Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák: ti hogyan oldottátok...

Anyukák: ti hogyan oldottátok meg, hogy az apuka ne érezze magát kívülállónak, miután babátok született?

Figyelt kérdés
Még nem tartunk ott, de azon gondolkoztam, hogyan lehet megoldani, hogy a párotok ne érezze magát mellőzve. Ti hogyan csináltátok/csináljátok?

2014. szept. 18. 19:24
 1/8 Lencsibaba0121 ***** válasza:
83%
Én mindenbe bevontam a férjemet, adtam neki feladatot a babával kapcsolatban. Amikor a baba aludt, akkor pedig együtt fürödtünk, tusoltunk, összebújtunk kicsit. Vagy csak együtt szunyókáltunk mi is! :)
2014. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt már volt egy gyereke, másrészt mindig is a közös munkavégzés elvét vallottam.

Szülésnél bent volt, majd a szülés után eleve úgy alakult, hogy szinte csak ő látta el az első két hétben (számos komplikáció szülés alatt, én két hétig azt se tudtam, merre vagyok arccal, tejem se volt).


Nem gondolom, hogy az anya fontosabb lenne a gyerek életében, mint az apa. PErsze a szoptatást nem lehet átadni, illetve a több együtt töltött idő is nyom a latban.

De nálunk a tápszer miatt ő is tudja etetni és ha itthon van, sokat foglalkozik vele. Bár időben én vagyok többet a babával, egyelőre nem látom, hogy hozzám jobban kötődne, mint az apjához. Mindkettőnknek egyformán örül, ha meglát minket. Ismeretlenekkel már gyanakvóbb, rájuk nem villant azonnal mosolyt.


A mi esetünkben úgy érzem, hogy nem kívülálló, sőt, nagyon is bennfentes, a kapcsolata is leglább annyira szoros a babával, mint nekem.

2014. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy közösen láttuk el a babát.

Nyilván, amikor dolgozni volt/van, csak én vagyok vele, de ha hazajön a férjem, akkor sem a tv elé veti le magát, hanem rögtön a gyerekekhez megy.

Kezdetben együtt fürdettünk, aztán teljesen átvette tőlem a fürdetést és a fektetést. A kicsit is ő teszi le, a nagynak ő olvas mesét.

Az újszülöttek ellátásánál is nagyszerűen be lehet vonni az apát, textilpelus a vállára és büfiztethet, ringathat, megtanulhat pelenkát cserélni, fürdetésnél ő fogja a kádban, amíg te lemosod a kicsit...

Sosem gondoltam azt, hogy születés után csak anya+baba van és apa kívülálló. Számunkra mindig is apa+anya+gyerekek vannak.

2014. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem, miért kellene kívülállónak éreznie magát. A kettőnk gyereke, ő ugyanúgy részt vesz a gondozásában, a játékban, jóban-rosszban, ahogyan én.

Nem vonulok el a babával egy külön szobába, hogy csak az enyém és csak én nyúlhatok hozzá.

2014. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Szia, én is elhatároztam, hogy mindenbe bevonom a férjemet, mert mi így vagyunk egy család. Csak sajnos külföldön dolgozik, két-három hetente jár haza, és eléggé szimbiózisban vagyunk a kislányommal. Van segítségem, a nagyszülők rengeteget segítenek, de annyira megszokta, hogy este ketten vagyunk, hogy nem jó neki senki este csak én. Így amikor a férjem itthon van, akkor is csak én kellek. Beleestem abba a hibába, hogy ez miatt ki is zártam kettőnk "életéből", és bármit csinált szerencsétlen semmi sem volt jó. Kezdve a pelenkázással a fürdetésen, büfiztetésen át az öltöztetésig. Sokat veszekedtünk emiatt, és most már belátom, hogy teljesen igaza volt. Tényleg ki akartam sajátítani a lányunkat, csak az volt a jó amit én csináltam. Mindenbe belekötöttem, csodálom, hogy kibírta mellettem ezt a fél évet, pedig mindent elkövet, követett értünk. Tudom nem mentség, de ritkán van itthon. Ha újra kezdhetném teljesen másképp csinálnám. Tegyél meg mindent, mint ahogy az előttem szólók is írták, hogy ti hárman legyetek egy Család.
2014. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen eszembe sem jutott, h majd o mellozve lesz vagy, hogy ha kevesebbet foglalkozom vele akkor o mellozve erzi magat! Mindent egyutt csinalunk ami a babaval kapcsolatos. A szex is ugyanolyan mint elotte, talan meg jobb is. Persze nyilvan nem tudok idoben annyitvele fogkalkozni, de ezt o nem eli meg mellozeskent. Tisztaban van vele, h ez egy ilyen idoszak.
2014. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Látom itt is szeretnek lepontozni a szuper ősanyák, akiknek tökéletes az életük, és minden úgy megy, mint ahogy a nagy könyvben meg van írva. Mi szúrja a szemeteket? Az, hogy én fordítva közelítettem meg a dolgot? Vagy az, hogy leírtam mit rontottam el, hátha más tanul belőle? Csak gratulálni tudok.
2014. szept. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is bevontam mindenbe, megtanítottam pelenkázni (bár ezt csak azért hogy ha valamiért egyedül marad vele és nincs más aki megcsinálja), etetni, tápszert készíteni, fürdetni stb...

Volt hogy elmosogatott és volt hogy ő csinálta a bundás kenyeret vacsira, mindig dicsértem és többször is megköszöntem neki hogy ilyen sokat tud segíteni.

Többször ráraktam a kisfiúnkat a hasára hogy altassa el, olyan édesek voltak úgy.

Nálunk így volt, mindenben benne volt, nem érezte magát kirekesztettnek.

2014. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!