Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, mikor, hogyan?

Hozzátáplálás, mikor, hogyan?

Figyelt kérdés
Mikor kezdjem el(anyatej+tápszeres a babám, de már egyre több tápszer kell)? Mivel? Mikor adjam? Mennyit? Minden információ érdekel! Minél szájbarágósabban és részletsebben, mert teljesen tanácstalan vagyok.

2014. szept. 24. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2014. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Mennyi idős a babád? Az èn kisfiam holnap lesz 3 hònapos ès Ő is anyatejes + tápszeres. Neki sem elèg már egyik sem,pedig szépen fejlődik ( 6 kg ) .Mi már a mùlthèten elkezdtük a hozzátáplálást,almával ès kekszel. Egy kb.narancsgerezdnyi almát lereszeltem egy db.háztartásikekszel. Elsőre elfogadtta a kisfiam ès semmi baja nincs tőle.
2014. szept. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó! akkor mázlid volt. Egyrészt mert biológiailag még nem tart ott a fejlődésben, hogy ezeket megeméssze, másrészt anélkül, hogy felállnál, mondd már el, miből van a háztartási keksz! Na ugye? akkor miért tömöd a gyerekbe, ha azt sem tudod, mi az. Arról már nem is beszélve, hogy finomított cukor biztos nem kell egy 3 hónaposnak. Éppenséggel egy 3 évesnek sem nagyon.
2014. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Honnan szeded, hogy háztartási kekszet adott neki 3as. Nem írta csak annyit, hogy kekszet. Lehet, hogy babakeksz amiben nincs cukor. Amúgy meg az ő gyereke azt csinál vele amit akar. Amúgy meg ha már véleményezünk mi baja lesz a cukortól?? Sosem értettem meg, hogy miért hiszik egyesek azt hogy a cukor méreg..nem egy vödörrel ad neki.
2014. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Ne akarj már kioktatni lègyszives. 5 gyermekem van ès a legelső 1 hònapos korától felezett bolti tejet kapott,mert nem bìrta a tápszereket. 2 hònapos korától gyenge tejbegrìzt kapott,3 hònapos korától pedig ette a gyümölcsöket kekszel,piskòtával. A többinek is már 3 hònapos korától adtam a gyümölcsöket ès fokozatosan a főzelèkeket stb. Az összes gyermekem teljesen egèszsèges ès semmi bajuk nem volt sem babakènt sem pedig mostanság,enyhèbb megfázáson kìvül.
2014. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt onnan, hogy odaírta. Másrészt tök igazatok van, azt csinál mindenki, amit akar. Én is. Így a véleményem a kérdező számra az, hogy nem ez a követendő példa. Még egyszer ez az én véleményem.

Nekem csak 4 gyerekem van.

2014. szept. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Van nèhány ismerősöm,aki könyvekből neveli a gyermekèt,mindent a leìrás szerint csinál ,a könyv szerint eteti stb.ès az eredmènye,folyton beteg,mindent elkap. Ez mivel jobban?
2014. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a kérdező nem a vitára kíváncsi...
2014. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem vitázom,csupán csak leìrtam a vèlemènyem.
2014. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nekem 3 hónapos a babám. Úgy gondoltam, hogy 3 és fél vagy 4 hónaposan elkezdem vele megkóstoltatni az almalevét és mindent szép sorban, mivel jelentősen lecsökkent a tejem. Már csak reggel, délben és este szoptatok és így elég neki. Amúgy meg mindig pótolnom kellett már.

Én is szeretem Vida Ági írásait és én is megtaláltam ezt a táblázatot, de jobb szeretnék személyes tapasztalatokat és véleményeket olvasni. Ki hogyan csinálta, mikor kezdte, mivel, milyen nehézségekbe ütközött, tehát minden ebben a témában.

Valóban nem szerettem volna vitát. Mindenki maga dönti el, hogy hogy csinálja és hogy látja jónak. Nem akarok igazságot tenni, sem pálcát törni senki feje felett, de anno anyukám is azt mesélte, hogy almával kezdte, majd tett bele 1-2 kekszet és azt adta nekünk és mégis felnőttünk. Nem volt régen babakeksz meg sok mostanában felkapott szuper egészséges dolog, amiről szintén nem tudjuk, hogy mit kavarnak bele. Sajnos ilyen világban élünk, nem fogod tudni megóvni ezektől a dolgoktól sem. Persze, próbáljuk meg minél egészségesebben, de szerintem egy pár szem keksz pont nem az a kategória, hogy itt annyira egymásnak essünk. :)

2014. szept. 24. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!