Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet "rávenni" a...

Hogyan lehet "rávenni" a babát, hogy elkezdjen mászni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 30. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ez azért sok mindentől is függ :)

Hány hónapos? Átfordult már mindkét irányba? Tartja a fejét hason fekvésben? Megfordul a tengelye körül? Hátrafelé halad? Négykézlábra emelkedik?

Ezeknek teljesülnie kell ahhoz, hogy a babád elkezdjen mászni, valamint az idegrendszernek is elég érettnek kell lenni ahhoz, hogy ilyen bonyolult mozgást végezzen.

De ha ezek mind teljesülnek, tedd a babát egy kis szőnyeg egyik sarkába, vele szemben pedig hívd őt valami érdekes játékkal. Nem fog rögtön odamenni, de 1-2 lépést talán tesz érte.

2014. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Két lányom van és mind a kettő volt olyan jó fej gyerek, hogy addig kúsztak a kutyánkhoz (tacsi), amíg fel nem keltették és el nem kezdett járkálni a lakásba.

Ők a kutya után tanultam meg mászni.


Mire rájöttünk, hogy konkrétan emiatt szekálják a kutyát .. nem akartam elhinni. A védőnőm is mondta, mikor beszámoltam erről neki, hogy sok gyerek az állatok után tanulnak meg mászni és néha akár felállni.


Utóbbit pl. elnézik, ahogy az egyik mancsával felkapaszkodik az ágyra vagy a székre, stb.


A második lányom 7 hónaposan állt fel, előtte 2 órával mászott. 1,5 hónapig kúszott, eközben meg kutyázott.

Az első lányom pedig 1 napot kúszott és 2 hónapig kutyázott, majd 8 hónaposan mászott és 9,5 hónaposan állt fel.

2014. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Amíg nem érett rá, sehogy. Nem is szabad erőltetni.

Azt próbálhatod meg, amit az első írt. Azután vagy mászik vagy nem.

2014. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Amúgy ha jól tudom az a praktika, hogy elé kell tenni valami játékot amit szeret, de úgy, hogy ne érje el, hanem neki magának kelljen megdolgozni azért, hogy elérje.

2014. szept. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány hónapos?Szerintem nemlehet csak úgy rávenni,majd ha meg érik rá akkor magától elfogja kezdeni.Az enyém 8 hónaposan kezdett el mászni,és már 11 hónaposan járni.
2014. szept. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
szeptember 18.án tötötte a 7 hónapot :)
2014. szept. 30. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!