Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első baba. Valóban napi...

Első baba. Valóban napi szinten kell takarítani, meg géppel mosni nem is egyszer, vagy én csinálok valamit rosszul egyedeül egy babával?

Figyelt kérdés

egy szobánk van, együtt vagyunk.ami a takarítást illeti, folyamatosan megterem a por(nincs szőnyeg-mert nem győztem porszívózni)valamint amikor büfizik, bukik, óhatatlan hogy ne csöppenjen a padlóra, a hajam hormonálisan úgy hullik mint ahogy a baba hajat cserél, a pelenkát mindig letszem plenkázásnál, amikor a baba kész, utána viszem kukába, ja napi szinten vihetem azt is le mindig, a baba ruháit külön mosom,(nem várhatom meg míg összegyűlik sok, mert nem szárad meg akkorra amikor már használnám) meg az enyémeimet színesek, fekete, fehér alapon válogatva, megesik hogy ágyban pelenkázom át és bepisil(pl amikor hulla fáradtan ébredek és csak magam mellé veszem és félkómásan cserélem(vagy fürdés után ágyon a törölközőben) így ágyneműt is sokszor mosnom kell, minimum lepedőt.

de szóval amolyan 6000 feletti vízszámlával kicsit érdekesen érzem magam úgy, hogy máshol 4 tagú családnál van ennyi(mármint volt gyerekkoromban otthon)


2014. szept. 21. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Napi szinten nem kell mosni, felesleges egy gyerek mellett.Nekem 3 van, minden másnap mosok, de van, hogy pár nap kimarad. A vízdíjunk 4.000 Ft.
2014. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
A ruhák mosása mindenhol így megy.Külön a színes,felnőtt és gyerek.A hajhullás is természetes,ilyenkor ősszel és szülés után marék számra hullik.Az ágyban és egyébb helyeken nem pelenkázok mert reflexből a kicsomagolásnál többnyire pisilnek.Erre van a pelenkázó,vagy minimum a pelenkàzó alátét.A büfizésre mindig pelenkát terítettem a vállamra és oda ment a dolog.Ha a föld bánta egy nedves popsitörlővel feltöröltem,nem engedtem egy vödör vizet. A vízdíjak megemelkedtek,felejtsd el a 6000ft alatti vìzszámlát havonta.Lesz még több is!
2014. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem amíg nem kúszik-mászik a földön, addig majdnem mindegy, mennyit takarítasz. A por is csak annak ártalmas, aki allergiás rá, de attól, hogy ritkán portalanítasz, nem fog kialakulni allergia.

Én az első baba ruháit még külön mostam kb 6 hós koráig, de a másodikét már a miénkkel együtt, csak az övéit visszaraktam még egy plusz öblítésre a gépbe (öblítő nélkül, tiszta vizesre).

2014. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
En nem mosom kulon a gyerek es felnott ruhakat nem latom ertelmet. A baba ruhakkal meg amugy sem lehet telepakolni a mosogepet...ezzel sporolhatsz.
2014. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Mi is harman vagyunk.de pl.ma 4adagot mostunk.kulon a babaruha.kulon a textilpelus/torolkozoje. Mi torcsink.mi ruhank vilagos/sotet plusz a parom ingei.ez igy 6adag nem fer be egy napra.es nem valogatom szet a mi ruhainkat szinek szerint.(Anyukam ezt csinalja)

rengeteget megy a mosogep...de hat ennyi szennyes van.

2014. szept. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

én mindig a babámmal voltam, így a ruháinkon ugyan azok a koszok voltok, mosni meg azért mosok, hogy tiszta legyen, így nem is értem ezt a külön mosás dolgot.

férjem melós ruháit mosom külön... szombat-vasárnap mostam mikor még otthon voltunk a gyerkőccel :)

takarítás szerintem nem olyan nagy dolog, legalábbis nekem, reggel, gyorsan felporszívóztam, felmostam ha kellett, ez 15 perc...

szemetet egyébként is kiviszem minden nap, hogy ne bent bűzölögjön.

szóval én nem érzem, hogy a baba miatt ezekben változott volna valami. a hajhullás az tényleg gáz volt szopi idején

2014. szept. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Én sem mosok külön. Az első egy hónapban mostam külön a bodykat és a pelusokat a feje alól, de a többi ruhája ment a miénkkel együtt.


Takarítani sem takarítok igazán többet, mint előtte, néha felmosok csak úgy, mert eszembe jut, nem csak a nagyobb takarítás mellé, de ennyi. Nekünk Cicánk is van, őt mondjuk kétnaponta kikefélem, hogy ne hulljon a szőre annyira sem, mint eddig. A miénk még nem kúszik a földön, majd akkor gyakrabban fogok feltörölni szerintem.

2014. szept. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Akkor nagyon kevés ruhái lehetnek a babádnak. Nálunk simán összejött egy mosás, és volt mit adni rá addig is, míg száradt.

Pelenkázni mindig pelenkázón szoktam itthon, ő is szokjon "rendszerhez".

A hajadat elég összesöpörni, ahhoz nem kell víz.

Ha valami lecsöppen a padlóra papírtörlővel feltörlöd, és ennyi.

2014. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hű, ki az aki ennyire lepontozott mindenkit??? :)
2014. szept. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
én nem pontozok le senkit, köszi a válaszokat
2014. szept. 23. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!