Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sztetek ha neha teszek a 10...

Sztetek ha neha teszek a 10 hetes kisfiam cumijara pici házi készítésű mézet lesz vmi baj?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tennék ilyen picinek. Nem csak azért, mert nem ajánlott még, hanem mert nem szívesen szoktatnám hozzá az édes ízhez.


Ha nagyobb lesz úgyse tudom kikerülni az édesség fogyasztását, de legalább addig szeretném.

2014. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
10 hetes semmilyen mézet nem kaphat. Minimum egy, de inkább 2 éves kortól ajánlják.
2014. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2014. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
egyreszt allergizalhat masreszt megszokja az edes izt es kesobb eleg nehezen adod majd be neki a fuszer nelkuli krumpli pepet.
2014. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan jött ez az ötlet???? Nem is értem.

10 hetes babának minek ilyesmit adni?

Én várnék ezzel még legalább 42 hetet....

A cumit valószínűleg a szopóreflex miatt kéri/fogadja el, nem azért, mert étkezés után a "desszertet" igényli.

2014. szept. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A mézet min. egy éves korig kerülni kell.

Nem is értem, miért csinálod ezt...

A méz lényegében természetes cukor, hiába van jótékony hatása, allergén anyag, roncsolja a fogakat, fogcsírákat. Nagyon nem jó, hogy édes cuccot szopogat hosszan. Ha kinn lesznek a fogai, nagyon gyorsan elkezdenek romlani.

Hozzászokik a tömény édes ízhez, nem vagy csak nagyon nehezen fogja elfogadni a natúr ízeket.

Nem vagyok sem cukor, sem méz ellenes, de tényleg nem értem, miért csinálod ezt.

2014. szept. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem adtam még csak gondoltam picit ha köhög naponta egyet kettőt jót tesz de ha nem szabad akkor nem adok semmi képp!

Köszi a válaszokat!

2014. szept. 23. 10:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A benne levo sporak miatt botulizmust okozhat!
2014. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Ilyen pici babának még nem szoktak adni köhögésre sem gyógyszert, főképp nem mézet. Ennél felkészültebbnek kellene lennie egy anyukának... Olyan sok kérdésben ellentmondásosak a vélemények (pl. glutén, tejtermékek stb.), de pont a méz az, amiben egybehangzó "nem ajánlott!!!" a válasz.

Amitől nem lesz baja, az maximum a Cebion C-vitamin, napi 5 csepp.

2014. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha köhög, vagy betegség gyanús egy ilyen kicsi baba, nem házi szerekkel, meg gondolatokkal kell gyógyítani, hanem orvoshoz vinni, vagy kihívni hozzá!

Ki kell deríteni a köhögés okát! Lehet, hogy csak nagyon száraz a levegő, vagy szomjas és ezért köhécsel.

Ha csak a szája száraz a levegő miatt, lehet neki adni felforralt és langyosra visszahűtött vizet vagy kifejezett babateát néhány kortyot. (Ha elfogadja és azt sem szabad semmivel se ízesíteni, a babateákba sem teszünk citromot, cukrot!)

Ha hurutosan köhög, szörcsög, nyugtalan, akkor orvos és majd ő írja fel a megfelelő gyógyszert.

2014. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!