Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislányom miért sír...

4 hónapos kislányom miért sír anyukámnál? Akkor ha meglátja, de főleg akkor ha kézbe veszi!

Figyelt kérdés
Anyukám nem látja minden nap a babát csak hetente vagy 2 hetente mert vidéken él. Eddig kb. 2 hónapos koráig semmi probléma nem volt órákig el volt anyuval, sőt nagyon jól elvoltak együtt, de most szörnyű. Ma is itt volt nálunk és ahogy átadtam anyunak hangosan-élesen felsírt a gyerkőc, mint amikor megilyed valamitől.Megvígasztalom, és ahogy anyu ránéz, beszél hozzá egyből sír.Anyós aki velünk él semmi ilyen nincs rá mosolyog. Kezdek nagyon aggódni, hogy én rontottam el valamit.Már nem merek lemenni vidékre vele, mert mindig sír anyunál. Volt, van valaki ilyen helyzetben?Mit tudnék csinálni hogy jobb legyen? egyébként első gyerek így nagyon kezdő anyuka vagyok...

2014. szept. 29. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én babám ezt a bátyámmal csinálta. Meglátta, bőgött. Tesóm fel sem tudta venni, mert ordításig sírt a gyerek.

Pedig nagyon rendes a tesóm, semmi extra nincs a viselkedésében. Babám mégis érzékeny volt rá valamiért.

Azóta se tudom miért, de elmúlt ez a korszak.

Kb. 1 éves koráig csinálta ez, de azóta nagy haverok (most 4 éves a lányom).

A babák nagyon érzékenyek, kifinomult radarokkal. :)

Elég nekik egy illat, egy hang és máris képesek "megőrülni" tőle.

Szerintem annyit kell tenned, hogy megnyugtatod a babádat, néha megpróbálod odaadni, de ha nem vágyik rá, hát ne. Meg fogja szokni anyukádat idővel! Csak baba még, nyugi, te nem rontottál el semmit!

2014. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, egy picit megnyugodtam, hogy akkor nem csak nálunk van ez. Sajnálom anyumat , mert látom rajta hogy borzalmasan rossz neki annyira szereti az unokáját és nem tudja babusgatni.. .
2014. szept. 29. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Szemüveg,hajszin,hanghordozas....Nalunk a nagyobbik a sapkara es bajuszra Volt allergias.A kicsi a szemuvegre...Majd kinövi.
2014. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem szemüveges, nem mélyhangú és anyukámnem szakállas :)) remélem hogy kinövi, de vááá mikor? :)
2014. szept. 29. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem anyósomnál csinálja ugyanezt. Ha teljesen nyugodt és anyósom elé áll és elkezd neki beszélni már ordít. Ha kézbe veszi vigasztalhatatlanul ordít. Nem is tudom ráhagyni, mert annyira ordít. Én arra gondoltam, hogy talán a parfüm(nagyon erősen be van fújva mindig), utána még a gyerkőcön is érzem az illatát. Vagy elég pörgős anyósom habitusa és lehet azt érzi a gyerek. Nem tudom. Vagy azt, hogy én sem szeretem. :) Azért sajnálom szegényt, mert elég rossz lehet. De annyira nem látom, hogy őt bántaná vagy csak nekem nem mutatja. Engem meg az őrjít meg, hogy így is sűrűn kiveszi a kezemből és a gyerek állandóan ordít, úgy sajnálom szegénykémet.
2014. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is pont a parfümre gondoltam. Pont a napokban olvastam egy cikket arról, hogy menniyre befolyásolják a babákat az illatok. Hogy a közelükben minél természetesebb illatokat válasszunk, semmi harsánykodás :) egy próbát megérhet :)
2014. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!