Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl szigorú lennék és megkéne...

Túl szigorú lennék és megkéne engednem?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos lányom. Hála Istennek tündéri jó baba nem sírós és nem kell kézbe venni őt. Elvan a játszószőnyegén kiságyába nyilván ha nincs dolgom én is mellé ülök és játszunk együtt. Anyós 2 km-re lakik tőlünk minden nap jön ahogy a munkája engedi valamikor 10 perce valamikor 4-5 órára. Ahogy belép az az első dolga,hogy a kezébe veszi a gyereket és szaladgál vele a lakásba,mint a mérgezett egér. Szóltam már neki 1000 szer,hogy tegye le úgy játszanak. Ilyenkor leteszi,de mondjuk ha elmegyek pisilni már megint a kezébe van. Ha már kicsit nyafog (nem sír) már mondja neki,hogy anyád letiltott rólad és nem vehetlek fel. Ezt minden nap eljátsza. Megy a sértődés stb. Úgy hondolom hogy ez majomszeretet és ezzel nem tesz jót a gyereknek és aláássa a tekintéjemet a gyerekem előtt. Jó,hogy még talán nem fogja fel,de azt biztos érzékeli,hogy anya kezébe nem lehetek mama viszont felvesz. A párom külföldön van,de szerencsére nagyon jó csapat vagyunk a lánnyommal úgyhogy nincs szükségünk senkire magyarul nem vagyok ráutalva. Azt viszont nem akarom,hogy ne jöjjön az unokájához, mert belebetegedne és jó ember,csak nem akarom,hogy belemásszon a működőképes nevelési stratégiámba.

Viszont már azon gondolkozom,hogy sza..ok bele az egészbe és hagy cipelgesse úgy ahogy akarja, úgyis olyan mint ha a falnak mondanám. Engednétek vagy nem?


2014. okt. 15. 11:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Egyrészt egyetlen gyereknek sem lesz baja tőle, ha a nagyszülője kézbe veszi, amikor meglátogatja. Másrészt anyósod el van kapatva. Mi az, hogy néha 10 percre néha 4-5 órára jön? Ki hívta már bocsánat? Húzz egy határt a magánéletetek és a látogatók között, mert átjáróház lesz a lakásotok, otthonotok! Megmondanám, hogy heti 2x ettől-eddig érünk rá mamázni, a többi a családi időnk. Határokat szabj, mert ez így nem normális dolog. A működőképes nevelési stratégiád nem létezik, de amíg azt hiszed igen, addig tök jó. Mázli, hogy a 3 hónaposod el van egyedül, de ez változni fog az első adandó alkalommal, és nem azért, mert a nagyi felvette, hanem mert ez a normális fejlődési forma. Nem engedném ettől függetlenül, hogy egy külső rokon belekényszerítsen egy olyan helyzetbe, amit én magam nem találok megfelelőnek, mert felnőtt vagyok, anya,és kikérem magamnak, hogy ne én döntsek arról, hogy mikor-mi történik a gyerekemmel. Továbbra is az a tanácsom, szabj határokat, és akkor megszűnnek a gondok! Heti 2x1 órára meg azt csinálhat vele, amit jólesik, mert hozzászokni nem fog, sem most, sem később.
2014. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek hamar megtanulják, kinél mi a szabály. A nagymamák meg arra valók, hogy kényeztessék az unokát. Ha anyósom vigyáz a fiamra, maximálisan alárendeli magát neki, akár két órán keresztül is buborékokat fúj neki, ölben cipeli stb. Én nem vagyok ilyen türelmes, a gyerek meg tudja és nem is várja el. Egy éves múlt.
2014. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem nem engedném h állandóan a kezébe legyen max 5 perc, utána üljön mellette. Én mondjuk a mindennapi látogatást se engedném nem hiányozna h mindennap vki piszkálja a gyerekem. Amúgy meg ha mindennap kézbe tartogatnà szépen rászokik azt akkor neked is azt kell csinálni.
2014. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Ez jó! :) Nevelési stratégia egy 3 hónaposnál. Nem azért van el, mert Te úgy nevelted, hanem mert ilyen a természete. Majd jön a szeparációs szorongás, kiváncsi leszek akkor is ellesz e egyedül a kislányod. KIcsit zordnak hangzik az is, hogy "anya ölében nem lehet, de a mamáéban igen". Ha már most a tekintélyed miatt aggódsz, elég szemellenzős lehetsz.

Egy csecsemőnek és később egy nagyobb gyereknek is, kell a testi kontaktus a szülőjével, az ölelés, a ringatás, az egészséges testi lelki fejlődéséhez.

