Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok a babámnak kezdő...

Mit adhatok a babámnak kezdő kajának, ha az almát nem hajlandó megenni? Banánt adhatod?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos babám kezdeném hozzátáplálni, de 4 napja próbálom az almát és úgy látom egyre rosszabb. Rendesen szájzárat kap, ha megérzi az alma ízét, pedig édes alma.
2014. okt. 15. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Banán 7 hónapos kortól van. Sütőtök, alma, krumpli esetleg. De ha 4.5 hónaposan nem kell az alma, nem akkora meglepetés. Talán még nem készült fel a hozzátáplálásra. Miért akarod ilyen korán kezdeni???
2014. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert már 7300gramm és napi 1 liter tejcit hamizik. A doki szerint kezdjük el a hozzátáplálást, elég egyenlőre 1 étkezést bevezetni neki, mert nem fogok tudni ennél több tejet termelni.
2014. okt. 15. 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld a barackot, sütőtököt, ezeket szokták szeretni a babák! Utána keverheted ezeket almával. Először az én fiam sem ette az almát.
2014. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de van 3 táplálási füzetem (hipp, kecskeméti kaja, hamanek) és mind írja már a banánt is 4 hónaposan
2014. okt. 15. 11:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk. A babám ma sem eszi meg nyersen az almát, a levét is utálja - nincs az édes alma, amire ne úgy reagálna, mintha citromot adnék neki :)

Úgy csináltam,h megpároltam az almaszeleteket, és kis banánnal összeturmixoltam - 2 almához 3-4 szelet banánt tettem. Így megette, próbáld ki nyugodtan, semmi baja nem lesz a banántól :)

2014. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
milyen almát próbáltál? A fiam csak a golden almát eszi meg...lehet nem így kell írni, azt amelyik sárga
2014. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
őszibarack, körte. védőnő javasolta alma helyett, a kislányom mindkettőt nagyon szívesen eszi
2014. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
picit párold meg az almát (a héját ne),turmixold ha ezt sem eszi meg, akkor próbálkozz krumplival és úgy keverd az almával - de elsőként mindig csak egyet
2014. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A banán megfoghatja a hasát. Vigyázni kell vele. Ehet répát sütőtököt bár ezek is fogják a pocakot. Gyümik közül mehet a barack, de csak őszi a sárga még sokáig nem. A körte is mehet, viszont puffaszthatja a beleket.Próbálj meg másfajta almát szerintem is. Pl gála vagy golden ahogy az egyik válaszoló is írta. Ezek édesebb almák.
2014. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!