Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van összefüggés a...

Szerintetek van összefüggés a cumizás és a felnőttkori dohányzás között?

Figyelt kérdés

Kiafiam nem nagyon igényelte eddig a cumit, de most 4 hónaposan elalvás előtt az ujjával a szájában alszik el. Ezt én cumival helyettesítem, amit szívesen fogad.

Ti babaként cumiztatok vagy szopiztátok az ujjatok? És most dohányoztok? Mert pl. én az ujjamat szopiztam, de sosem cigiztem.


2014. okt. 12. 07:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tuti nincs összefüggés nyugodj meg :D
2014. okt. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs.
2014. okt. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
36 éves vagyok.Még mindig szopom az ujjam és dohányzom.
2014. okt. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsó!

:-D

2014. okt. 12. 08:07
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem nincs.en nagy cumis voltam megsemcigizek.hugom szinten de o cigizik.parom nem cumizott o is cigizik.
2014. okt. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
cumiztam és sosem cigiztem és nincs is a terveim között,hogy kipróbálom.
2014. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés. :)

Én nem cumiztam, ujjamat sem szoptam, nem cigizek, és semmit nem tudok megtűrni a számban, néha egy sima fogmosástól is öklendezek.

2014. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még jó hogy nem a cumizás és más egyéb orális tevékenység között hozol párhuzamot...abba is lehet ráció...boccs nem tudtam kihagyni. Én cumiztam, dohányoztam szerencsére mára már egyiket se csinálom.
2014. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sokáig szoptam az ujjam ,még iskolás koromban is,szerintem lehettem vagy 8-9 éves mire elhagytam.

Sajnos ez az orális fixáció megmaradt,dohányzom és rágózom is .Nem tudom mitől van.

2014. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon gyorsan választják el a babát, vagy veszik el tőle a cumit, azt szokták összefüggésbe hozni a felnőttkori dohányzással, mert megmarad az erős orális fixáció. Állítólag mutattak ki összefüggést, de azért az ilyen kutatások mindig elég bizonytalanok és mivel fogalmam sincs már hol olvastam (több helyen, az biztos) és mennyire volt megalapozott állítás, így azért nem vennék rá mérget.

Ráadásul itt nem is erről van szó, ez egyszerű gyerekkori fixáció, ami sok gyereknél megvan és majd szépen leszokik róla, ne aggódj. :)

2014. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!