A fiam 1,5 éves koráig az ölemben aludt el. Képzeld túléltem, sőt én spec imádtam, ő pedig már 4 éves és egyedül alszik az ágyában, 2 éves korától a jó éjt puszi után. Ezek az idők nagyon gyorsan eltelnek. Majd ott leszel a kamasz gyermekeddel és azt veszed észre, hogy nem tudod megölelni és ő sem tudja, ogyan is kéne kifejezni a szeretetét. Mert nem tanultátok meg.

Bocs, hogy ilyen mélyen belementem.

Anyósod pedig nem árt vele, ha felveszi. Lehet, hogy csecsemő még a lányod, de nagyon hamar megtanulják, hogy kivel mit lehet. Nagyival ezt lehet, anyával pedig mást.

CSak pár hónap múlva majd ne írt ki az a kérdést, hogy "a lányom miért szereti jobban a mamát, mint engem? A mámát mindig ölelgeti, engem nem, mi lehet a baj?" Ok? :)

2014. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

egy 3 hónapos babának kell, hogy kézben legyen, ölelgetve, szeretgetve legyen, na csak mellette üljön az anyja. ez már inkább ridegtartás... mama meg a másik véglet.


szerintem mind a kettő totál nem normál és ne haragudj, hogy ezt írom, de ez nem nevelés, ennek köze nincs a neveléshez!

borzasztó olvasni, hogy "anya kezébe nem lehetek" és ezt te írtad le! szörnyű. 3 hónapos babánál... :(

2014. okt. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
De van a kérdezőnek működőképes nevelési stratégiája! Nálunk apósommal hasonló a probléma, csak Ő 250 km-re lakik tőlünk. Amikor eljönnek hozzánk és látom, hogy a 4 hós lányom álmos, beviszem a szobájába és lefektetem aludni és otthagyom, így 5 perc alatt elalszik magától. Na após ilyenkor sokszor bemegy és szórakoztatja. Én bizony kiparancsolom onnan, ha van sértődés ha nincs.
2014. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

első körben az anyósodat nevel meg .-)))

heti 2 nap pont elég unokázni de akkor maradjon 2-4 órát

és akkor nem szólj bele


a gyereket még ráér megnevelni

am meg majd megszokja h anyával ezt van a nagyival meg más

2014. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én hónapokig küszködtem,hogy le tudjam tenni a gyerekemet a kezemből akárcsak hogy nem a karomban aludjon,de nagyon nehezen ment,így ha már te ilyen szerencsés vagy,én azt mondom ne hagyd hogy hurcolgassa.Etesse meg,fürdesse,üljön,feküdjön mellé,játsszon vele,beszélgessen vele.Ha ez neki nem elég,akkor a nagyival van a gond.
2014. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nagyon nem vagyok híve az örökös hurcibálásnak, kézben altatásnak, szerencsére a kölök sem. :)

Természetesen kell a közelség a babának és az anyukának is, de nem 0-24-ben. Meg lehet találni azt az arany középutat, ami mindenkinek jó.

2014. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
4,5-ös! Ki mondta,hogy nem veszem kézbe nem ölelem nem puszilom nekem is a kezembe alszik el de nem szaladgálok vele,hanem ülve ringatom nem telik úgy el öt perc,hogy ne lenne felé valami gesztusom még a gyengéd érintés nevű masszást is megtanultam,mert szeretem, imádom.Mért mondanà azt,hogy jobban szereti a mamáját??? Velem van a nap 24 órájàba én etetem én teszem tisztába én altatom én nevetetem vagyok az anyja ezeket nem hagyja figyelmen kívül. Attól függetlenül,hogy el lenne egész nap a szőnyegén az ölembe szoktam venni nem vagyok szívtelen riged nő sőt...Egyébként 20 percnél tovàbb nem marad senkinél olyankor elveszem megnyugtatom és visszaadom. Ezt a nevelési stratégiaát a védőnő nevezte így el nem én, mert én is ezt csinàltam mint a mama sokszor még aludni se tettem le. Rámszólt a védőnő,hogy ne csináljam ezt. Kemény 1 hetünk volt,hogy elérjem,hogy megszokja azt,hogy nincs kézbe és kiságyba alszik. Szívem szerint egész nap nekem is a kezembe lenne. Nem hiszem,hogy azon dől el,a szeretet meg az,hogy valaki jó vagy rossz anya,hogy a gyereket egész nap a kezébe hordja. Ja és ülve neki is az ölébe lehet az nem zavar. Csak annyi a kérésem,hogy ne szaladgáljon vele.
2014. okt. 15. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!