Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mászik, ül, de nem fordul...

Mászik, ül, de nem fordul hátról hasra?

Figyelt kérdés
7.5 hónapos múlt a kislányom, de nem akar hátról hasra fordulni. Hiába teszek oda játékot, nem fordul át. Simán elvigyorog a hátán, vagy sír, hogy fordítsam át. Mindent meg tud csinálni ezen kívül, sőt tudom, hogy erre is képes, kb egy hónapban egyszer megcsinálja, de valamiért ezt a tudást nem alkalmazza. Eddig mindig azt a választ kaptam, hogy adjak még neki egy kis időt, de most már kezd aggasztani.
2014. szept. 23. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Több helyen azt olvastam, hogy akkor nem kell aggódni, ha a baba meg tudja csinálni az adott mozgásformát. A Te babád is képes rá, csak nem motivált abban, hogy gyakorolja.
2014. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig én próbálom motiválni. :-(
2014. szept. 23. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:

de ha egyszer megcsinálta már, akkor már azt tudja.

nem akarja és kész.


a hangokkal is ez van, ha valamit megtanulnak, elfelejtik vagy abbahagyják, ha nem olyan érdekes és csinálnak mást.


Az enyém csak akkor forog hátról hasra (kb. 5* csinálta, de ez nekem elég is volt), ha a földre van letéve, vagy 180-as matracra. Csakis hasról hátra hajlandó, de arra bármikor.

2014. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam semerre nem fordult csak oldalra. 5 hósan ült 8 hósan mászott 10 hósan állt és 18 hósan ment (egy baleset miatt). Makk egészséges, nagyon okos 4 éves.
2014. szept. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem 3szor megfordult 3 hósan hasról hátra. azóta sem. tegnap kérdeztem a gyerekorvost azt mondta akkor ő ezt már tudja csak nem akarja. és tök igaz, utál háton lenni, akkor miért is akarna hátra fordulni? :) megtanulta, köszöni szépen, de jó neki hason :)
2014. szept. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na jó, de ha nem akarja, miért sír néha? (ne mondjátok, hogy megszokta, hogy átfordítom, mert hagytam már rá, hogy oldja meg, de mikor hosszú percekig látom, hogy tehetetlen, átgurítom). Nekem nem azzal van bajom, hogy nem fordul át mindig, amikor a hátán van, hanem azzal, hogy akkor se fordul, amikor hason szeretne lenni.
2014. szept. 26. 11:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazándiból arra voltam kíváncsi, hogy másnál is volt-e ilyen (úgy látom, igen), jelentett-e bajt (úgy látom, nem), és hogyan tudnám rávezetni, hogy amikor át szeretne fordulni, akkor ne sírjon, hanem alkalmazza ezt a képességet.
2014. szept. 26. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!