Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor sem hagyjátok soha...

Akkor sem hagyjátok soha sírni, ha az a baja hogy nem tud elaludni?

Figyelt kérdés

3 hónapos, látom rajta mindig hogy álmos, születése óta elég keveset alszik nap közben. Ez idáig kb. mindig cicin aludt el, illetve egy-két hete ringatva is. De én nagyon hátfájós vagyok, a ringatás nehézkes, mire leraknám még nem alszik eléggé és felriad. A cicin meg néha két órát "ül" mire elalszik és addigra meg már az éhség kelti fel...

néha beteszem a pihenőszékbe, ott elszokott aludni nagy ritkán, de előtte 5-15 percig sír (15 perc után inkább kiveszem és elölről kezdem a ringatás-cici-hinta próbálkozást).

Tudom, még nagyon pici nem tud magától elaludni, de akkor mi a megoldás? baba kocsiban, nagyágyban, sehol máshol nem alszik el.


2014. okt. 8. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Soha nem hagytam sirni. Enyem csak ringatva aludt el, vagy babakocsiban. Legy turelmes, meg fog tanulni magatol elaludni, es vmilyen modon tudatni fogja. Enyem is egyik naprol a masikra egyszercsak nem igenyelte az altatast. Azota is szepen, egy hang nelkul elalszik egyedul. Kitartas!
2014. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Babakocsiban tologatva hasra fektetve az enyémek mindig hamar elaludtak ha már tényleg nagyon álmosak voltak és nem volt más bajuk. Főleg kint a friss levegőn.
2014. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
Akkor foleg nem hagyom ha az a baja h.nem tud elaludni. Segitek neki...de ez hosszu tavon nehez. Ha sirni hagyod megtanulja h.nem szamithat rad majd tinedzser koraban is mashoz fordul nem hozzad. Segits neki. Az elso 1-2 ev nehez. Ha faj a hatad tornazz. Nem a babad miatt hanem magad miatt mert magatol azbsem javul. Egyebkent fitt ball labdan ugralva hosszu tavon sem nehez ringatni.En cicin vagy ringatva altatok a mai napig...1eves.
2014. okt. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
de mire magatol megtqnul aludni az még fél év. egyre.nehezebb is lesz raadasul....tornazom de akkor is leszakad a hatam :( sajnos a babakocsiba negyed ora utan uvolt, ha almos, ha nem. :(
2014. okt. 8. 16:02
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
En sem hagyom soha. Nalunk is nehez volt az elejen, mindig mashogy tudott elaludni. Mire rajottunk, hogy epp hogy szeretne, sokszor mar nagyon kivoltunk. Most fel eves, most sem hagyom soha. Lehet mar tulzasba viszem, de ha mar elkezd nyafizni en mar akkor felveszem, nem varom meg a sirast.
2014. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Én hagyom 5 percet sírni. Tudom, van olyan, hogy fáradt, ha hagyom sírni, 5 perc alatt elalszik. Ha bemegyek simogatni vagy dajkálni, sokkal tovább tart. Nem tudom, 3 hónapos korukban is még így volt-e, de később biztosan bevált. Ilyenkor nézem az órát, 5 perc után mindenképpen bemegyek, vagy ha nagyon elkezd sírni (nem az elalvás előtti nyöszörgős sírás).
2014. okt. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem hagyom akkor sem. Az én babám is 3 hónapos és nálunk is állandó küzdés a napközbeni alvás. Kb 45 percet ringatom, hogy utána 20 percet aludjon. Mostanában egyszer-kétszer már sikerült úgy elaludni, hogy szorosan összebújunk a nagyágyon és úgy ringatom, simogatom, énekelek, ezt is megpróbálhatod.

De kitartás neked!

2014. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
amíg csak nyöszörög nem foglalkozok vele, persze ott vagyok mellette fekszek, de nem lát. sokszor el is alszik. ha elkezd síróssá válni a dolog akkor már odahajolok, simogatom és csitítgatom más helyzetbe teszem, nem szeret háton aludni, oldalt vagy hason. ha ezek után sem hagyja abba vagy jobban rázedít kiveszem mert annak oka van (nálunk), fáj a hasa, vagy piszkos a pelus...stb, olyankor a mellkasomra teszem és simogatom a hátát ilyenkor tuti elalszik, de eddig már nagyon ritkán jutunk el.
2014. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
51%
Szia! Az én babám 3 hónapos és nem egész 2 hetes tápszeres. Ugyanezt játszottuk el nap mint nap :ringatás,séta , babakocsi,járkáálás fel alá miközben a karodban csüng majd gondoltam egyet és 3 óra szenvedés után egyszer azt mondtam hogy ELÉG!!! Nálunk az első egyedülalvás kész kín volt 40 perc volt mire elaludt de az még mindig nem 3 óra. Az első és legfontosabb: ismerd a babád sírását.Mi úgy csináltuk ,hogy megfürdött majd lámpa leolt csak egy kis félhomály a szobában majd evés. mikor megette büfi és beteszem az ágyába. Én vagyok olyan szerencsés hogy felismerem egyes sírásait a gyerekemnek persze nem az összeset én se vagyok tökéletes anyuka stb... mikor lerakom a baba nem sír KIABÁL! De nem sír. ha ez a nyekergés kiabálás átmegy egy keserves sírásba bemegyek és felveszem. megsimizem megnyugtatom és ha már nem sír visszateszem. megint hagyom nyekeregni és addig nem megyek be még nem sír. az első este kín volt de elaludt! és magától aludt el . a második este ez már csak 20 perc volt 2 szer kelett felvennem.ma már így a 2. héten hogy egyedül alszik berakom 5 perc és elalszik MAGÁTÓL.Rengeteg gyermeknevelési és gyermekgondozási könyvet olvastam ebből vettem a módszert nekünk bevált. amég nem keservesen ordítva sír addig nem kell bemenni hozzá. Én is anya vagyok szeretem a kisfiam DE apával esténként nyugodtan megvacsorázunk, filmet nézünk ,átjönnek a barátok. Egy hihetetlen szabadságérzetet ad az hogy a gyermekem egyedül alszik el . Persze más eset ha fáj valamilye beteg stb... Szerintem próbáld ki. az én babám sokszor azért sír mert zavarom őt. túl sok inger éri és csak egyedül szeretne lenni a saját szobájában a saját ágyában hogy aludjon :) Szerintem próbáld ki a módszert az eleje szenvedés de gondolj a későbbiekre hogy a 16 kilós gyereket hogy fogod ringatgatni :)
2014. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
de nekem nem az esti elalvassal van bajom. este 5 perc alatt elalszik es lassan atalussza az ejszakat. a nappali altatas a gond.
2014. okt. 8. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!