Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névadás ikreknek?

Névadás ikreknek?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ikrek esetén mi a szerencsésebb, mert annyi tanácsot hallottam már, hogy zsong a fejem... (És tudom, lehet, most sem lesz jobb :) :) )


Szóval ikrek esetén, ha azonos neműek, akkor most érdemes-e kerülni az összecsengést, vagy jó, ha valamennyire hasonlít? Nekünk nagyon tetszik a Karina és a Karolina, Karaként és Linaként becézve, de néha úgy érzem, ez már nagyon durva lenne, túl hasonló a két név. Mit gondoltok?


Előre is köszönöm a véleményeket! :)



2014. okt. 12. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is durva. :)

Én kerülném az összecsengést mindenféleképpen. Maximum a kezdőbetű lenne azonos. Pl. Maja & Mirtill.

2014. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez a két név túl egyforma szerintem is.

Nekem tetszik, ha valamelyest egyforma, vagy összecsengő az ikrek neve.

Tetszik pl a Nella-Polla név, Nelli-Pollinak becézve is, vagy pl a Stella és a Luna- a jelentésük miatt, a Hold és Csillagok.

Szóval valami kis összetartozás van a nevekben, de pl az első változatnak sem egyforma a kezdőbetűje. Hallottam már olyat, hogy azért nem adtak egyforma kezdőbetűs nevet ikreknek, hogy a monogrammjuk ne legyen egyforma.

:)

Gratulálok a kislányokhoz!!

De tetszik a Maja-Mirtill változat is!

Miléna-Heléna

Mira-Kira


:))

De a legtöbb iker ismerősömnek tök más neveik vannak, pl Hanna-Bianka, Dóra-Jázmin

2014. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Igen, azt mi is érezzük azért, hogy így túl sok, de ha egyszer annyira tetszik a két név :)


Ami még felvetült, az a Heléna, bár talán a Milénával az is sok :) Gondoltunk arra, hogy legyen akkor Heléna és Karolina, de a jótevő családtagjaink szerint akkor mindenki Linának és Lénának hívná őket, az meg megint túl sok. Hát nem tudom, szerintem akkor még lehetne Léna és Kara is, vagy Hella-Heli és Lina.


Sosem gondoltam volna, hogy ez lesz életem legnagyobb problémája :) :)

2014. okt. 12. 18:15
 4/13 A kérdező kommentje:
* Lina és Kara akart lenni :)
2014. okt. 12. 18:16
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha ez a jét név tetszik, akkor ezen változtassatok egy kicsit, hogy ne legyen annyira összecsengő. Mondjuk Katarina és Karolina.

Vagy simán Kata és Lina, így anyakönyvezve. vagy a Karolina helyett Léna, az már majdnem olyan, mint a Lina (ha már úgyis Linaként becéznétek). A Karina és Léna, vagy a Kata és Léna megintcsak nem annyira összecsengő, mégis a kedvenc neveitekből alakul.

2014. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gondolj bele: 110% hogy lesz olyan szakasza az életüknek, amikor utálni fogják, hogy mennyire egyformák. Ezen elég sokat rontana a hasonló hangzású név. Én biztosan teljesen különböző nevet adnék nekik, mert ők két KÜLÖN élet, senki ne keverje össze őket, még véletlenül se.
2014. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól hangzik, ha összecseng, viszont így tényleg már túlzás, én a helyedben Karinának és Linának anyakönyvezném, ha jól hangzik a vezetéknévvel, így is összecseng az -ina vég miatt, mégse túlságosan.
2014. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én a Heléna és Karolina nevekre voksolok. :)
2014. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Karolina és Kornelia?


Kari(a) és Kori, Lina és Lia,ha becéznétek:)

2014. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Legyen akkor Heléna és Karina!

Helénát becézhetitek Lénának, Helinek,

Karina pedig lenne Kara.

Mindkettő név szép és nekem a beceneveik is nagyon tetszenek!

:))

2-es voltam!

Mégegyszer gratulálok a lányokhoz! Mikor érkeznek?

(Nekem is van ikertesóm ;) )

2014. okt. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!