Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel pótoljam a tejem, ha...

Mivel pótoljam a tejem, ha szerintem nem elég, ezért 6 hónapos kisbabám nagyon gyakran éjjel is 3 óránként szopizik, de nem fogad el semmilyen tápszert tejpépet (max pár kiskanállal)?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Hízás, pisi-kaki rendben? Mert ha igen, akkor elég neki, ha nem sír. Kezdd a hozzátáplálást szerintem inkább.
2014. okt. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hizás nagyon rendben.nagyon nagy baba.akkor nem lehet kevés?de akkor miért kel 3 óránként enni?hozzátáplálást próbálom de még csak kóstolgat nem eszik.még nagyon ujak neki az izek.
2014. okt. 4. 21:36
 3/10 piroska és a farkas ***** válasza:
és ha megpróbálnád csak itatni ilyenkor? úgy értem, vizzel.
2014. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak megszokásból kel, vagy többször szeret kevesebbet enni. 8 hónaposom a mai napig kel kb 3 óránként éjjel, ő ilyen, pedig nappal már szépen eszik mindenfélét. Ha nagyokat hízik totál felesleges még táppal is tömni.
2014. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
viz nem kell neki!igen többször eszik keveset!de neked 8 hónapja ez nem megeröltetö éjjel 3 óránként szoptatni?nekem eszik 9 kor éjfélkor 3 kor 5 kor 6 kor aztán 7kor kel...és minden éjjel ez a program...a barátnöm babája este 9töl reggel 8ig alszik és nem kel fel és egyidös az enyémmel!
2014. okt. 4. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:

én ilyenkor visszakérdezek az anyukáktól, HONNAN TUDOD, HOGY NEM ELÉG A TEJ? :):)

ha nem elég a tej, akkor a gyerek nem hízik, éhes, és nem csak éjjel, nappal is folyton cicit kér.

a gyerekek nem feltétlen evés miatt ciciznek / ébrednek éjjelente.ez elég gyakori. még a tápszeres babáknál is van ilyen.


biztos kapsz itt pár tanácsot, elképzelést, úgyhogy nem írok mást, csak annyit, hogy a la leche liga oldalán nézz ki egy mailcímet, vagy telefonszámot, és őket kérdezd meg.


hála istennek nem fogadja el a tápszert/tejpépet :) adjál neki cicit :) így lesz egészséges és kiegyensúlyozott, te meg nyugodt és boldog :)


az én kisfiam 17 hós, 11 kilós, és tegnap éjjel ötször is felkelt szopizni... jön a foga, vagy lehet, hogy front van... nem izgat, mert van így, van hogy nem így van, és alszik egész éjjel. én csak az előnyeit látom a szoptatásnak, hallom a tápis babák és anyukák nehézségeit a játszón...


amúgy 6 hósan is van növekedési ugrás, amikor tejet csinálnak, de valószínűbbnek tartom az időjárási okot - most sok anyuka számol be hasonlóról...


ne adj neki tápszert, aludj együtt a babával összebújva,akkor félálomban is tudod szoptatni :)


írj egy la leche ligás szakértőnek, az a legtutibb :) inkább,mint hogy tápizz :)

2014. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kedves utolsó!köszi rendes vagy !majd irok oda!mire gondolsz milyen hátránya van a tápszernek?az a gond hogy elég hulla vagyok mert van ugy hogy óránként kel:(nagyon fáradt vagyok,,
2014. okt. 4. 23:09
 8/10 anonim ***** válasza:

nem cumizni akar? :D nem szopizó babák is felébrednek, csak mivel őket nem cicivel altatják, így nem nyifognak hajnalban a ciciért :)

ha jó súlyban van, bőven hízik akkor szerintem nem lehet éhes, pláne ennyiszer.

enyém is cicizett, majd kapott cumit, hátha. utána is kelt, méghozzá azért mert kiesett a cumi a szájából :D szóval nem volt éhes, csak cuclizni szeretett volna... :)

2014. okt. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Épp ezért aludj a babáddal, hogy akár félálomban vagy 5 perc alatt lezavarva is meg tudod szoptatni, és alszotok tovább. Én a fiam 15 hónapos koráig szoptattam és aludtam Vele. Majd, amikor leszokott, beköltözött a sajAt szobAjába. 15 hónapig 3-4x minimum keltem éjjel, de gyorsan vissza is aludtunk. Ez járt a kisbabámnak. Nem én voltam akkor elsősorban fontos, hanem Ő.
2014. okt. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, majd elpusztulok a fáradtságtól...6 hünapos korőban ugyanaz volt a menetrend mint nálatok, akkor jött az első két foga, és hatalmasat mozgásfejlődött, kb 2 hónapig ment így, most se sokkal jobb, de néha már van egy-két jobb éjszakánk (tehát 2-3 keléssel), nekem is mindenki mondja a jó tanácsokat, de bármennyit és bármit kap vacsorára ugyanúgy ébred, van cumija is, kiveszi és keresi a cicit, mellettem sem alszik jobban, tényleg mindent kipróbáltam, de semmi nem segít, vagy legalábbis még nem tudom mitől lenne jobb. Viszont sok mindenkitől hallottam már, hogy ilyen a babája, ezt nem nagyon értik a sokat alvó babák szülei.
2014. okt. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!