Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött látogatása kutyával?...

Újszülött látogatása kutyával? Ti engednétek, hogy elhozza?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kutyamániás rokonom, aki szó szerint az, van neki több mentett kutyája meg macskája, lényeg hogy állatmentő. Van neki egy imádott szobakutyája, amit mindenhová visz magával. Kicsi kutya. Én is szeretem a kutyákat, bár nincs sajátom, ti meg megengednétek, hogy elhozza hozzátok, amikor eljön megnézni a babát?


Nyilván úgy gondolta, hogy kint marad valahol az előszobában, amúgy jól nevelt kutya elmondása szerint, de nekem mégis olyan kép ugrik be, hogy előbb utóbb a gyerekem ágyában köt ki meg összeszimatolja, mivel akié lehet nem veszi észre magát. Ilyen helyzetben még sohasem voltam, nem akarom megsérteni meg nekem nem is lenne vele bajom ha elhozza, de félek, hogy elfelejt neki parancsolni, mivel náluk ugye az eb a minden.


Ti mit tennétek?



2014. okt. 4. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Kicsuknam a kutyat az eloszobaba, gyerek szobajaba nem engednem be. En szeretem a kutyakat, semmi bajom ha lakasban vannak, azzal se ha gyerek mellett, de akkor ott nyilvan ossze vannak szokva. Idegen kutyat nem szeretnek a lakasomba!
2014. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
mennyire ujszulott? ha nincs a gyerek 2 honapos, akkor csak a bejarati ajtoig engednem a kutyust
2014. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
6 hetes baba, amúgy nem tudom hová tehetné ha nem engedem be, csak a bejárati ajtóig. Folyosóra? :D Itt nincs udvar, ez emeletes ház, meg ilyen kis zsebkutyát ilyen időbe már nem tehet ki az udvarra.
2014. okt. 4. 15:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fegyelmezett a kutya? Megül az előszobában, míg a gazdi megnézi a picidet?
2014. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nemtudom, mert ez új fiatal kutya. Az előző kutyája öreg volt azzal volt itt, de akkor még nem volt baba. Az jólnevelt volt. Tudom, hogy általában nem neveletlenek a kutyái, de ez a fiatal nemtudom. Bízom benne, hogy van annyi esze, hogy ha rohangál akkor nem hozza el, de nem tudom meggyőzni magam :S
2014. okt. 4. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném, szépen megkérném h ne hozza. Mondjuk sztem ezt meg is kérdezhetné tőletek h hozhatja e.

Sztem nagyon pici baba, és mivel eddig sem volt ott kutyus így nem is szükséges. A gyerekszoba közelébe meg ahol a baba szokott lenni oda sem engedném, akármilyen szófogadó kutya is.

2014. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én engedném, bár kutyás kezet előbb mosson, a kutya pedig ne rohangálja körbe azérta lakást. 6 hetes baba még nem a földön kúszik, fel tudsz törölni utána, ha elmentek, csak ne járjon be mindent.


A mi babánk öreg cica mellé született, szinte nem is találkoztak, csak a kanapén, de a macska állandó jelenléte mellett is el tudtam őket különíteni. Sajnos a cicám azóta elpusztult. A nagyszülőknél is van kutyus is, meg két kinti benti cica is, velük már "találkozik" ugyan, de a fiamnak semmi baja.

2014. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, én engedném, csak a kutyus maradjon nyugton, nyilván a babaszobába nem mehetne be.

Kezet mos a gazdi, de ez alap, ha pici babához megy bárki látogatóba, s ahogy írta valaki, utána Domestos-szal felmosol.

2014. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én engedném. Én is kutyák közt nőttem fel, és most a 8 hós kislányom is egy westie mellé született. Semmi baja nincsen tőle, a kutyus a baba ágya mellett alszik első naptól kezdve, és jön szólni nekem, ha van valami. :) semmi baja nem lesz. nyilván ne engedd hogy a baba arcába nyaljon, de nem egy fertőző tbc-sről van szó, hanem egy kutyáról, aki gyanítom tiszta, nem bolhás, stb.
2014. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En engednem, ha ki lenne zarva az eloszobaban, semmi baj nem lenne. Engem biztos nem zavarna.

Persze, ha teged nagyon nyugtalanit a dolog, szerintem, nem veszi zokon, ha megkered, hogy hagyja otthon a kutyajat.

2014. okt. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!