Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki abbahagyta az esti (éjszak...

Aki abbahagyta az esti (éjszakai) szoptatást-utána mikor aludta át az éjszakát a baba?

Figyelt kérdés

mikor volt ez,milyen eredménnyel-és hogy nyugtattátok meg,ha éjjel is ébredt?

15hónapos a babám,de rettenetesen tud orditani,a vizhez sem akarpm hozzászoktatni,mert teljesen átázik a pelus reggelre.cumija nincs,velem nem alszik.


2014. okt. 13. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk ez most volt aktuális probléma. Az én lányom is 15 hónapos lesz. Nálunk az volt, hogy éjszaka mikor felkelt szépen átmentem, megszoptattam, de aztán egyszerűen nem lehetett visszatenni a kiságyba..Így a fél éjszakát egy egyszemélyes ágyon az oldalamon fekve, félálomban töltöttem hónapok óta, a lányom mellettem elterpeszkedve vagy a cicim a szájában és úgy aludt. Egyszerűen nem tudtam kivenni a szájából, mert azonnal felkelt és reklamált. Így viszont nekem sajgott mindenem reggelre. Eldöntöttem, hogy ez így nem mehet tovább, helyre kell ezt hoznom, mert ez így nem lesz jó. Foga nem jön, neki már tényleg aludnia kell éjszaka.

Szóval este vacsorázik, aztán cicizik egy kicsit, fürdés, altatás, elalszik hamar. Éjszaka mikor felkelt, sírt persze, de elhatároztam, hogy kivárok, nehéz volt, rossz volt hallgatni, de kb. fél óra alatt elhallgatott és elaludt. És nem úgy kell elképzelni, hogy rekedtre ordította magát és beleájult, hanem inkább olyan nyafogós sirdogálás volt. Következő éjszaka már csak 15 perc volt, majd egyre kevesebb és reggelig alszik. Persze ha elcsendesedik, átmegyek, betakargatom. Cumija neki sem volt, alvósrongy se.

2014. okt. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak így működött. Az első éjjel 30, a második éjjel 15, a harmadik éjjel kb 5 percet sírt, aztán elaludt. Azóta nem kel fel éjjel. Kb 11 hónapos lehetett, most már 14. Amúgy meg csak megszokásból kelt fel éjjel, mert csak nyamnyogott és nem is evett rendesen. Főleg, hogy előtte rendesen bevacsorázott. Most korán ébred szopizik, aztán még alszik egy kicsit. Erről viszont nem tudtam leszoktatni.
2014. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi.az a helyzet,hogy este szopizik,meg nálunk is hajnalban.az lenne a jó,ha nem kelne éjjel már(a viz miatt sem)
2014. okt. 13. 19:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én 15 hónaposom is ébred, sokszor, de neki jönnek is a fogai. Én (még) nem tervezem leszoktatni. Csak azért ragadtam billentyűzetet, mert valaki írta, hogy csak nyafogva sírt a baba a leszoktatáskor. Az én fiammal nem menne ilyen könnyen, ő 4-5 perc után magán kívül üvölt, ha épp nem tudok azonnal menni, mikor ébred. :(

Egyébként a vízről én nem merném leszoktatni, én is sokszor ébredek éjszaka inni, szomjas vagyok, ebből kiindulva el tudom képzelni, hogy egy baba is lehet szomjas. El lehet ezt dönteni kívülről? (Várom már, hogy beszéljen, és meg tudja mondani, mit szeretne ilyenkor...)

2014. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi neked is.nem tudom,valóban,hogy csak megszokásból ébred-e ,és attól félek,hogy esetleg megszokja .
2014. okt. 14. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!