Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mogyorósi Dóra, Dorottya vagy...

Mogyorósi Dóra, Dorottya vagy Dorka?

Figyelt kérdés
Dorkának lenne becézve, bármelyik is lenne, de a Dorka nekem nem tűnik így önmagában szépnek, csak ha becézik.

2014. okt. 3. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Szia Dorottyát adnák neki mindenféleképpen az a legjobban hangzó a 3 közül!:)
2014. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Dóra tetszik.



Számomra is csak becézés a Dorka.

2014. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Dóra
2014. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mogyorósi Dóra hangzik a legjobban szerintem.
2014. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mogyorósi Dóra szerintem a legjobb anykönyvezett névként, becézve pedig lehet Dorka.
2014. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hosszú a vezetéknév (is), ezért én is inkább a Dórára szavaznék, és Dorkának becézném.
2014. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Dóra vagy Dorottya, szerintem mindegy. Nekem személy szerint a Dororttya nem tetszik, de nem az én gyerekem.


A Dorkát csak azért nem adnám, mert bár tök jó meg minden, de a fenti két név becézése tulajdonképpen és mivel ez a három a választék, gyanítom, hogy neked a teljes alakok is tetszenek.


Becézett alakot én csak akkor adnék, ha teljes alakot valamiért elutasítanám és csak a becézett forma tetszene. (Pl.Ne vegye senki a szívére, a megértés miatt írom: Erzsébet nekem nem tetszik, nem adnám, de a Zsóka igen, azt adnám szívesen, mert tök jó. Lehet, hogy csak az Erzsébet önállósult becézése, viszont nem verném meg a gyereket az Erzsébet névvel, meg az azzal járó mindenféle becézéssel, csak azért, hogy lehessen Zsóka is az egyik becézés a sok közül. Így egyszerűen a Zsókát kapná.)



A megmaradt Dóra és Dorottya név között meg dönts pénzfeldobással. Rögtön tudni fogod melyiket akarod jobban, ha dobás közben valamelyiknek szurkolsz, esetleg a végeredménynél megkönnyebbülsz, vagy úgy leszel vele, hogy bárcsak a másik lett volna. Nekem ez segített, mikor azt hittem kettő közt nem tudok dönteni, aztán kiderült, hogy dehogy is nem!

2014. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Dóra
2014. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én a Dórára szavazok, de csak mert az én lányom is az! És Doresz a beceneve :-)
2014. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Dóra
2014. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!