folyamán, ami készségfejlesztő, és leköti a figyelmét? A hűvös időben ti kiszoktatok menni vele, vagy elég ha itthon szellőztetek? Illetve a tápszerezésnél mindig betartjátok a 3 óránkénti etetést?

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Babámat, mikor elkezdték érdekelni a "játékok" vagyis tárgyak, akkor ezeket imádta: üres pille palackok (néha megtöltöttem lencsével vagy babbal, és akkor rázta, nézte, csodálta) vagy mondjuk a távirányító. Mikor már kúszott, mászott, akkor meg kipakolta a zoknis fiókot vagy épp a konyhai tálakkal játszott. Őszintén szólva...egy neki gyártott babajáték sem kötötte le igazán! Talán egy éves kora körül jött el az az idő, hogy a játékok is érdekelték. Ilyesmiket szeretett nagyon nyomogatni:

[link]


Mi sokszor kimentünk sétálni, de ha csúnya idő volt, akkor inkább csak szellőztettem. Nagy esőben, nagy szélben ki sem tettük a lábunkat.


Lányom kb. 3 óránként evett, de nem azért, mert ehhez ragaszkodtam görcsösen, hanem egyszerűen így kérte. Elég hamar beállt a 3 óránkénti evésre. Neki így volt jó.

De ha előbb, vagy később volt éhes, akkor úgy etettem meg őt. Volt napirendünk, de soha nem aggódtam kisebb csúszásokon.

2014. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Minden jót!
2014. szept. 15. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia :-)

Az én kislányomat a zenélő pörgő-forgó kötötte le ennyi idősen, és még most is az egyik kedvenc játéka. 6 hónapos egyébként. A játszószőnyeget csak később kezdte el "értékelni", kb. 3 hónapos lehetett, és már próbálkozott kevés sikerrel nyúlni a játékok után. Kapott egy Micimackós vetítőt, és az is csak most kezdi érdekelni. 6 hetesen nagyon szerette a mennyezetet nézegetni, meg azt, ha a feje fölött bohóckodtam. Mindenféle grimaszokat vágtam neki, és az tetszett neki. Most már azért elég sok minden érdekli, ha különböző hangokat adok ki, berregek neki, énekelek. Vissza is válaszol a saját nyelvén, nagyon édes. Most már leköti a játszószőnyeg, szeret a pihenőszékben lenni, eléri a játékokat, és ha meghúzza zenél. Ilyenkor nagyon örül, hogy ezt ő csinálta. Van adamo hintája, azt most már járássegítőnek használja. Abban kis korában aludni szeretett nagyon. A műanyag flakon nála is nagy sláger. Egész nap ellenne vele. Szereti nyomkodni, és élvezi, hogy milyen a hangja. Meg a rágóka a nagy sláger, jönnek a fogai, és mindegy, hogy milyen anyag, csak rágni lehessen. Ma kapott egy daloló mesekönyvet

[link]

és ez nagyon tetszik neki legalábbis ahogy ma láttam. Tetszik neki, hogy világít az orra, meg énekel stb. stb.


Én minden nap, és minden időben kimegyek a kislányommal, kivittem akkor is, amikor 6 hetes volt. Ahogy megszületett a babakocsihoz szoktattam, mert sokat megyünk azzal, most meg már bent nem is alszik nap közben, úgyhogy kint baba kocsizunk. Nem bánom, mert elég nagy teraszunk van, jól felöltöztetem betakarom, így fázni nem fázik. Ébren is imád kint lenni. Nagyon érdeklik a fák, virágok, minden ami körülötte van, meg az autók. Azokért meg van zavarodva, ha hallja a hangját, már figyeli, nagyon édes.

2014. szept. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!