Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lehet fagyasztani az...

Le lehet fagyasztani az otthon készített püréket? És a krumpli-paradicsom párosítást ti mikortól adtátok?

Figyelt kérdés

Elutazunk egy hétre és hát a kisfiam szívesebben eszi azt amit én csinálok, mint a bébiételt.

Ilyeneket fagyasztanék neki: alma-krumpli-répa.

sütőtök, sütőtök-alma, alma-krumpli-őszibarack, alma-cékla, krumpli-cékla.

Paradicsom-krumpli bébiétel van 4hónaptól, de a táblázat csak 7hótól írja a paradicsomot.

4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást(most 4és fél hós), egy étkezést váltottunk ki, egyelőre majd kb két hét múlva szeretnék még egyet, tápszeres és már 8 kiló.

Inkább zöldséges mint gyümölcsös. Miket adhatnék még neki?

Sinlacot próbáltuk, de nem szereti :(

Köszönöm



2014. okt. 17. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Lefagyaszthatod. Ne a táblázatokat nézd,mert azok mind mást írnak.

Nyugodtan adhatsz neki paradicsomosat is. De ne mindent krumplival sűríts, hanem liszttel. A gyümölcsökhöz is inkább kekszet adj.

2014. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most akarom neki bevezetni 5 hónaposan a glutént. Azt mondta a védőnő, hogy napi fél kekszet adjak neki a gyümölcshöz majd. Én is arra gondoltam, hogy akkor már liszttel is tudom sűríteni neki a kajáját. Akkor szereti a legjobban a püréket ha teszek bele egy adagolókanál tápszert(port), azzal összekeverem, akkor nem olyan vízízű.

És ha liszttel csinálom majd akkor az meg már olyan mintha főzelék lenne. Olajat azt 6-7 hónaptól lehet, ugye?

2014. okt. 17. 11:07
 3/10 A kérdező kommentje:
Ti milyen időközönként váltotok ki étkezést?
2014. okt. 17. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:

4,5 hósnak nem sűrítünk liszttel, azzal még bőven ráér.

Paradicsomot sem adnék még neki, az is várhat 6-7 hónapos koráig, nem kell adni neki attól, hogy a bébikajára az van írva. Próbálj cukkinit, salátát, banánt adni például, azokat már kaphatja lassan.

2014. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Banánt adtam, szerette, csak nagyon megfogta a hasát. Annyira, hogy kamilla teát kellett főzzek neki.
2014. okt. 17. 11:28
 6/10 anonim ***** válasza:

tudod fagyasztani, de a krumpli nem jó szerintem úgy.

céklát, sütőtököt, borsót én is fagyasztva tartom készre főzve sütve.


paradicsomos krumplit mi 4,5 hótól eszünk, paradicsomlevest rántással, paradicsompüréből 5 hótól, abba dobok neki egy marék rizst és turmixolom, pépes lesz és nagyon szereti így is a paradicsomot pl.

2014. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a fiam 7 hónapos, kiváltottuk 4 hósan az ebédet és nem sokkal utána a tízórait is. Most is így van és néha az uzsonnát is kiváltjuk, de a reggeli, vacsora még tápszer.
2014. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy először a tízórait szerettem volna, de akkor még nem fogadja el a püréket, gyümölcsöt, csak a tápszert viszont, ebédre meg már igen. Még ha úgy jön ki akkor vacsorára szokott valami kanalas kaját kapni, akkor is elfogadja.

Este meg reggel és éjszaka is természetesen még marad egy ideig a tápszer.

2014. okt. 19. 15:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Rizst mikortól lehet?
2014. okt. 19. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:

4 hónaptól.

A HA tejpépek is rizzsel vannak, 4 hónaptól adhatóak.

2014. okt. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!