Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kislányom még nem...

13 hónapos kislányom még nem mond semmit ez baj? Illetve vannak szavai de nem használja csak ismételgeti. PL hinta és akkor 3 napon keresztül egész nap ezt mondogatja le se lehet állítani.

Figyelt kérdés
De azért vannak szókezdemények pl hamm, pápá, hoppá. Ezeket mondjuk használja de kb ennyi. Ez elég? Néha amikor nagyon nyűgös fogja a lábamat hogy vegyem fel akkor én úgy hallom anyát is mond. Ennyi idősen ez elég? Mikor fog elkezdeni tényleg normál szavakat is mondani?
2014. okt. 4. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

valahol le van írva mennyi idősen kell először szótagozniuk(egy darab magán-, és egy darab mássalhangzó egymás mellett "da", "dá", stb)

és szépen fokozatosan, hogy kb mikor mennyit kell tudniuk, szóval lehet nem gond 13 hónapostól ez, de még mindig nem találom, hogy hol olvastam :(

de többi fejlődés is benne van,ha megtalálom linkelem

2014. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"12-17 hónap" a bekezdés címe, kb az oldal közepén

[link]

2014. okt. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én olyanról olvastam, hogy 18 hónapos korig kell kialakulni az első beszédhangoknak, szótagoknak. Ha egy baba 18 hónapos koráig nem szólal meg, akkor megkésett beszédfejlődésről beszélünk, de ez még nem minden esetben jelent fejlődésbeli lemaradást.

Tehát a te lányod még bőven ráér. A gyerekek különbözőek, olyannyira, hogy az én lányom 1 évesen már mondatokban beszélt, a fiam meg na ő most 16 hónapos, és meg se szólal, ennyi a szókincse:

tátá, ita (hinta), szi (cica)

Néha ő is mondja, hogy "aja" lehet hogy ez lenne az anya, de nem vagyok benne biztos. Én kérdeztem a védőnőnket, de megnyugtatott, hogy ez még teljesen átlagos, sok ilyen kisbaba van aki ennyi idősen még csak ennyit tud.

Hát hogy mikor fognak normál szavakat mondani, először még csak úgy fog bővülni a szókincsük, hogy egy-egy szótag, meg rövid könnyen kiejthető szavak mint a baba mama tátá pápá, és majd egyszer csak beindul.

A legtöbbet azzal segíthetsz, ha sokszor leülsz vele könyvet vagy képeket nézegetni, rámutatsz és mondod neki mi van a képen, többször ismételve, és ő majd ezt fogja utánozni. Ezek pl. baba, cica, labda, maci, mama, meg lehet tanítani az állatos képekről hangutánzó szavakat:

-hogy csinál a kutya? vau vau

-hogy csinál a cica, boci, kecske stb. állathangok utánzása.

Később ha már tud szavakat akkor jönnek az egyszerű mondókák.

2014. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a legidősebb lányom 2,5 éves koráig nem szólalt meg (semmit nem mondott, saját jelbeszédet használt), de utána egész mondatokban beszélt. Neki megkésett a beszédfejlődése. A középső két évesen kezdett szavakat mondani. A pszicho-pedagógus szerint ez genetikailag is öröklődik, nálunk senki nem beszélt két éves kora előtt.

Szerintem semmi okod az aggodalomra.

2014. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 18 hós lesz és most kezdett baba,cica,papa,te/tessék/,ba/boltba/,...hangokat szavakat mondogatni
2014. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!