Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sütnétek 1. szülinapra hagyomá...

Sütnétek 1. szülinapra hagyományos piskótából tortát a babátoknak?

Figyelt kérdés
Gesztenye tortát szeretnék sütni a kislányomnak. Csinálhatom neki tejes piskótával, ha még nem ivott tejet?
2014. szept. 26. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Piskótába nem kell tej.
2014. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Basszus, már késő van nálam! Tényleg nem kell bele tej! :)
2014. szept. 26. 22:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést nem úgy érted,hogy a tojásfehérje miatt, a krém pedig a tej miatt? :))

Mert így engem is érdekelne a válasz :)

2014. szept. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A piskótába én sem teszek tejet.

Én a szülinapjára, Sachert és Frandkfurtit sütöttem, mindkettőbe belekóstolt, de semmi baja nem lett. Eleve arra még kicsik, hogy annyit egyenek belőle, amitől bajuk lehet, max 1-2 falatot.

2014. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A tojás nem gond, már evett olyan ételeket, amiben volt.

De a gesztenyébe kell puding, abba pedig tej. Nem tudom, lehet keresek inkább másik receptet.

2014. szept. 26. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:
1 évesen már gyakorlatilag mindent ehet. Egy kis tejes sütitől sem lesz baja, ha csak nem tejcukorérzékeny. Az én fiam 8 hónapos, mivel nem anyatejes, ezért már kap kis mértékben tejtermékeket is. Semmi baja tőle. Régen nem volt tápszer. Én pici baba koromban is feles tejet kaptam már, mert anyunak nem volt teje. 2 hónaposan simán ittam a boci tej-víz keveréket pedig az házi tej volt!Nem vagyok laktóz érzékeny. Amúgy is, ha lassan 1 éves lesz, pici tejjel már próbálkozhatsz. Itass vele 1-2 kortyot aztán figyeld. Ha nem fáj tőle a hasa, adj neki nyugodtan már többet is! Egyéb tejtermékkel is lehet próbálkozni. Amit én sem javaslok még az a méz és aprómagvas allergén gyümölcsök. Ezekkel várj 2 éves koráig. Bár a keresztfiam 1 évesen már ette ezeket és semmi baja. Októberben lesz két éves, nyáron leült a szederbokor elé és ette magától. Nem volt gond.
2014. szept. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Helló nálunk a 2 mama rendel neki az egyik feketerdő lesz a másikat még nem tudom :) szerintem nyugodtan süthetsz piskótából tortát az se baj ha tejes a krémje, pár falatot ehet belőle esetleg másnap ha marad kicsit többet.
2014. szept. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már félig kész van. Gesztenyetorta, a krémben van tej.
2014. szept. 27. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!