Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam fütyijén a bőrt nem...

A kisfiam fütyijén a bőrt nem lehet hátrahúzni. Érdemes dokinak megmutatni?

Figyelt kérdés

1 Éves lesz 24.-én. Nem tudom rendesen hátrahúzni, és így rendesen megmosni sem. És a bőr is nagyobb rajta , kb. 2 cm-rel túllóg. (nem tudom jobban körülírni)

Mutassam dokinak? Vagy ez így természetes?

Az az igazság, sosem pelenkáztam még kisfiút a fiamon kívül, a családban a tesóimnak és nekem 16 kislány van, fiú csak ő.


2014. szept. 15. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

erről megoszlanak a vélemények. Az enyém az, hogy 3 éves koruk körül megoldják maguknak. Ha hamarabb lekerül a pelus és hozzáfér, akkor hamarabb is. Két fiam van, nem maceráltam őket.

De ha olyan dokihoz viszed, aki 40 éve végzett, szívbaj nélkül feltépi neki.

2014. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

Mindenképpen.


Már csak azért is mert minél előbb túl van rajta annál kisebb a műtéti seb

2014. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van. Nekem 3 fiam van, a mi védőnőnk azt az álláspontot követi, hogy 1 éves koráig hozzá sem szabad nyúlni, és majd 1 éves kor után lassan, fokozatosan, óvatosan mindig egy picit felhúzni. A legkisebbem most 1 éves, hát még az övét sem lehet hátrahúzni egy picit sem. A másik kettőnél ez olyan 2-3 éves korra alakult ki.

Gyerekorvosnak megmutathatod ha akarod, de ha fel akarja tépni NE HAGYD!!! Egy ismerősöm járt így a fiával, utána neki napokig vérzett, fájt, begyulladt, a gyerek ordított pisiléskor, 2 éves volt akkor.

Vagy először kérdezd meg a védőnődet.

2014. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elég idős a doki nénink, 70 körül van már.

Ó, rajta sokszor nincs pelus, és állandóan matat. :-)

2014. szept. 15. 14:38
 5/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

A fiunknál se nagyon lehetett hátrahúzni ennyi idősen, igaz neki ennyire nem lógott túl a bőr. Amennyire engedte a bőr addig húztuk, hogy megmossuk. Aztán kb. egy évvel később magától felszakadt, és azóta hátra lehet húzni. Pár napig érzékenyebb volt a fütyije. Most már a fiunk mossa magának.

A mi gyerekorvosunk a magától felszakad állásponton van, pedig kb. 60 éve végzett. Mondta, hogy ha nincs semmi gond a fütyivel nem kell erőszakoskodni, mert később rosszabb lesz. Persze, bizonyos idő után kell, hogy hátra lehessen húzni, de nem feltétlenül 1 évesen.

Kérdezd meg a gyerekorvosodat, hogy ő mit mond/javasol.

2014. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as, olvasni is szörnyű volt... :(

Utolsó, no, biztos volt továbbképzésen. :)

2014. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mi is megmutattuk, de szerencsére a mi gyerekorvosunk halad a korral, és pontosan azt mondta, amit lehet olvasni főként külföldi portálokon, de szerencsére hazai oldalakon is megjelenik már itt ott az IGAZSÁG, a jó módszer.


kisfiunk fütyije olyan szoros, hogy még a pisit is mint egy szőkőkút, úgy el tudja lőni :) most 16 hós. amikor kicsi volt, tudtam, hogy nem szabad erőltetni, megvártam míg egy éves nem lett, akkor mentünk a kötelező státuszra, ott a dokinéni megnézte, és azt mondta;


(tehát orvos mondta, de mondom, utána kell olvasni hiteles oldalakon)


anatómiai a letapadás. életkorból adódik, egy esetleg két éves korban lazul fel a bőr a babáknál. addig, amig magától fel nem lazul TILOS HÚZOGATNI, mert MIKRÓSÉRÜLÉSEK KELETKEZNEK, A HEGEK PEDIG RONTJÁK AZ ÁLLAPOTOT, és még inkább letapadást okoznak, aminek a következménye aztán az, hogy már csak a sebész tudja felszedni. (ismerek pár anyukát, akiknek a gyereke szinte körbe lett metélve, gondolom ott is mentek a fütyihúzógatós kísérletek, mert még mindig van, aki ezt tanácsolja)


nekem az orvos azt mondta, még várjunk két éves koráig, aztán megint meglátjuk. esetleg akkor menjünk sebészetre, aki biztosabbat mond. ha begyullad a bőr, kivörösödik a fütyi, fájdalmat okoz, akkor viszont rögtön menjünk sebészetre.


természetesen nem gyullad be, sőt, miért is menne alá bármi is, mikor tök original-ul zár :)


én nem szeretném, ha 2 éves korában feltépnék, vagy metélnék, van egy krém, majd azzal finoman, de ki tudja... lehet,hogy csak várni kell tovább.


szerintem sok természetes dolgot elfelejt/et.../ az orvostudomány

2014. szept. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont volt egy másik hasonló ilyen kérdés, ott is leírtam:


Teljesen megoszlanak a vélemények, vannak akik húzkodják, és mégsem érnek el eredményt, vannak akik nem húzkodják, és mégis hátrahúzható lesz egy idő után, mert megoldódik magától. Mindenki mást mond és bárminek az ellenkezője is előfordult már. Ha a körülmetélést választjátok, akkor ez egy végső megoldás, és számtalan előnye van mind egészségileg, mind higiéniailag. Nem kell ettől idegenkedni, nálunk is terjed. Akinek volt körülmetélt partnere az tudja, hogy felnőtt korban érezhető ennek a pozitív hatása, bár gondolom most ez kevésbbé szempont a kisfiadnál... :-)


Menjetek el dokihoz, ha túllóg akkor szerintem érdemes megmutatni orvosnak!

2014. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!