Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 gyerekkel fogok egyedül...

2 gyerekkel fogok egyedül maradni, apuka elhagyott. Adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés
Még viszi a cuccait a házból,ma volt az első éjszaka,hogy nem aludt itthon.A fiaink 3 éves ovis,és fél éves picurka.Ki hogy bírta,hogy álltatok be,hogy alakult az életetek?Gyerekek hogy viselték?Vannak "praktikáitok"?Hogy álljak érzelmileg talpra?

2014. szept. 24. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Noverem is igy járt. Náluk az apuka félre lépett. Nővéremnek az segített hogy mellette voltunk anyukám segitett neki mindenben!

Akkor állt talpra mikor megismerte a mostani párját. Együtt vannak már 3 éve lassan!

Sok erőt kívánok neked! Ne fordulj be! Légy emberekkel. Beszéld ki magadból a gondokat!

Minden jót kívánok neked!

2014. szept. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
A gyerekek picik,nem fogja őket megviselni.Te légy erős,hidd el jobb egyedül,mint egy rossz kapcsolatban.:)
2014. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Csak a picikre koncentrálj, ne sajnáld magad! - édes istenem egy ovikezdő , és egy szinte csecsemő... :( sajnálom, hogy így alakult, bár nem tudom ki alakította így...? bárhogy is történt, fel a fejjel, mindent megtervezni, és menni fog!
2014. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd a kapcsolatot mind 2 nagyszülővel,úgyértem az apuka szüleivel is,ha normálisak. Gyerektartást mindenképpen kérjél,ha apuka nem dolgozik,akkor az állam megelőlegezi neked,ne fordulj el a világtól,barátkozz,beszélgess emberekkel.
2014. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Sajnos a 4-ből csak 1 nagyi van,az anyukám.Ő aktív dolgozó nagyi,így nem sokat látjuk.

Befordulni nem fogok,legalábbis igyekszem elkerülni.Viszont nagyon hiányzik az ovisom,még csak most először váltunk el egymástól hosszabb időre.A kicsi ugyan itt van,de ugye beszélgetni nem lehet vele még,így lassan mennek a napok a tesó nélkül kettesben.Éjjel viszont mindkettőnek szüksége van rám-érthető módon- a kicsinek a fogai jönnek,gyakran ébred,a nagynak meg a jelenlegi helyzet miatt,így nehéz kettő közt szaladgálni.

Hogy miért alakult így?A gyerekek számával arányosan nőtt az agyament viselkedése,zsémbelt,morgott egész nap,kiabált sokat,gyötört lelkileg,és a nagyot is.Emiatt elhidegültem tőle,mert nem bírtam látni,ahogy a gyerekkel bánik.Ennek ellenére odáig volt érte a nagyobb.Ő persze szóvá tette,miért nem fordulok meg gyakrabban az ágyában,de én erre nem voltam képes ezek után.Ezért mentünk szét,szégyen vagy sem.Plusz depressziós lettem,amit nem mondtam,csak látni lehetett.Ezt ő gyengeségnek tartotta,és szerinte az gyógyított volna ki,ha még többet vár el tőlem,még jobban morog...

Én a nagyobb fiam miatt aggódom,hogy elfordul tőlem,mert az apja ellenem uszítja.Amúgy meg azt is mondta,hogy csak a gyerekekkel törődök,vele már nem.Hja,ezek után... :(

2014. szept. 24. 10:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

és a gyerekeknek soha ne mondj rosszat az apjukról. Előttük se beszélj róla úgy, akármennyire is bánt, amit tesz, tenni fog vagy tett veletek. Amúgy igenis megvisel egy 3 évest már simán, hogy apa elment. Rá is fog kérdezni, hogy apa miért nincs itt. A bölcsiben, ahol dolgoztam, volt egy egy éves kislány, akinek a szülei akkor mentek szét, és a gyereket iszonyúan megviselte. Pedig ő még csak egy éves volt... A picúrt nem tudom, mennyire viseli meg, de neki is lejön, hogy eddig apa is volt, most nincs apa. Viszont az ő figyelmüket még könnyebb elterelni. Csinálj programot nekik, olyanokat, amit eddig nem. Állatkert, cirkusz, múzeumok, vagy süssetek együtt valamit a nagyobbal. Neked is jól tesz, ha nem az apjukra gondolsz.

Talpra álláshoz: írd ki egy nagy pappírra, mi az, amit utáltál benne, mi az, amit nem szerettél benne. Az összes rossz húzását, minden esetet, amivel megbántott. Rakd olyan helyre, ahol nem látod mindig, de szükség esetén könnyen elő tudod ásni. Mikor kezded úgy érezni, hogy elhatalmasodik feletted a borzalmasazéletem érzése, olvasd végig. Támaszkodj a barátaidra, a szüleidre... És főképp a gyerekeidre, de soha ne sírj előttük. Életem legborzasztóbb pillanata volt, mikor egyszer megláttam anyukámat sírni apám miatt. Úgy 4-5 éves lehettem. Rettenetes volt.

2014. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
lehet furcsán fog hangzani, de még mindig jobb egyedülállóként gyereket nevelni- mert így nincs aki a gyereket az anyja ellen uszítsa..
2014. szept. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly nyáron hagytam el a feleségemet és hoztam magammal a gyermekeimet. Nem egyet, nem kettőt. Éveken át titokban csalt a mnnkatársaimmal, mindenkivel, aki megfordult a házunkban. Végül kiderült, hogy a barátommal is, aki a munkatársam is volt egyben és tudta, hogy mikor nem vagyok otthon. Ennyit a drámáról. Nem voltam hajlandó eltűrni, hogy a gyerekek előtt nyíltan teszi (sajnos igen), amit tesz és egyszer sem kért még csak elnézést sem. A legnehezebb pillanatok azok, amikor eszedbe jutnak a szép idők - ha voltak. Azokban a másodpercekben nem szabad elfelejtkezni arról, hogy ezt a kínzó érzést pont neki köszönheted. Engem lekötnek a gyerekeim, és mellette tanulok. Találj valami komoly, értelmes elfoglaltságot, ami kitölti azt a maréknyi szabadidődet. Éppen nő nem vagyok, 'ismerkedésre' sem vagyok ráhangolva, de ha úgy gondolod, hogy lenne, amit megkérdeznél (mint apától, vagy férfitől) nyugodtan privizz.
2014. okt. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sajnos és is így jártam most. Egy 7 éves, és egy 4 hónapos gyermekkel. Ráadásul azt mondta, hogy mivel az ő nevén van az albérlet, ezért menjek én el a gyerekekkel. Csak azt nem tudom hova menjek hirtelen 2 gyerekkel.
2014. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!