Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, aki egyáltal...

Van olyan anyuka, aki egyáltalán nem adott a babájának (egyszer sem) "por alapú" ennivalót?

Figyelt kérdés

Gondolok itt tápszerre, tejpépre, sinlacra és hasonlókra.

Csak kíváncsi vagyok, mert ismerősi körben nem ismerek ilyet, és néznek rám furán, hogy én nem adok ilyesmit a babámnak. (Őszintén szólva idegenkedek tőle, nem tudom okkal-e.) 8 hónapos a gyerekem.


2014. szept. 18. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Elég érdekes ismerősi köröd lehet. Elgondolkodnék azon, hogy benne maradjak-e.


Ettől függetlenül én adtam már születése óta mind a két lányomnak. Tápszeresek voltak. Kaptak tejpépet is. Sinlacot és más por alapút pedig nem.

1 éves korukig mind a kettő több üveges ételt kapott, mint amit én főztem. Nálunk ebből sosem volt probléma.

1 éves koruk után egyik evésről a másikra átálltak arra az ételre, amit mi eszünk itthon. Tehát az én lányaim valószínűleg ufók, mivel nem szoktak rá az üveges ételre.

Ráadásul érettségire se kell tápszert csomagolnom, mert azt is elhagyták 1 éves korukban.

2014. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Én nem adtam egyiknek sem, 3 van. Kellett volna? Nálunk az a "szabály", hogy olyasmit nem adunk a gyerekeknek, amiknek az összetevőit nem tudom maradéktalanul felsorolni. Vagy tudom és még mindig akarom. :) Így bébiételt is vagy kettőt vettem életemben.
2014. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem, én sem adtam. Szopizott fél éves koráig, azóta evett gyümit, zöldséget, húst olyan állagban, amit meg bírt enni, most meg már darabosat eszeget kézzel, 10.5 hónapos.
2014. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam tápszert mert kevés tejem volt és az sem sokáig, tejpépet is vettem, ez is por alapú volt.

Semmi kivetni valót nem látok, mondjuk ha valakinek van bőven anyateje akkor valóban fölösleges, de kevés olyan ismerősöm van sőt talán csak egy aki nem adott ilyeneket mert annyi teje volt ,hogy egyáltalán nem kellett pótlás.

Az összetevők meg olyan dolog, hogy tele vitaminnal, persze vannak adalékok is, de ha belegondolsz te is sok adalékot, káros anyagot megeszel, legfeljebb nem tudsz róla. Gondolom nem tanyán nevelsz állatokat, termelsz zöldséget gyümölcsöt a város szmogjától messze. Csak azért írom, mert hiába próblják sokan kerülni a káros dolokat, nagyon nehéz. A másik hogy ezek bevizsgált ételek, tápszerek, amit megveszel répát a zöldségestől, ki tudja melyik földről való, mivel öntözte hány kamion kipufogója ment ott át. Szóval hidd el nehéz elkerülni ezeket.

Persze azért nem árt figyelni, mert én sem adok pl izfokozósat vagy amibe sok E van, mert azért annyira ne kelljen adalékanyaggal teletömni valamit hogy ehető legyen.....

Vettem üveges bébiételt is, imádta. Ezek szintén bevizsgált alapanyagból vannak, nem úgy mint amit megveszünk zöldségek, azokat sokkal kevésbé nézik, mint pl egy HIPP gyárba beérkező alapanyagokat, gyártási folyamatokat, pláne hogy babáknak készül.

Amúgy a babák szeretik ezeket a por alapú dolgokat :)

2014. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Fél éves korukig tudtam szoptatni a gyerekeket. Mivel 1 éves korig legalább 500ml tej alapú táplálékot kell bevinni (gyermekorvos hívta fel rá a figyelmemet)ezért ők is kaptak tejpépet, és tápszert is. Joghurtot csak 8 hónaposan adtam.

Ha van anyatej, akkor ez nyilván elkerülhető, főleg ha idegenkedsz tőle.

2014. szept. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Ezek szerint nem vagyok egyedül, és más környezetében is ritka, hogy sikerült elkerülni.
2014. szept. 18. 11:13
 7/14 anonim ***** válasza:

3as ha fel evig szopizott a gyerek akkor utana semmi mast nem kapott? Bocs ha felreertettelek, de total ugy jon le h tapszer ordogtol valo es inkabb mar ha anyatej nem volt nem adtal neki semmi tejet.


Amugy nekem tapszeres volt a lanyom, de rokonsagban aokan kizarolag szoptattak, mindig irigykedve figyeltem oket. Nekem csak 2 honapig sikerult kizarolag szoptatni. De sinlacot soha nem adtam neki. :-)

Ne erezd magad rosszul emiatt, sooot nagyon ugyes vagy. :-)

2014. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ket gyerekem van, meg sosem adtam ilyeneket, bebietelt vettem, de port soha semmilyet. Senki nem nezett furan emiatt.
2014. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én néha veszek gabonapépeket, reggelire sokszor ezt kap. Nagyrészt a lustaságom miatt, nehezen érem utol magam, ezt meg könnyű összedobni.

Sinlacot kaptunk, én ettem meg. :) Üveges bébiétel viszonylag sokszor van, fiam tejallergiás, elég nehéz úgy főzni, hogy ő is ehesse. Most meg várom a következő babát, az ételek szagától egyből hányingerem lesz, néhány naponta egyszer örülök, ha meg tudok főzni valami egyszerűt, amiben hús tuti nincs, úgyhogy a gyereknek megint csak marad a bébiétel, mert neki meg szüksége van normális tápanyagokra. Azért irigylem azokat, akik megoldják ilyenek nélkül, én ehhez nem vagyok elég összeszedett (még).

Fél éves koráig kizárólag szopott, még mindig szoptatom, 15 hónapos lesz.

2014. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Julie S ***** válasza:
90%
Egy het mulva lesz egyeves a lanyom es meg o sem kapott ilyeneket soha. Es mar nem is fog.
2014. szept. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!