Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves korban értenie kell a...

1 éves korban értenie kell a gyereknek a tiltást. A ti gyereketek érti? Szót fogad? A mi fiunk nem hallgat ránk, nevet rajtunk. Baj lehet?

Figyelt kérdés
A fiunknak akárhányszor mondjuk valamire, hogy nem, nem szabad mindig nevet egyet és csinálja tovább. Mintha egy rossz kiskamasz lenne. Persze mindig hangot adunk annak, hogy nem szabad, elvisszük onnan. Pár dologtól, pl. konnektoroktól már sikerült "eltiltanunk", de napokig hordtuk onnan el, és mondtuk neki hangosan, hogy nem szabad. Most is néha megpróbálja, megy feléje, és kuncog közben, de megfogni már nem meri. Ti hogyan tanítottátok meg a gyereknek, ha valamit nem szabad?
2014. okt. 12. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális életkori sajátosság. A tiltás külső motivációból így válik lassanként belső motivációvá.

Olyan is lesz, hgoy miközben a tiltott cselekvést csinálja, mondogatja, hogy nem.


Szóval továbbra is mondjátok neki türelmesen, némi idő és rögzülnek benne.Egészséges gyereknél ez így működik :)


(Mérei-Binét: Gyermeklélektan c. könyve nagyon közérthetően leírja ezt a folyamatot, érdemes elolvasni.)

2014. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan érti a babátok a tiltást. De ez pont az az életkor, amikor egy nap akár 100x is el kell mondani neki, hogy mit nem szabad és miért. Próbálgatja a határait, kíváncsi a reakciótokra, és ha minden alkalommal ugyanúgy reagáltok, azaz türelmesen rászóltok, elmagyarázzátok neki, hogy miért nem szabad és el is hozzátok a veszélyforrástól pl. a konnektortól, akkor előbb-utóbb meg fogja tanulni, hogy azt nem szabad. De ez hosszú hónapok tanulási folyamata. Az én 18 hónapos fiam a mai napig néha egyszerűen mintha elfelejtené, hogy vannak tiltott dolgok, és bepróbálkozik. Szépen megtanulta már a szabályokat, de kíváncsi a reakcióinkra. Úgyhogy türelem. Még nagyon pici a babátok, még nagyon hosszú idő áll előttetek, mire egyszer majd úgy fogjátok érezni, hogy kezd megtérülni a befektetett energia.
2014. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1 évestől még ne várd el hogy szót fogadjon. Neki ez még csak játék. Idővel ahogy nagyobb és okosabb lesz egyre jobban szót fogad.
2014. okt. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor nekem van csak jó gyerekem ahogy látom,mert 99 %-ban hallgat a nemre.

Egyébként érti amit mondasz neki,csak hát feszegeti a határokat.És az se mindegy hogyan szólsz rá,nem a hangerő a lényeg,hanem a hangnem.

Én úgy tanítottam meg,hogy határozottan mondtam a nemet.Nálunk egyedül a hajam húzgálásánál nem működik a nem szó.Már rávertem a kezére is százmilliószor,de ugyanúgy áll mögöttem és babrálja. 2 éves egyébként

2014. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

igen-érti,csak feszegeti a határokat(meg sz..ik rá:-) )

a legjobb,amit irtál is ,az elterelés,ill én azt csináltam,hogy nem tiltottam,csak nagyon kevés dolgot-az nem jó,hogy,ha egész nap azt hallja-ezt sem,azt sem szabad,ne menj oda,miért veszed el..stb.szerelj fel gyerekzárat,ha pakolna,akkor jelölj ki neki olyan fiókot amit lehet,hadd ismerkedjen a világgal,amit meg tényleg nem lehet,azt nagyon hangosan,határozottan mond-ez nekünk nagyon bevált

2014. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érti a kislányunk, csak nem mindig érdekli. Most 14 hónapos, úgy 10 hós kora óta fogja fel a tiltásokat, de elég hullámzó a dolog. Van, hogy ügyesen szót fogad, de van, hogy kinevet és csak azért is csinálja, vagy jobban csinálja. Időszakos. Hogy tanítottuk meg pl. a konnektort? Elmondjuk minden egyes alkalommal, hogy "nem szabad, a fázis ráz is" vagy "megcsíp az áram és az fájni fog". Ha nem reagál, elhozom mindannyiszor, míg nem látom, hogy ha vissza is megy, de nem fogja matatni. Ilyenkor van, hogy duzzog, hisztizik, földre veti magát, jön az előadás, egyszerűen nem hat meg. Hisztizzen, de az épsége az első. Nem egyszerű, időigényes. Azon ne lepődj meg, ha ilyen téren "visszaesést" tapasztalsz, és olyat kezd el csinálni hosszabb-rövidebb idő után, amiről már tudja, hogy nem szabad, és nem is csinálja, de újrakezdi. Ez a próbálkozás, hogyha hátha majd most engeded... Ez a "visszaesés" 2-3 nap alatt elmúlik. Fontos a következetesség, és amit te tiltasz, azt apa is tiltsa.
2014. okt. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!