Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 21 hónapos az esti...

Kislányom 21 hónapos az esti lefekvéskor csak úgy hajlandó aludni, ha iszik vizet de azt nem pohárból vagy csőrös pohárból hanem cumisüvegből szeretné inni. Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Napközben pohárból iszik ügyesen, de olyan jó lenne ha végre a cumisüvegről leszokna és este lefekvés előtt is pohárból inna! Amíg nem a cumisüveget adom oda neki addig üvölt nem jó a pohár. :(
2014. szept. 24. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam júniusban múlt 2 éves, az esti kakaót cumisüvegből issza. Nap közben kubus üvegből vagy pohárból iszik, de este igényli a cumisüveget. Én nem piszkálom vele, majd elhagyja, ha akarja. Mondjuk én soha semmi ilyesmit nem erőltettem nála és minden szépen a maga idejében meg is oldódott.
2014. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért akarod elvenni tőle?Lehet,hogy ez nyugtatja meg,szüksége van még rá
2014. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ne vedd el tőle,az nyugtatja meg,neki ez olyan mint a még szopizó babának a cici:nyugtató,ellazul rajta stb!Inkább örülj neki,hogy csak vízet kér!!!
2014. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 19 hónapos és egész nap cumisüvegből iszik, láthatóan megnyugtatja. Csak cumisüveggel hajlandó elaludni napközben is és este is.

Én nem görcsölök ezen, ismerek olyat akinek az ovis 3 évese is cumisüvegből issza a reggeli kakaóját. Kisfiam akkor lett nagy ivó amikor elhagyta magától a cumit, a cumit helyettesíti a cumisüvegből ivással is... vagyis megnyugtatja.

2014. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vszínű h megtartjuk az esti cumisüvegből ivás szokását, csak remélem h egyszer tényleg leszokik róla. Közösségbe járunk és ott kérték h próbáljunk átállni a poharas ivásra. Napközben elrakom de igazán akkor nem is igényli csak este.
2014. szept. 24. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz a cumisüveges vízivástól, a fogai nem fognak elromlani. Nálunk a 3 éves fiam reggel-este még cumisüvegből issza a tejet, kéri alváshoz. Most oviba jár, simán elhagyta a délutáni alváshoz az üveget, semmi gond nem volt. Pedig nagyon aggódtam.
2014. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hagyd meg az esti cumisüvegezést. Neki ez megnyugvást jelent. A helyedben lehet, hogy inkább a közösséget "szoktatnám le" magunkról. De minimum elirányítanám őket, hogy ne ők mondják már meg, mit csináljak a kislányommal.
2014. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!