Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet akkor csinálni, ha...

Mit lehet akkor csinálni, ha a légzésfigyelő riaszt?

Figyelt kérdés
ha nem lehet semmit tenni akkor miért jó hogy riaszt?
2007. okt. 23. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lehetne bármit csinálni?Meg kell próbálni felébreszteni a kicsit.
2007. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor riaszt, ha a baba nem vesz levegőt. Általában a légzésfigyelő hangja is megijesztheti annyira, hogy újra lélegezzen. De ha riaszt, rohanás, és felvenni, paskolgatni, stb.
2007. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
A jobb légzésfigyelőkhöz tartozik egy videokazetta vagy dvd, amin bemutatják, mit csinálj, ha baj van. Én hidegrázással néztem végig, de fontos tudni, hogy ne csak tehetetlenül állj. Hála Istennek, még nem volt szükségem a bemutatottakra :)
2007. okt. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

szia,


Azt mondják, hogy csak annak a babának kell légzésfigyelő aki légzési problémával született, vagy koraszülött.

Ilyenkor tovább van a kórházban a kismama a bébivel egy speciális koraszülött osztályon és ott mindent megtanítanak (a jobb helyeken)a légzésfigyelő használatával kapcsolatban, még a csecsemő újraélesztését is megmutatják. Ha a baba teljesen egészségesen születik akkor nem kell neki légzésfigyelő. Remélem nem lesz szükség légzésfigyelőre. Boldog babázást kívánok.

2007. okt. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Csak saját véleméynem és tanulmányaim tudom megosztani.

Többen írták, hogy fel kell ébreszteni, ez bitzos így van és biztos hatásos is. Tudni kell, hogy a babák még 30 percig bírják levegő nélkül, míg a felnőtt ember csak 3 percig. Ha bizonytalan vagy, hívj mentőt.

2007. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A lagtöbb esetben már a kórházban észreveszik, ha gond van. És vannak Gyerekkórházak ahol ezeket szűrik (SIDS szűrés). Az anyáknak tartanak a kórházon belül oktatást is a témában.

Ha otthon riaszt, elöbb nézd meg a babát: szája szinét, a mellkasát...lehet hogy csak az alarm nem működik megfelelően.

2007. okt. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Az én véleményem az, hogy légzésfigyelő kiöli az egészséges ösztönöket. Frászt kap szegény gyermek, ha kirángatod egy valklárma miatt. Eleinte úgyis az anyja mellett alszik egy kiságyban, akkor meg minek? Újszülöttet én nem tennék külön szobába egy darabig, és nem is fogom:) Egy 25 hetes kismama
2007. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet segítséget kérni ez ügyben a kórházak újszülött osztályán vagy a saját gyermekorvosodnál és védőnődnél. Nekünk volt, hogy beriasztott és amikor felkaptam a gyereket szegényen látszott, hogy a legmélyebb álmából keltettem fel és attól ijedt meg, hogy én miért kapkodom ki az ágyából. De persze lehet a baj komoly is. Nálunk volt a családban volt koraszülött és nekik azt mondták a kórházban, hogy ha a pici nem vesz levegő semmi képpen ne kezdjék rázni a gyereket! Fontos az egyenletes ringatás és/a hát dörszölése (nem túl erősen), alkarra fektetve hintáztatni, hogy fokozódjon a baba keringése és ezzel együtt beindul a légzés is. Ha ezek nem használnak csak akkor jöjjön az újraélesztés, de az orvosok szerint erre otthon még nem volt példa.

Mellesleg nem értek egyet azzal a válaszadóval aki azt állítja, hogy a babák 30 percig kibírják levegő nélkül. Szerintem azzal az infóval keveri, hogy a kilégzés után 30 másodperc is eltelhet a következő levegővételig (ilyenkor szólalhat meg a légzésfigyelő, mert a legtöbb 20 mp után riaszt).

8 perc oxigén hiányos állapot után károsodik az agy és a létfontosságú szervek. Ha jók az ismereteim.

2007. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos volt arra példa, hogy otthon élesztettek újra egy csecsemőt..és pedig az anyuka..Barátnőm babájánál születés után megállapították, hogy van esélye a bölcső halálra, ezért vettek otthonra alarmot, ami be is riasztott pár héttel késöbb. A picinek már lilult a szája, és szürke volt a bőre. Az anyuci pánik helyett megkezdte az újraélesztést, még apuci mentőt hívott. Hál istennek nem lett semmi szövődménye a légzésleállásnak. Még az is nagy szerencse volt, hogy az anyuci végzett gyermekápoló...
2007. nov. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!