Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárkinek is a gyerekorvosa,...

Bárkinek is a gyerekorvosa, ilyen alaposan vizsgálja a babáját?

Figyelt kérdés

most váltottunk orvost, az előző szerintem nem is praktzálhatna..!


és most mit tekintsek normának?a neten olvasottakat, vagy a gyakorlatban történteket??


példa 5 hósra(gépelnem kell, nem engedi másolni az oldalról, rövidítve idézek:

"a gyermekorvos, védőnő folyamatosan követi a baba fejlődését"(védőnő nálunk, mint szürke szamár a ködben..)


"ellenőrzi a méreteket testsúly, testhossz, mellkörfogat, fejkörfogat "(nálunk csak hosszt nézet, mert bajom volt vele-féltem, hogy nem nő)


"teljes fizikális vizsgálat, különös tekintettel fejlődési rendellenességek szűrésére "(meghallgatózta a tüdejét, ennyi volt)


"mozgásszervi vizsgálat, csípőficam szűrése (csak az utóbbi volt)


"csecsemő idegrendszerének vizsgálata"(teljesen kihagyta)

"pszichomotoros és mentális fejlődés vizsgálata"(csak annyi volt, hogy megjegyezte, átlagon felülien kommunikatív a baba és rendkívül figyelmes)


"érzékszervek működésének vizsgálata-látás, kancsalság, hallás"(látta, hogy lát a baba..és ennyi)


"kisfiúnál rejtettherélyűség vizsgálata"(hát semmi)



[link]


amúgy meg olyanok is vannak, pl a moro reflex eltűnését is figyelni kellene, meg stb; ha valakit érdekel, azt is linkelem:

[link]


2014. okt. 7. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
nálunk ezeket mind nézte az orvos, még a moro reflexet is! (hozzáteszem nem Magyarországon élünk)
2014. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm és a gyerekorvosunk is ilyen figyelmes. mindig mindent megnéznek, vizsgálnak
2014. okt. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk,védőnőnk is ilyen alapos,mindig mindent mértek,vizsgált a doki mindkét gyereknél.
2014. okt. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

közönöm a válaszokat

látom kezdhetek tanulni, hogy én figyeljem a babát.


ha ezt tudom előre, gyermekorvos lesz belőlem!!

2014. okt. 7. 23:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok mindent nem kell külön vizsgálni. Pl a látást szerinted hogyan kellene egy ilyen pici babánál? Én is féltem, hogy gond van a szemével, de a doktornő mondta, hogy biztos, hogy jól lát, hiszen már akkor mosolygott a rendelő másik feléből, amikor meglatott, még fel sem kellett vennem. Sok olyasmi van, amit egy tapasztalt orvos már akkor lát, amikor az ember bemegy ölében a gyerekkel a rendelésére. A pszichomotoros képesség vizsgálatára például a dokinőnk szerint kiválóan alkalmas annak a megfigyelése, hogy milyen ügyesen két ujjal, csipeszfogással tépkedik ki a babák a fülbevalót, az anyukajuk fulebol. De méreteket nálunk is mindig néztek, rejtett herűséget, a reflexek leépülését, torkát, tüdejét stb.
2014. okt. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát mikor már harmadszor kapott úgy oltást a gyerek, hogy senki meg se vizsgálta előtte, mert a doktornő pont nem volt ott a tanácsadáson, és a helyettes csak beadta az oltást, én orvost váltottam. A védőnő rendszeresen mérte a súlyát és hosszát (még mindig csak már ritkábban), esetenként a fej- és mellkörfogatot. Az orvos pedig rendszeresen vizsgálta a tüdejét, torkát, heréjét is (végül meg is kellett vele műteni). A többi fejlődésre nem volt külön vizsgálat, csak megkérdezte, hogy mond-e már szavakat, nem nyugtalan-e, hogy eszik, stb.
2014. okt. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

főleg ebben van, hog yminden hónapban miket kellene nézni

példák:

2 hónaposan

van e felélénkülési reakció(mosolyog, ha nevettetik)

fordítja e a fejét, asztalon jártatásnál ha keresztbe lép, nem jó

3 hónaposa

felöltetve hajlítja e a térdét, ha felültetik, hason emlei e a fejét, törzsét, nem fogadható el, ha fejét hátra ejti, figyelmeztető, ha a tenyerét nem nyitogatja, kezét nem nézegeti, ha játékot nem próbál megérinteni(ott vannak a kismacik az asztalon, fel sem veszik a doktorok, hogy nézzék esetleg követi e a szemével, nyúl e érte, semmit!)


4hónaposan

nem fogadható el, ha hason ejti a fejét, nem differenciálódott a síráa, stb


5 hónaposan

figyelmeztető jel, ha nem fordul hasra(ezt ok, kérdezte hogy fordul e)nem megfelelő ha ekkor is kiválthatók még a születéskori reflexek(azt sm nézte, hogy pl még fog a lábával..)nem jó jel, ha kezét következetesen ökölben tartja, vagy egyik kezét előnyben részesíti a másikkal szemben(ezt is nézhette volna, hogy pl egy maciért két kézzek nyúl e)

folyt 6 hónaptól, nem írom tovább

[link]

2014. okt. 8. 13:06
 8/8 A kérdező kommentje:

majd 6 hónaposan kíváncsi vagyok nézik e majd a Landau reflexet például kialakult e már.

kóros, ha nincs hatással rá a hanghordozás

(jelenleg 5 hónapos, ha ideges vagyok, keményebben hangsúlyozok, akkor is vigyorog..kíváncsi vagyok 6 hónaposan már tesz e különbséget, meg hogy érdekli e az orvost ez..)

2014. okt. 8. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!