Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aggodalomra okom, ha a...

Van aggodalomra okom, ha a három hónapos kisfiam nem hízott egy hét alatt egy grammot sem?

Figyelt kérdés

Az éjszakát átalussza, nem ritka a 12 óra egyhuzamban, jó kedélyű, mosolygós, kiegyensúlyozott baba, 3-4 óránként eszik, csak anyatejes. Van pisis, kakis pelus is bőven.


Mit gondoltok?

Holnap hívom egyszerre a védőnőt. Most idegeskedhetünk apával egy estét...


2014. okt. 5. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Ha eddig rendesen hízott, valószínűleg nincs probléma, majd jövő héten megint hízik. Ekkora babákat, úgy tudom, már csak havonta szoktak mérni, mert előfordul, hogy egy-egy héten kevesebb a gyarapodás. Lehet, hogy most hosszra nőtt, vagy másban fejlődött, pl. elkezdett nézelődni, ilyenkor kevesebb a súlygyarapodás. Milyen gyakran méred?
2014. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták, mert a fiam is 12 órát alszik éjjel 2 hónapos kora óta, hogy ha éhes lenne, vagy szomjas, higyjem el, hogy felébredne. Hagyjam aludni, nappal pedig etessem 3 óránként és havonta számít a hízás, nem hetente egyébként is. Szerintem minden rendben van nálatok is.
2014. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mekkora? Mennyivel született, és 3hónaposan mennyi lett? Ha pl az első három hónapban hízott 500-1000grammokat/hónap, akkor nem gond, ha most stagnál egy kicsit, lehet hosszra nő. A havi hízást figyeld majd.
2014. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit meg is nyugodtam.

3510 grammal született, most 5730 gr.

Már csak hetente mérem.

Rendben, rátérünk a havi mérésre.

Az ösztöneim az súgják, hogy minden rendben. :)

Köszönöm még egyszer!

2014. okt. 5. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!