Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos napirendje, hányszor...

2 hónapos napirendje, hányszor eszik, hányszor alszik?

Figyelt kérdés
eddig szépen meg volt hogy napi ketszer aludt, evett.egesz nap 450 ml korul, ejjel pöccre ugyanakkor kelt, egyetlen egyszer kellett hozza kelni. igaz nappal.eleg keveset aludt, foleg cicin, 30 perces adagokban, delutan seta kozben meg még egy orat, de napi 20-30 grqmmokat hizott igy is. ez most felborult napi 3-szor minimum.alszik, nem cicin már, de idoben azért ez max fél órával több, mint eddig. 550-600 körül eszik, ez is megváltozott. A gondom, hogy elkezdett egyre korábban kelni éjjel tehát most ujra ketszer kell hozzá kelnem ejjelente....ez ellen mit tegyek? 100 ml-t.szopik alvás előtt, kevés lenne neki? eddig tök jól elég volt neki 60 ml is, azzal is majdnem átaludta az ejszakat....valtozhat igy egyik naprol a masikra ez? a ti babatok 2 honaposan hany ml-t szopik? mennyit alszik hogy nez ki a "napirend"?
2014. szept. 28. 02:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat az en lanyom 2 hosan meg 4szer aludt egy nap (30-40p), es kb 2,5-3 orankent szopizott. Nem tudom mennyit, sosem mertem. A babak napirendje folyton valtozik, amint megszokod maris boritja:-) Ilyenkor kezdi egyre jobban erdekelni a vilag, tobb ingert kell feldolgoznia az agyanak, ettol jobban elfarad es megehezik. Gondolom egyre tobbet mozog is. Meg a fogai is elkezdthetnek mocorogni mar most. Azert ilyen picinek meg keveslem a napi ketszeri alvast, az enyem most 9 hosan alszik ketszer. Az is igaz, h masok a babak igenyei. Kitartas, sokat fog ez meg alakulni!
2014. szept. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
születése óta keveset alszik, 10-12 ora már jónak számit nála. de a vedono szerint ez rendben van, kisebb az igenye. de pl ma ejjel is ketszer kellett kelneem, hajnalig aludt 5 orat, utana evett 70 ml-t probaltam eroltetni h egyen még de vigyorral az arcán bekómázott. aztán másfél ora mulva nyuszitve ebredt es most benyomott még 90 ml. csak nem ertem miert nem eszik egyben, ha eddig jo volt neki egyszer is enni most meg visszaesett a 2 ejjeli evesre.
2014. szept. 28. 06:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Fiam hatszor evett még ennyi idősen. Anyatejes és tápszeres volt, egyszerre kb 130 ml-t evett. Napközben háromszor-négyszer aludt. Pont ekkor kezdte elhagyni a.negyedik alvását. Természetes, hogy többet akar enni. A fiam ennyi idősen kb 800 ml-t evett, és így sem hízott túl nagy ütemben. A napirendje is folyamatosan változott, ahogy csökkent az alvásigénye, ez normális.
2014. szept. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minek méred minden étkezéskor hogy mennyit eszik?? Ezzel csak feleslegesen stresszeled magad.

Én soha nem mérem, nem is fontos, az a fontos, hogy szépen hízik-e. Nem kell minden étkezéskor ugyanannyit, vagy egy bizonyos minimumot megennie. Eszik amennyit akar, ő tudja mire van szüksége.

Azzal nem tudsz mit csinálni hogy most megint 2-szer kel éjjel, majd ez is változni fog.

Még nagyon pici a babád, a napirendje állandóan változni fog ahogy nő, nincs kőbe vésve semmi.

2014. szept. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amikor 2 hónapos volt, akkor a túlélésre játszottam, nemhogy fix napirendünk legyen (szoptatás,fejés, tápszerezés, házimunka)... A negyedik hónap táján lett egy kicsit könnyebb.

Próbáld meg, "elengedni" ezt egy kicsit, könnyen lehet, hogy növekedési ugrás van a háttérben.

2014. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a korhazban belazasodtam es elapadt a tejem. a csecsemosok tanacsara merleget bereltem hogy amig visszajon, segitsegemre legyen a potlasoknal. szerintem nagyon hasznos; ha nem lenne szerintem a mai napig uvegbol enne...
2014. szept. 28. 10:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem értem a kérdést. Tehát kétszer kell kelned a két hónapos babádhoz??
2014. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen, a kérdés lényegében az hogy hogyan tudnám visszaszoktatni az egy kelésre vagyis arra hogy kevesebbszer egyen egy nap, mert most 8*90 mlt eszik, jo volna ha csak 5-ször 6-szor enne....tudom jogy ez nem kivansagmusor de már olyan közel volt ahhoz h ataludja az ejszakat. nem értem miért borult igy fel.
2014. szept. 28. 20:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Hat ez ellen nem nagyon tehetsz semmit. Ket honapos baba meg nagyon pici. Igen, vannak olyan babak akik atalusszak hamar az ejszakat es vannak akik nem. Az en babam a kezdetektol kb 5 hos koraig ketszer kelt aztan meg volt, hogy otszor vagy mar nem is szamoltam. Most 9 hos es meg mindig ketszer kel, ez van. Attol, hogy kozel volt hozza, hogy ataludja az ejszakat, nem jelenti, hogy ez meg is tortent volna. Jol irod, a gyerek nem gep, fogzik, fejlodik a mozgasa az agya, idegrendszere.... Ezek mind hatassal vannak az alvasara is.
2014. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet rászoktatni hogy csak egyszer keljen fel. Lehet hogy ha majd jönnek a fogai 4-5 hónaposan akkor meg óránként fel fog kelni... Persze az is lehet hogy nem.

Lehet hogy most növekedési ugrása van azért eszik gyakrabban. A gyakori szopizás arra is jó hogy több tejed legyen.

2014. szept. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!