Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap jöttünk haza, az...

Tegnap jöttünk haza, az ujszülött babámmal. Hány fokos legyen a szoba hömérséklete? Mert a korházba 27-28 fok volt, itthon sajnos csak 22 fok van. Az nem hideg neki?

Figyelt kérdés
nem tudok melegebbet,távfütéses a lakás.igy füttenek.
2010. jan. 19. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Éjszakára az teljesen jó.Sőt elég a 20 fok is.Ne aggódj, ha nappal ennyi fok van, abban sem fog megfázni.Mi is ennyiben éldegélünk.
2010. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

22-24 kellene a szobában, fürdetésnél 28.

Eggyel több réteget adj rá, szerintem hozzá fog szokni, csak meg ne fázzon.

2010. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kislányom soha nem fázott még meg (11 hónapos), nálunk is 20-22 fok van, és fürdetéshez sem fűtjük fel a lakást 28-ra. Csak egy picit, de nem 28 fokra. Most pl. egy kezes-lábas pamut pizsiben (nem vastag) és hálózsákban alszik. Soha nem reklamált még, hogy fázna, meleg a teste (meg szoktam nézni), és, ahogy fent írtam, soha nem fázott még meg.
2010. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a 2. vagyok. Nekem ezt a doki mondta, mikor hazajöttünk. De írtam is, hogy azt fogja megszokni, ami van. És valószínűleg nem is fázik majd meg...

De azért nemárt vigyázni, az Ő hőháztartásuk még nem alakult ki. Könnyen megvan a baj.

2010. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 19 fok van éjjel nappal.De még igy is kitakarózik a nagyobbik (3 év).Viszont a jó oldala nagyon ritkán van megfázva .A kicsi 4 hónapos ő se volt még beteg.Megszokás kérdése szerintem .
2010. jan. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nappal 22 fok körül van éjjel 20-21.Amikor kicsi volt,akkor is ennyi volt,kivéve fürdetésnél,akkor 1-max.2 fokkal több.Fürdetésnél elég a max.25 Azt szokták mondani.Ha fázna nem aludna,hanem sírna(természetesen a fürdésre nem vonatkozik),tarkóján meg tudod állapítani.Ha a keze lába hideg,azon ne lepődj meg,nem baj.
2010. jan. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 27-28 fok nagyon sok. A védőnő is ezt mondta nekem, hogy annyi kell. Ahhoz képest a gyerek folyton ordított, én kis tapasztalatlan nem tudtam miért. Aztán jött anyukám, közölte, hogy milyen hülye vagyok, nem látom, hogy melege van a gyereknek? Tiszta vörös volt a feje. Kiszellőztettünk, megnyugodott. 20-22 fok bőven elég, fürdéshez kicsit több. Egyébként a bölcsőhalál is a túlfűtött szobában szokott előfordulni.
2010. jan. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kórházban én is meglepődtem, hogy milyen iszonyat melegben voltak a picik. Bementem a csecsemőosztályra, és szakadt rólam a víz. Jöttek hozzám látogatni, betettem a babámat a helyére, majd mire visszamentem, betakarták egy vastag takaróval. Na, gondoltam, akkor otthonra is ez kell. Itthon jó sokáig mi is fűtöttünk plusz radiátorral a szobájában, kb. 25 fokra, fürdetéskor melegebbre, sőt, rájöttünk, hogy 38-39 fokos vízben szeret fürdeni.

Ez a mai napig megmaradt, viszont már utálja a meleget, a radiátor eltűnt a szobájából, és ugyanúgy 22 fokban van, mint mi.

Ahogy már előttem mondták, a tarkójánál nézd meg, hogy melege van-e, vagy fázik. A kezét és a lábát ne nézd, ne ahhoz viszonyíts, mert ilyenkor még nem tuti a vérkeringésük.

Banyuci

2010. jan. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom utálja a meleget. Nálunk nap közben 20-22 fok van, éjszaka lehűl 18-19-re. Fürdéskor szoktam neki befűteni kb 25 fokra, de amint rajta van a body, már üvölt és ki kell tárni az ajtót, hogy hűljön a szoba. Anyósom mániája, hogy amikor megyünk, fűt ezerrel, hát a gyereket nem is tudja sokáig nézegetni, mert fel kell vinni ilyenkor a felső szintre, ahol nincs fűtés az egyik helyiségben. Csak ott marad meg. Pedig nem öltöztetem túl! De olvastam is, hogy a 22 foknál nem kell több egy picurnak sem.
2010. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!