Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszás, állás, ülés van,...

Kúszás, állás, ülés van, mászás nincs gond lehet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok ilyen jellegű kérdés van, de pont ezzel a helyzettel még nem találkoztam. 10 hónapos gyermekem 2,5 hónapja kúszik, kifejezetten gyorsan és ügyesen. 3 hete felült, a héten felállt. Amíg fel nem ült, sokat "kutyázott", de azóta nem érdekli a dolog, mindenen inkább felkapaszkodna. Milyen tapasztalatotok van? Valóban okozhat ez tanulási nehézségeket? Egyébként biztos hogy tudja a mozdulatot, hiszen sokat térdel fel, stabilan áll négykézláb.
2014. szept. 20. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam kb két héttel a felállás után kezdett mászni, mi is azt hittük, hogy kimarad. Igaz ő hét hónapos volt ekkor. Szerintem ne aggódj ezen elindulni meg lehet, hogy hónapokig nem fog egyedül, a fiam se teszi, pedig lassan egy éves lesz, de valahogy el kell jutnia a pontból b pontba és fel fogja váltani valószínűleg a kúszást a mászás, mert könnyebb és gyorsabb.
2014. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lányom nem mászott, ő 10,5 hónaposan inkább elindult.

Az egyensúly érzékével vannak problémák, sokszor elesik a saját lábában. Mondjuk ehhez x térd társul, szóval lehet amiatt is.

Tanulási nehézségekről nem nagyon tudok beszámolni, mert csak 3,5 éves. Rengeteg mondókát és verset tud, dalokat is, és brutálisan jó a memóriája. Később nem tudom, mi lesz.

2014. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt a lányom, mikor felállt és felült, és akkor kezdett el mászni is. Kúszni soha nem kúszott. A mászás viszont jópár hónapig megmaradt, 11 hónaposan tette meg az első pár önálló lépést, 12 hónaposan még mindig többnyire mászott, de egyre többet ment. Olyan 13 15 hósan hagyott fel végleg a mászással.
2014. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi jártunk gyógytornászhoz, és Ő mondta, hogy a mászás azért fontos mozgásfejlődési állomás, mert a kezek és lábak váltott mozgása összehangolja a jobb és a bal agyféltekét. Ez hiányában lehet később tanulási, írási, ... nehézség.
2014. szept. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Gyógytornára mi is járunk. Kedves Utolsó! Ti nem is kúsztatok? Csak mert az ugyanúgy váltott kar és lábmozgás...
2014. szept. 24. 08:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom úgy kúszott, hogy a jobb lábát nem használta és a jobb kezét is alig.
2014. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik fiam úgyanígy volt mint a te gyerkőcöd!

Kúszott nagyon sokáig(6 hótól 11 hónapos koráig!)Közben kb 8-9 hónaposan felült,majd mikor bútorok mellett felállt megilyedtem és elvittem egy Dévényeshez!Azt mondta az a nem jó ha a kúszás IS meg a mászás IS kimarad!A váltott mozgást a kúszással is tudja produkálni,legalábbis az én fiam úgy csinálta,hogy a bal kezével húzott egyet magán előre közben a jobb lábával lökött egyet és így meg volt a jobb és bal agyfélteke stimulációja!

Viszont van két ismerősöm is akiknél a kúszás és mászsás is kimaradt!Az egyiknél iskolás korban visszafele olvasás volt a probléma a másiknál meg borzasztó rossz helyesírás(itt egy 13 éves gyerekről beszélünk aki az "azt" szót is úgy írja le még mindíg,hogy "aszt")

2014. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!