Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem jár még a babám?

Miért nem jár még a babám?

Figyelt kérdés
A babám 13,5 hónapos, és még mindig nem indult el egyedül. Képes rá, mert van hogy azzal szórakozik, hogy én és apa köztem sétálgat mikor mi 3m-re ülünk egymással szemben a szőnyegen. De egyedül mégsem jár, nem mer csak ha fogjuk a kezét. Csak akkor mer menni egyedül, ha közel van a cél, pl 2 bútor között 1m-t. Miért nem mer egyedül? Pedig nem esett még nagyot, hogy attól félne. És mit tehetnék én, hogy végre rászánja magát? Szoktam csalogatni, motiválni, de van mikor jön hozzám 2m-t, van hogy nem. De egyedül mikor fog már járkálni a lakásban? Mit tegyek? Vigyem orvoshoz ezzel? Vagy várjak, majdcsak elindul előbb-utóbb? Mert még mindig csak négykézláb közlekedik inkább. Köszönöm.
2014. szept. 22. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ő biztonsági játékos. Akkor fog járni hosszabb távon, ha teljesen biztos magában. Az én kisfiam is ilyen. Barátnőm gyereke meg kamikaze módon közlekedik, mindent csinál és vagy bejön vagy nem. Azért nem esett még nagyot a gyermeked, mert csak olyat tesz, amiben teljesen biztos :) Bízd rá, légy türelmes! Fizikailag képes rá, tehát orvosi problémája nincs, nem aggódnék ezen! :)
2014. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen volt. Itt kérdeztem pont ezt én is. És jöttek a válaszok, hogy "persze, hogy nem megy egyedül, mert vezetgeted!" Elengedtem a kezét, és hamar elindult. 14 hónaposan...

Szóval ne aggódj, előbb utóbb menni fog!

2014. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyukám elmondása szerint én is ilyen "biztonsági játékos" voltam. :) 14 hónaposan indultam el. Előtte is képe voltam rá, de nem mertem hosszabb távokat megtenni egyedül segítség nélkül.Ő azért jegyezte meg a 14 hónapot, mert ekkor már kint az utcán mentem egyedül kézfogás nélkül. :) Hamarosan ő is merni fog. Ne aggódj. :)
2014. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18 hónapos koriáig ráér. Azért vinnéd orvoshoz, mert nem az elvárásaidnak megfelelően fejlődik? 13.5 hónaposan nyugodtan mászkáljon még. A kisfiam 17 hónaposan indult el egyedül. Semmi baja nem volt.
2014. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!