Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet azt megtudni,...

Hogyan lehet azt megtudni, hogy egy 4 hónapos baba mennyi tejet szopik ki dl egyszerre a mellemből, vagyis, hogy nem e szopik többet a kelleténél és ezért tulsulyos?

Figyelt kérdés
2014. szept. 22. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Annyira szomorú, amikor azt hallom egy 4 hónapos babáról, hogy túlsúlyos. Milyen súlyra és ki mondta ezt? Nem iszik túl sok anyatejet, nem lehet anyatejjel túltáplálni!!!!!!

Ha azt szeretnéd megtudni, mennyit szopizott, akkor szopi előtt és szopi után is mérd meg a mérlegen, de teljesen felesleges. A lényeg, hogy fejlődik. Túlsúlyos anyatejes baba pedig nincs.

2014. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Leméred szoptatás,előtt és után a kicsit.Mekkora,hogy azt mondják túl súlyos?Mennyivel született?
2014. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bérelj, vagy vegyél csecsemő mérleget. Etetés előtt és után közvetlen mérd le, az grammra pontosan megmutatja.

Írd fel egy füzetbe, meg azt is, mikor evett. Így azt is látni fogod, mennyit eszik egy nap.

2014. szept. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Az előző két hozzászólóval egyetértek én is! Ha esetleg "túleszi" magát a baba, a fölösleget kibüfizi....szóval nem eszik túl sokat!!!

Lehet, hogy pufóka a baba... :) De nem értem, miért írod rá, hogy túlsúlyos! Aranyos lehet és jól táplált. Ha forogni kezd, onnan nincs megállás, ledolgozza majd. Kell neki az energia a fizikai és értelmi fejlődéshez is!

2014. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
10 kg ,4250 született
2014. szept. 22. 14:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

kérdés az, hogy ha leméregeted és úgy ítéled meg, hogy túl sokat eszik akkor mit csinálsz? mert nyilván nem tudod majd nem megetetni ha éhes és nem tudsz neki annyi anyatejet adni amennyi szerinted elégnek kell lennie. szóval felesleges.


egyébként nem feltétlenül igaz az, hogy nem lehet túletetni egy babát anyatejjel, nekem simán sikerült :D

sokat sírt, ezért mellre tettem, mert hát éhes, ő meg lelkesen evett is mindig. persze jó duci volt, az orvos kérdezte, hogy tudom-e, hogy egy baba nem csak akkor sír ha éhes :D

akkor megpróbáltam szórakoztatni sírás elején. tényleg bejött, elszórakoztattam, simán kibírt 3-4 órákat, előtte meg 1,5 óránként szopizott.

2014. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolso: na hat ez az! Jon a mai "trend", hogy szoptass igeny szerint. Az en lanyom is el lett volna cicin ahanyszor adom neki. NEm sirt ellenben akkor sem, ha ehes volt. Szoval en is 3-4 orankent etettem..mondjuk aludt is 3 orakat kozben ;)


En is mindenhol azt olvasom, hogy nem lehet tuletetetni az anyatejes babat. De 10 kilo? :) Nem irigyellek. Jo kis kondi lehet ringatni a popojat ;) En megprobalnam azt, amit az utolso irt. Szorkaoztatni ket etetes kozott. NEm azt mondom, hogy eheztesd!!! Ha ehes, akkor egyen. En szerettem merni is. Igy tudtam, hogy ha eszik, es megeszik 150 milit azzal o mar siman elvan. Es meg ebbol is jott vissza :( HA sokszor kis adagokat eszik szerintem egyaltalan nem biztos, hogy lesz "folosleg" ami visszajon, ergo tenyleg jol be lehet kajaltatni a "ehenkorasz" babat ;)


Konkluzio:

-babamerleg

-3 orankenti szopi, amennyiben eleget eszik egyszerre.


Nekem ezek bejottek ;) Ja, es nekem bukos babam volt. Hulyet kaptam igy is, nem hogy ha meg orankent etettem volna, es bukik meg az elozobol is :/

2014. szept. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
csak 3 óránként szopik,valamikor még 4 is kibir.éjszaka meg 1 szer kel föl,hogyan tud akkor ennyit javulni én nem értem.....
2014. szept. 30. 17:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben jo a tejed ;) No para :D
2014. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
...ha ennyi idokozonkent eteted, es nem bukja ki, akkor nem eszi tul magat (elozo voltam)
2014. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!