Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a babám csak a...

Mit tegyek, ha a babám csak a babahordozóban akar aludni napközben? 12 hetes

Figyelt kérdés
Leteszem a kiságyba és maximum 10 perc után felkel. Próbáltam hason, háton, ugyanaz a vége. Próbáltam, hogy az ágyunkra teszem, de ott is ugyanaz. A hordozóban képes akár 2-3 órát is egyhuzamban aludni. Igyekszem, hogy ne ott legyen, de mikor egész nap nem alszik sehogy, de nyűgös, fáradt, akkor beleteszem. Este hason alszik a kiságyban, semmi gond vele. Ébredés után szoptatás, játék és utána szintén alszik a kiságyban, de utána napközben már sehol, csak a hordozóban akar, tud aludni. A többi helyen állandóan felsír.

2014. szept. 22. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt a babám,de éjjel sem tudott a kiságyban aludni, kb 10perc után felkelt, miután visszaaltattam és letettem megint felkelt, végül a hordózóban elaludt és reggelig aludt, a gyerekorvos azt javasolta,hogy a kiságy matraca alá tegyek vastag könyveket,vagy valamit ami megemeli a matracot a fejrésznél,mert azért kel fel a baba és sír,mert ahogy letesszük vízszintesbe feszül a pocakja. Attól a perctől,hogy kicsit megemeltem a matracot nem volt gond!
2014. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
babakocsiban próbáltad már? Az én lányom napközben csak mózesben aludt, míg pici volt. Nagyon nem szerette a tág tereket.
2014. szept. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet,h nálunk is ez a gond. Mennyire emelted meg a matracát?
2014. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kávétejszín ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos, és éppen babahordozóval a kezemben sétálgatok vele, hogy elaludjon...
2014. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon, cm-t nem tudok mondani, de a lényeg,hogy ne legyen vízszintes a matrac,mert ha leteszed (főleg evés után) nagyon kényelmetlen tud lenni ha feszül a pocakja! Én egy plédet tettem összehajtva a matrac fejrésze alá.
2014. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam az ágyban úgy, hogy a fejrésznél párnákkal magasabban legyen, de úgyis felkelt hamar. Talán valamivel tovább bírta.

Most próbálom a mózest. Újszülöttként nem bírta, ordított benne. Hetekig próbálkoztunk, majd száműztük. Most kínomban elővettem és abba tettem le. Fél órája már alszik jó mélyen. Hát kíváncsi leszek. Én is arra tippeltem, hogy nem bírja a tág tereket, így biztonságban érzi magát. Abban is kis keskeny helyen van...

Utolsó válaszoló. És neked mióta alszik benne? Neked sem alszik máshol?

2014. szept. 22. 12:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Most már utolsó előtti válaszoló :) Kávétejszín
2014. szept. 22. 12:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagy hordozós vagyok, de tökéletesen megértem a problémát :-) Azért mindenkinek jobb, ha ágyban alszik.

Esetleg próbáld meg azt, hogy a hordozóban elaltatod, utána egy takaróba bebugyolálva teszed le aludni. Igaza lehet az előttem szólóknak, hogy a tágas terektől megijedhetnek a picik. Nem pólyára gondoltam, az túl szoros, hanem csak egy sima kis babatakaróra.

Van valami "fészek" nevű dolog is, ami egy kis zsák, a nyakánál szerintem gumis. Abba teszik a babákat. Állítólag sok baba szereti.

Az is lehet, hogy téged akarna... A lányommal azt csináltuk, hogy azt a pólót, amiben előző éjszaka aludtam, másnap mindig odatettem az ágyába a lányka mellé. Azt gyűrögette, nyálazta, szagolgatta (:-D Fene az ízlését :-D ) Úgy tudott aludni.

Még egy ötlet: Nem lehet, hogy fáj a füle? A fogzástól is begyulladhat a füle, az vízszintesben kezd el fájni :-s Mondjuk akkor valszeg éjszaka sem aludna...

2014. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A mózesban aludt 1 órát. Utána délután letettem a nagy ágyba és körbepakoltam párnákkal, így aludt 2 órát. :) Lehet csak szerencsém volt. Holnap is megpróbálom. :)

Ezt a pólós módszert már a kolléganőm is mondta. Nem féltél, hogy a fejére húzza. Én attól félek, így nem merek semmit mellette hagyni.

2014. szept. 22. 21:30
 10/11 Kávétejszín ***** válasza:

Válaszolva a hozzám intézett kérdésedre:

Hordozóban vagy cicin. Sehogy máshogy. :(

Napközben hordozóban altatjuk el, de nem sokat alszik, összesen max. 30 percet, időváltozásnál egy órát. Éjjel cicin, köztünk. Talán három-négy alkalommal volt eddig, hogy elaludt magától, akkor pedig úgy, hogy valamelyik játékát piszkálgatta, apuka feküdt mellette és simogatta a hátát. Remélem, erre hamarosan rászokik, mert se a karjaim a hordozót, se a cicik a szétázást nem igazán bírják már. :D

2014. szept. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!