Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparacios szorongas? Ennyire...

Szeparacios szorongas? Ennyire? Hogyan segitsek neki?

Figyelt kérdés
Het honposom hetek ota sir ha nem lat..elkeudodott nala a szeparacios szorongas gondolom en.A baj az,hogy foleg mostanaban napi 10 percre tud valaki segiteni ot megfogni,tehat minden hazi munlat,kiveve fozest igy kell vele megcsinalnom. Mostanaban pedig mar akkor is sir ha messzebb megyek tole , de meg lat engem. Szinte zokog,folyik taknya nyala, nagyon durva. Mit csinaljak vele? Hogyan segithertnek neki ? Ugy sajnalom,pedig soha nem hagyom ot magara tovabb 2 percnel...

2014. okt. 13. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt az idoszakot at kell veszelni, nem tehetsz mast :-( Most jon ra, h o meg te kulon vagytok, ha nem lat azt hiszi megszuntel letezni. Esetleg kukucskalos jatekot jatszatok. En a fotel moge szoktam bujni, de ugy, hogy beszelek hozza, h hallja a hangom es utana felbukkanok. Ez egy kis ravezetes, hogy akkor is megvagy ha nem lat. Kitartas!
2014. okt. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz mást, minthogy minimálisra szorítod a házimunkával és egyebekkel eltöltött időt, és folyton a babád mellett vagy. Óriási szüksége van Rád ezekben a napokban/hetekben. Engedd annyit bújni, amennyit csak igényel, és ne félj, hogy elkapatod! Az én 18 hós fiamnak is volt már több hullámban szep.szorongása. Azokban a hetekben több segítséget kértem anyukámtól, férjemtől, mellette aludtam még nappal is, hogy biztonságban érezze magát. Aztán szépen elmúltak ezek az időszakok. Mostanra pedig egy nagyon vagány, magabiztos kiskrapek lett belőle. Imád a nagyikkal lenni, minden probléma nélkül alszik is Náluk, imád gyerekek között lenni. Úgyhogy én hiszem, hogy szívből kell nevelni, amikor ennyire Rád van szüksége a babádnak, meg kell adni Neki akár napi 24 órában. Nem hiszek a ridegtartásban és a sírni hagyásban.
2014. okt. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-nek minden egyes szavával egyetértek és én is ezen az elven nevelem/tem mindkét fiam!!ha szükségük volt rám akkor ott voltam és kb lecartam akkor a háztartást!!
2014. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A ferjem kulfoldon meg par honapig, anyosekkal lakunk de ok betegek,nem mennek kozel a babhoz most,amugy is keso delutanig dolgoznak,igy is hazajon,foz autan el is megy a nap. Egyedul a fozes amitnem kell csinalnom,sot mosogatnom se kell,viszont a baba meg mindog bukik rengeteget,napi szinten mosom a ruhait, az agynemut ,textilpelenkakat is rengetegszer. Sok a munka igy is es akkor is sir ha gyorsan kifutok a furdobe a teregetni valoert,ami fel perc. Ha mellette allok es a ruhaibol mosom a foltot peldaul o meg ul a szonyegen kozben,akkor is sir. A siras jeringet mar neha engem is ...
2014. okt. 14. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Sokszor a hátamra kötöttem a kisfiam hordozókendőben, és úgy főztem/mosogattam/foltos ruhát sikáltam. Közben jókat énekeltünk, táncoltunk, volt, hogy el is aludt a hátamon. Picit fáj, ahogy visszaemlékszem azokra a napokra, mert elmúltak. A fiam már túl nagy a hordozáshoz. Így utólag visszatekintve, akkor vált jobbá a helyzet, amikor elfogadtam, hogy a kisfiam épp a sírós, szorongós napjait éli, nem próbáltam tenni ellene, hanem szinte non-stop testkontaktusban voltunk. Próbáld ki Te is! Hidd el, könnyebb lehet!
2014. okt. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én semmiképpen sem hagynám sírni. Fokozatosság. A korábban írt kukucskálós játék szerintem is nagyon jó. Esetleg etetőszékben magaddal tudod vinni a helyiségekbe, ahol dolgod van, de szerintem akkor is kell a "tréning".
2014. okt. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oh,ma ki kellett szaladnom a nappiba a popsikremert. Ez egy 5 masodperces muvelet lenne.Mielott elmentem volna erte,az ajto mogott elkezdtem a kulucskalos jatekot,mondvan, a harmadik kukucsnal elszaladok a kremert. Akkor is rakezdett a sirasra. Kukucs kozben,pefig direkt nem varok olyankor se sokat,hogy elojojjek,nehogy letsegbe essen. Ez engem annyira bestresszel....bar sosem hagytam magara mert mindig is sokat voltunk egyedul,inkabb vittem magammal pihenoszeken is mindenhova. A ferjem szerint ezzel rontottam el. De most hagyjak magara egy par honapost amikor senki mas nincs itthon csak en? Ezt a helyzet houta szerintem inkabb...
2014. okt. 15. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Hulyeseg, h ezzel rontottad el! A szeparacios szorongas nem ettol fugg, ez eletkori sajatossag! A kukucskalos jatek pedig nem egybol mukodik, sokszor kell jatszani, de eloszor ne is menj ki a szobabol, hanem pl. csak tarts a fejed ele vmit (diszparnat, pelust ...) es kerdezd, h hol van anya? Aztan vedd el az arcod elol es mondd lelkesen, h itt van! Sajnos tobbet nem tehetsz, ez egy ilyen idoszak. A ferjednek pedig ajanlom a szakirodalmat a szeparacios szorongasrol.

Elso voltam

2014. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!