Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos gyermekek anyukáiho...

17 hónapos gyermekek anyukáihoz lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
Mennyit cumizik,és miket mond már?
2014. okt. 7. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez két kérdés!
2014. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj ne haragudj,tényleg!! :D :P
2014. okt. 7. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:

A fiam 19 hónapos, de azért válaszolok.

Egész nap cumizik, szinte ki sem lehet venni a szájából. Nem is próbálom.

Főleg a szavak elejét mondja, mama, apa, autó. De ő kétnyelvű (lesz).

2014. okt. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Enyém már két éves,de sose cumizott és 18 hónaposan írtam össze a szókincsét,akkor emlékeztem 80 körülire,de valószínű,hogy több volt.Aztán azóta úgy megugrott,hogy biztosan nem tudnám összeírni,mert több száz szót tud és mondatokat is alkot már 20 hónapos korától.
2014. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sose cumizott. Kb. Olyan 60-70 szót használ már tudatosan.
2014. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

18 hónapos kisfiam nem cumizik, viszont az ujját szopizza, ha éhes vagy fáradt. Máskor nem.

Vannak már szavai, a klasszikusok: apa, anya, mama, papa, baba, vmint most kezdte el mondogatni a szavak első szótagját. Az állathangokat egyfolytában utánozza, rengeteget tud. Vmint feliratokban, márkajelzésekben felismeri a s, k, x, n, m és l betűket, ezeket gyönyörűen ki is ejti.

2014. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor kezdjek aggódni?

Az én kisfiam nagyon nagy cumis,egész nap ki sem esik a szájából.Ezáltal szerintem a beszédfejlődése le van maradva,persze ezt csak én gondolom így az olvasottak után.Az én kisfiam még nem tud mondatokat alkotni,sőt,még szavakat sem nagyon akar mondani,mindenre csak mutogat ha valamit meglát vagy ha valami kell neki akkor mutogat rá és mmm-get.Amiket mond az csak bababa,náná,áná,néha mondja hogy kaka,azt a szót hogy apa régebben mondta,mostanában azt sem akarja mondani,azt sem tudja mondani,hogy anya.Viszont okos,bármit mondunk neki mindent megért,megcsinál,ha kérdezzük a testrészeit megmutatja,csak beszélni nem akar :( És szerintem ennek a hátterében a cumi állhat.

2014. okt. 7. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!