Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres,4,5 hónapos babának...

Tápszeres,4,5 hónapos babának adhatok valami immunerősítőt ha beteg?

Figyelt kérdés
Nem lázas (legalábbis egyelőre), 37,6-ot mértem és kicsit köhécsel, orra nincsen eldugulva. Tudom, anyatejes babánál azt mondják elég az anyatej, de tápszeresnél lehet valamit kapni? Esetleg valami C vitamin babáknak? Vagy bármi? Mivel nem lázas nem rohannék vele az ügyeletre, de úgy segítenék neki, mert nyűgösnek viszont nyűgös.

2014. okt. 11. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne adj meki, az o vesejet meg tulterheli. At kell esnie rajta, pont ez erositi az immunrendszeret. Magatol meggyogyul par nap alatt.
2014. okt. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

pedig ilyen picit orvoshoz kéne vinni....

nem azt mondom, hogy éjjel rohanjatok kórházba, de ha van nálatok holnap délelőtt gyerekorvosi ügyelet akkor menjetek le.

ennyi idősnek semmit nem szabad magadtól ad, az is számít, hogy milyen tápszert eszik, abban mi van...

d-vitamint add neki, az még a köhögésre is jó :)

azonkívül holnap valószínűleg felírnak babáknak való köptetőt vagy köhögés csillapítót, kálcium injekciót és cebiont lehet adnak.

enyém 6 hónaposan volt megfázva, akkor ezeket kaptuk, a cebionból napi 2x5 cseppet, de magadtól inkább ne add

2014. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ahogy az előttem is írták cebion(cvitamin) napi 10 csep, kalcium )pezsgőtabiből 1 negyed, calciumusból egy fél) és oscillococcinum napi 1 tubus 2 részletben kb ennyit mond egy doki is de amíg nem lázas jobban ős e foglalkozik vele (tapasztalat)
2014. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

én is elvinném legszívesebben, de egy gyerekorvos honlapján olvastam, hogy amíg nem lázas, addig nem kell vele rohanni (pláne nem ügyeletre), sőt ha lázas akkor sem kell elsőre vinni, hanem lázcsillapító kúpot adni neki és csak ha nem használ akkor vinni.

csak én aggódós vagyok és utálom hogy tehetetlenül várom, hogy magától helyrejöjjön. no, megvárom a holnapot, remélem nem lesz láza és jobban lesz.

2014. okt. 11. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van most. Szintén 4,5 hónapos a kislányom, mi voltunk orvosnál, mert ő be is lázasodott. Nem kaptunk semmi mást, mint cebiont. Nem kell aggódnod, edződik a kis szervezete. Így tél előtt kimondottan jó.
2014. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is max c-vitamint adnék neki, én is tartok itthon Cebion cseppet, fél évesen használtuk először, ha látom hogy kezd megbetegedni már adom is neki.
2014. okt. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért arra az orvosra ne hallgass, aki azt mondja ne vidd a rendelésre láz esetén....azonnal vidd, mert a láznak oka van! Túl pici még ahhoz, hogy kísérletezz vele, csak mert a dokinak nincs kedve dolgozni...10x vidd feleslegesen, mint 1x későn, és valami baja legyen....
2014. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nálunk nem volt szó lázról kedves utolsó :)

végül is 2 nap hőemelkedés után, hétfőre kutya baja nem lett hál istennek!

2014. okt. 14. 11:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, csak általában írtam, a lázas csecsemőről.
2014. okt. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!