Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél-két éves gyerekeddel,...

Másfél-két éves gyerekeddel, hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés
2014. szept. 30. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

19 hónapos kisfiam van. Reggel 7kor kel, majdnem 1 órát még az ágyában tölt, játszik-teázik-nyújtózkodik (direkt alakítottam így ki a reggeleket hogy legyen időm elkészülni mire ki kell venni az ágyból).

Felöltöztetem mese nézés közben majd reggelizünk. 2-3 naponta járunk boltba, ez reggeli utáni program szokott lenni, ha nem megyünk boltba akkor reggeli után még mesét néz vagy játszik-játszunk, én közben végzem a napi teendőket, mosás berakás, porszívózás, ebéd főzése (inkább vacsira szoktam főzni a férjem miatt, de kisfiamnak általában külön főzök délelőtt), ez megy 10ig, 10kor megy aludni, egyedül alszik el, 1.5-2 órát alszik. Ébredés után pihi a nagy ágyon, közben megy a tv, fél1-1 között ebéd és utána kimegyünk a teraszra és az udvarra.

Délelőtt is kiszoktunk menni ha jó idő van.

3-fél4-ig úgy telik az idő ahogy délelőtt is, kicsit dolgozunk, közben játszunk, játszik egyedül, majd 3-fél4kor újra alvás. 1-1.5 órát alszik, utána uzsi, hazaér apa, innentől az apja van vele nagyrészt vagy 3-asban vagyunk vagy a mi szobánkban vagy az udvaron.

Én ilyenkor megyek mosogatni, rendbe rakni amit napközben nem tudtam, ilyenkor csinálok meg olyasmit amit gyerek mellett nem nagyon lehet.

Este fél8 fürdés, 8kor egyedül alszik el.

Én nem tudok egész nap a gyerek mellett ülni és szórakoztatni, soha nem voltam ilyen, sajnálom is. Én nagyrészt csinálom a dolgaimat vagy vele vagy nélküle. Ha igényel akkor pedig ott vagyok és leülök vele mesét nézni vagy játszani. Persze bohóckodunk meg kergetőzünk, bújocskázunk a lakásban, viccelődünk stb...

2014. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves lesz október végén a fiam. 1 éves kora óta egyszer alszik egy nap, kb déltől kettőig. Ez fix.

Reggel 7-8 között ébred. Utána ágyban kakaó, és reggeli 9-10 között. délben ebéd, alvás után gyümölcsevés, délután joghurt, este rendes vacsi, majd elalvás előtt, fürdés után fél 9 kor közvetlenül kakaó, aztán alszik, amikor alszik. Mi együtt alszunk el,mert nélkülem nem tud.

Én délelőtt rendszerint főzök vmit(kétnaponta) de közben játszunk. Hintázni szeret nagyon, mesét is egyre többet néz. Mi mindig együtt töltjük az időnket. Építőkockázunk, autókat tologatunk, bújócskázunk, könyvekből kérdezem, hogy mi micsoda. Mostanában kezdett el beszélni. Az most nagyon aktív elfoglaltságunk. Mostanában én is többet pihenek, így én fekszek, közben pedig beszélgetünk. Szoktunk mindenféle kirakóval játszani. Ha pedig apa itthon van(4 műszakban mindig máskor) akkor pedig sétálunk, motorozni nagyon szeret, megnézzük a szökőkutakat és játszótéren vagyunk. Nekünk nincs fix napirend, csak a kaják és alvás terén. mInden napunk más.

2014. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Reggel 7kor kelés, reggeli, öltözés, aztán vagy én, vagy a férjem elviszi bölcsibe. 4-kor megyünk érte, az éppen, aki aznap hamarabb végez. Utána hazamegyünk, otthon közösen foglalkozunk a picivel, kimegyünk az udvarra játszóterezni, könyveket nézegetünk, énekelünk, legozunk, ami épp leköti a figyelmét. Vacsora, 8 körül fürdés, 9-fél 10 fele elvonul a szobájába, olvasok neki vagy én, vagy a férjem egy mesét, villanyoltás és alvás. Ezután vagy időnk egymásra kettesben.
2014. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
7-fél8 körül kel, fél 9kor elindulunk bevásárolni.Hazaérünk fél 11 körül ( direkt messzire megyek,hogy teljen az idő),akkor néz egy kis mesét délig,közben megebédel. Alszik úgy 2-ig,fél 3 kor elindulunk a városba csavarogni,piacolni,madarakat kergetni,átmegyünk párom nagynénjéhez kutyázni esetleg.Ha dolgom van itthon,akkor főzök,mosok,takarítok ,a kicsi meg mesét néz és közbe játszik ezzel azzal,vagy segít nekem.Kb így telnek a napjaink.
2014. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!