Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom nem hallgat...

1 éves kislányom nem hallgat a nevére? (Többi lent)

Figyelt kérdés

1 éves a kislányom. Nem hallgat arra ha a nevén szólítom. Játszik tovább, de még csak nem is néz rám.

Nem mindig van ez így. Azzal nincs probléma ha rámutatok valamire és mondom hogy hozza ide. Vagy pl kérem töle a cumit oda adja, vagy ha mondom hogy fuss mert elkaplak akkor elkezd szaladni.

De ha pl azt mondom hogy Virág gyere ide vagy nézz ide nem reagál semmit, játszik tovább.Régebben mindig felém nézett ha szóltam neki. Elég akaratos kishölgy. Nektek is van ilyen mikor oda sem figyel rátok? Vagy valami baj van?


2014. okt. 10. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

bocsi csak megjelölöm, engem is érdekel, habár az én babám 5 hónapos, de semmi

habár nem is igen szólítom néven:(

de ha hangosan mondom, de tök mindegy kézen is állhatnék akkor sem figyel rám

2014. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kislányom már idősebb, decemberben lesz két éves, de ha nagyon el van foglalva a játékkal, vagy reklám megy a tv-ben, szólíthatom hangosan, halkan, bármit csinálok, zörgök, csattogok, nem figyel, nem néz oda. Mi is aggódtunk, hogy esetleg nem jól hall, vagy más lehet a gond, de a hallásával semmi baj, és ha vége a reklámnak, vagy nem köti le teljesen a játék, akkor természetesen figyel a nevére, akkor is, ha suttogva mondom. Lehet, nálatok is hasonló a helyzet, ha egyébként szokott hallgatni a nevére.

Első, szerintem 5 hónapos korban még nem gond, ha nem hallgat a nevére.

2014. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Reméllem hogy tényleg csak a játék teszi. Majd még megfigyelem és ha nincs változás szólok a doktornéninek.

Elsö szerintem sem baj ha 5 hónaposan nem hallgat a nevére. Még kicsi ahhoz. Még csak most fedezi fel a nagyvilágot. Minddn fontosabb neki mint hogy a nevére hslgasson. :)

2014. okt. 10. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!