Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam kicsit el let...

A kisfiam kicsit el let kapatva. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2hónapos a kisfiam és sikerült elkényeztetni. Első baba és tanácstalan vagyok hogy mit tehetnék. Elalvás előtt egyfolytába sír ha nem veszem fel.hogyan szoktassam le róla? Most ott tartok hogy hagyom hagy sírjon majd elfárad.de nagyon sajnálom.mit tehetnék hogy ez minnél hamarabb helyrejöjjön?
2014. okt. 15. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem, tévedésben élsz. 2 hónapos babát NEM LEHET elkényeztetni. Ez tévhit. Nem kell leszoktatni róla, hogy kötődjön az anyjához, ez érzelmi igénye és teljesen normális dolog. Hagyhatod sírni, el is éred vele hogy elhallgasson, és előre aláaknázod a kapcsolatod vele a jövőben. Szépen megtanulja, hogy ha neki érzelmi problémája van, az anyja tojik rá. Gondold ezt át, még most, amíg nem késő!


Szakértői tanács: http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2014. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Javaslom a hordozókendő használatát napközben és este maradj mellette, míg elalszik. Gyerek, akinek szüksége van rád. Nem azért sír, hogy téged szivasson, hanem mert 9 hónapot élt benned és te elvárnád, hogy néhány hét után ne hiányozz neki!!!
2014. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyd sírni, 2 hónapost még nem lehet elrontani! Próbáld meg a cumit, simogatást!
2014. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Ugye ezt te sem gondolod komolyan??? Rossz olvasni, amit írsz...
2014. okt. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig nem lehet elkényeztetni. Mi mindig felvettük, nem okozott benne kárt.:)
2014. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat akkor nincs ok a pánikra... azért vagyok/voltam ilyen tanácstalan mert a körülöttem lévők már elkönyvelték hogy ebbe belefogok teljesen bolondulni
2014. okt. 15. 11:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyanilyen volt, alig lehetett letenni, féltem, hogy mi lesz velünk hosszú távon. Hamar megtanult kúszni, akkor már kevesebbet igényelte az ölben levést, aztán ahogyan megtanult 7,5 honaposan felállni, azóta alig lehet ölbe venni. Úgy hiányzik, hogy lehessen szeretgetni, babusgatni, de erre most ő nem ér rá. Érdekesebb a világ. Már vállon sem lehet altatni, mert este a fáradtságtól kidől. Várom, hogy újra bújós baba legyen, mert most csak akkor bújik, ha beütötte valamijét vagy fél.
2014. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jaj, szegénykém, ne hagyd sírni estére. Lehet még a pocakja is fáj, te meg fel sem veszed...a szívem szakad meg, ahogy olvasom. Nem lehet még ilyen pici korban elkényeztetni egy kisbabát, majd később esetleg.... ne hallgass senkire sem, csináld, ahogy a szíved diktálja, biztos azért sajnálod sírni látni, mert szíved szerint inkább felvennéd vagy segítenél neki.Elaludni is nehéz egy ilyen picinek, segíts neki, ne hagyd magára ebben az idegen világban, neki még minden félelmetes és új, csak te vagy neki a biztos pont, a menedék, megoldás a bajokra. :)
2014. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2hós az én fiacskám is és nem lehet elkényesztettni sőt ilyenlok kell őket a legjobban babusgatni ringatni stb.. a többiek jól leírták előttem nehagyd sírni szegényt. Lehet később " nagyobb" korában is igényelni fog ez nem elkényesztetés.szóval figyelj rá és élvezd hogy még van kit tingatni hamar elmegy az idő és lesz amikor már nem igényli majd.A.
2014. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Dajkálom én is de amikor kéne csinálni a házimunkát akkor sajnos nem tudom és akkor sír nagyon.
2014. okt. 15. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!