Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megnéznétek a babám eredményét...

Megnéznétek a babám eredményét? Nem igazán értem mit is jelent ez a %? Szerintetek aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Voltunk neurológusnál ahol megmérték a babám fejkörfogatát is. Azt írták a papírra, hogy 38 cm (9%). A doki nem mondott semmit a fejkörfogatáról, de zavart hogy nem tudom mi ez a százalék. Nem tudtam ez mit jelent így megnéztem a neten:


" A százalék azt mutatja, hogy a népesség hány százalékának felel meg a mért érték."


Valamint azt is olvastam, hogy 5-10% közötti értéknél mindenféleképpen ki kell vizsgálni, hogy ez mitől lehet.


Az mért értékek egyébként:


születéskor: 31cm

1hónaposan: 34,5cm

10 hetesen: 38cm


Mi a véleményetek?


2014. szept. 29. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj,mondták volna ha gond van.Szerintem ez az hogy hány százalékot nőtt a feje.Vagy hogy egy átlag 10 heteséhez képest mekkora.Esetleg,hogy mennyi az eltérés.

De egyébként lányomé születéskor volt 35 centi.

1hónaposan 37 centi, 3 hónaposan pedig 40 centi.És szerintem ez a PC érték nektek,hogy 100%-ból 9% gyereké ekkora.Nekem csak hosszhoz és súlyhoz határoztak meg PC-t,de ott is úgy,hogy 25-50 vagy 75-90,tehát hogy 100 gyerekből ennyi ekkora .

2014. szept. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy van írva, hogy P:9%. Neten találtam, hogy ez a percentil értéket jelöli, azaz hogy a lakosság hány százalékánál fordul elő. Most olvastam

"Ha a gyermek értékei abba a csoportba tartoznak, amely már csak a népesség igen kis százalékára jellemzőek, tehát a legnagyobb vagy a legkisebb 5-10 %-os csoportba, ez azt jelzi, hogy mindenképpen meg kell vizsgálni az eltérés okát, és ki kell zárni a kóros okokat." :(:( nagyon aggódom, lehet túl kicsi a babám feje??:(

2014. szept. 29. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Figyelj csak, laikus vagyok, de a védőnő minden hónapban szokta mérni a fejkörfogatot, meg a mellkastérfogatot, mennyit nő és azt szokta mondani, akkor jó, ha a két érték hasonló, nincs köztük nagy eltérés, csak 1-2 cm.

Egyébként a nagyfiam 31 cm fejkörmérettel született, most 10 évesen is kicsi a feje meg vékony ilyen fajta. A tesvérei hozzá képest nagyfejűek (37 és 35 cm) tehát ez lehet egyéni adottság is, ne aggódj szerintem.

2014. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem nem lesz gond:(. Most ahogy olvasgatom mások értékeit, meg a who adatait most látom, hogy a születési 31 cm is nagyon kicsinek számít az átlag 34-35 centihez képest. 31 alatti érték egy táblázatban sem található és ehhez képest a 7 centi növekedés 10 hét alatt...:( az a baj, hogy se a védőnőm, se a háziorvos nem foglalkozik mélyebbre hatóan a gyerekekkel. Mindig mondják, hogy szép, aranyos, szépen fejlődik, nincs semmi baja stb...de sajnos a neurológus fokozott izomtónust állapított meg és még mindig nagyon sokat van ökölben a keze amit a doki úgyszintén nem vett észre. Na mind1, majd rákérdezek:( azért kíváncsi lennék mások értékeire is, ha leírnátok hogy kinek mennyit nőtt 3 hónap alatt.
2014. szept. 29. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Megkerestem a gyerekeim egészségügyi könyvét, a legnagyobbam 31 cm született, 3 hónaposan 38,5 cm lett mérve, tehát 7,5 cm-t nőtt. A középső született 37 cm-rel, ő 3 hónaposan 41 cm így ő csak 4 cm-t nőtt, a legkisebb 35 cm-rel de ő még nincs 3 hós.

Látod ahány gyerek annyiféle.

2014. szept. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A en lányom 40+5 re született . 3720 gr 50 cm.

Születési fejkörfogata : 34 cm volt

1 hósan 37cm

3 hósan 40cm

6 hósan 43 cm

Mindig 3 cm nőtt :)

Szerintem ne aggódj. Nekem eszembe sem jutott volna ilyenen törni a fejem. Ha az orvos, védőnő nem mondja hogy gond van, nem fárasztom magam. :)

2014. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megkerested:)kicsit megnyugtattatok:)Ezt a kalkulátort néztem ( [link] Utolsó, megnéztem a te mért adataiddal is ami hasonló az enyémhez de nálad a normál sávba tette a görbét, az én adataim viszont siralmas görbét adnak, nem értem..:(
2014. szept. 29. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!