Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahogyan a kisállatommal...

Ahogyan a kisállatommal bánok, úgy fogok majd a babámmal is bánni? És a férfiak is?

Figyelt kérdés

Szerintetek elmond valamit egy emberről, hogy hogyan gondoskodik/bánik a házi kedvencével, vagy általában az állatokkal (pl. úton csiga)? Vagyis hasonlóan fogunk majd bánni a gyerekkel is?


Mi pl. a férjemmel felnőttek vagyunk (érzelmileg és értelmileg is, nemcsak korban), de nem tudjuk/akarjuk pl. fegyelmezni a cicánkat, vagy nem tudnánk kezet emelni a kutyusunkra.


Mert ugye mindkettőért felelős vagy és nem ő akart a tiéd lenni, és gyengébb nálad (állat és kisgyereked is).


2014. szept. 24. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a kettő ennyire összefügg. Az sem jó, ha egy állatot nem fegyelmezel, de ha egy gyereket nem fegyelmeznek, az nagyon rossz. Fegyelmezés alatt nem verést értek.
2014. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Nem. Sőt, kifejezetten ellenjavallot gyerekként kezelni mondjuk egy kutyát, mert egy utolsó alávaló elkényeztett féreg lesz belőle. Azárt nem mind1, hogy valaminek borsónyi aya van, vagy fél focilabdányi.
2014. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem csak az agy méret számít, de nem idomítjuk a gyereket. Valóban nagy a különbség, noha szeretjük az állatot is, embert is. Az első időben a gyerek legtöbbet utánzással tanul. "A hátammal is nevelek"-mondta Mérei a gyerekpszichológus. (hogy tartom magam, hogy állok neki a dolgoknak) Azután a szavak. Tőlünk tanul beszélni, és azon keresztül gondolkodni. Neveljük. Hogy szabad, alkotó ember legyen. A közös a kettőben, hogy szeretettel.


József Attila:

Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!

2014. szept. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

az állattartás és a gyerek semmiben nem hasonlítható össze, így nem lehet egyikből a másikra következtetni.


az újszülött a maga kis tehetetlenségével, kinézetével, gondoskodást igénylő viselkedésével olyan hatást vált ki a szülőkből, hogy azt szinte fel se lehet fogni. meglátjátok a kisbabát a szülőszobában, és tudjátok, ölni és halni vagytok képesek érte. ezt egy állat se váltja ki az emberből ilyen erősen.


lehet, hogy halt meg aranyhalad, mert nem adtál neki kaját,de ha gyereked lesz, nem eszel, nem iszol, nem pisilsz és nem kak... amíg nem gondoskodsz róla. ez egy baromi erős ösztön, hajtja hajtja az embert, ellene tenni nem tudsz. és örült szerelem is :) függő leszel a gyerektől, mint a drogos a szertől.


hogy lehetne bármihez ezt hasonlítani? :)


majd meglátjátok :)

2014. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a gyerek más! Én egy cserép virágot is alug tudok életben tartani, de a gyerekemért mindent megteszek, mert jön ösztönből, őt nem lehet csak úgy magára hagyni, mert érdekérvényesít.
2014. szept. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az állatokkal való bánás összefügg. Persze aki kegyetlenségből kínoz állatot annak el tudom képzelni hgoy sajnos a gyereke is kap néha......

Én nem vagyon annyira állatbarát, nincs bajom velük amúgy, de nem érzek késztetést hogy megsimogassam a kutyát vagy ha látok kóbor állatot befogadjam, meg úgy amúgy sem hogy egyáltalán tartsak állatot :) De a gyerekemet nagyon szeretem és próbálom a lehető legjobban nevelni, amit tudok megadni neki.

A fegyelmezés meg olyan dolog, hogy egy ember szeritnem teljesen más mint egy kutya. Ha rá a környezete, tehát te hiába neveled a gyereked jól, de bekerül egy rossz közösségbe, akkor az hatni fog rá, meg jön a kamaszkor stb. A kutyánál meg ha találkozik másik kutyával aki nincs jól nevelve attól a tiéd még jól nevelt lesz. A gyerekek meg hidd el eltanulják hamar a másiktól a hülyeséget, a kutyák szerintem nem.

2014. szept. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen, én is azt gondolom, amit a 6-os ír, hogy az alapdolgokban persze van hasonlóság. Gondolom, aki képes megkínozni vagy megrúgni egy kutyát, az amúgy a gyerekével se bánik kesztyűs kézzel. Aki meg tud gondoskodni egy élőlényről, az akar majd gondoskodni a gyerekéről is.:)
2014. szept. 25. 08:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagy kutyás voltam, hobbi szinten kutyakiképzéssel is foglalkoztam.

Vannak párhuzamok, de alapvetően más a kutya- és a gyereknevelés. A kutyánál falkavezérré kell előlépni, ha fél, akkor nem szabad babusgatni (ez megerősíti abban, hogy félni jó dolog), deviáns viselkedés esetén agresszív fellépés kell (nem fizikai agresszió, hanem nonverbális erőfitogtatás). Ezek gyereknél pont fordítva működnek.


De óhatatlanul átemeltem apróbb fogásokat a gyereknél a kutyás tapasztalatból. 4 hónapos, ha fel akarom kelteni a figyelmét, gyakran gesztusokat használok, arra a kutyák is jobban figyelnek, mint a szavakra önmagukban.


Ha egy játékra akarom ráirányítani a figyelmét, akkor a kezemre vonzom a tekintetét, majd elvezetem a játékig. Ha raplis, akkor nyugodtan viselkedem, hogy átvegye a "rezgéseket". Ezek pl kutyánál-gyereknél egyaránt működnek. Ahogy később a következetesség is, csak 4 hónaposnak még nincs mit tiltani vagy nem kell korlátozni.


Terrierekkel foglalkoztam, akik a faj legmakacsabb egyedei. Feszegetik a határokat, századszor is rápróbálnak, hátha lazul a fegyelem és feljöhetnek az ágyra/beléphetnek tiltott területre/lophatnak a kajából.

Ilyenkor százszor is nyugodtan, de határozottan tiltani kell. Ez a gyereknél is így lesz, türelmesen, sokszor el kell ismételni, ha tilosban jár. (Pl. ne egyen virágföldet, ne rongáljon, ne akarjon kaszkadőröset játszani, útra kirohanni, stb)

2014. szept. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Összehasonlíthatalan ebben a tekintetben. Max annyiban, hogy aki kegyetlenkedik állatokkal, az más emberekkel is kegyetlen. (nem csak gyerekkel) De pl egy cica nem feltétlenül fegyelmezhető, még következetességgel sem. Nekem 3 van. Egy szófogadó és okos. Egy olykor lázadó. És a "Főnök!", Ő bosszút áll, ha nem úgy viselkedsz, ahogy elvárja... Egy kutyust sem lehet veréssel nevelni.
2014. szept. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Julie S ***** válasza:
A hazi/tarsallataink (a velunk toltott idejuk legnagyobb reszeben) felnottek, a gyerekeink pedig nem. Oket mi neveljuk fel. Ez oriasi kulonbseg.
2014. szept. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!