Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz valami baja attól, hogy...

Lesz valami baja attól, hogy folyton ütögeti a fejét a kiságyba?

Figyelt kérdés
Hónapok óta csinálja, doki nem mond semmit, csak mosolyog. Egyéves lesz két hét múlva, négykézláb rugózik előre-hátra elalvás előtt, és így ütögeti a fejét kiságyba (oldalán van egy teli rész, oda), illetve mostanában a rács tövébe ül, és a hátával döngeti. Gyakran foltos a homloka, puklija nincs, de egy ismerősöm azt mondta, párnázzam ki a kiságyat, mert "tökkelütött lesz a gyerek", biztos ezért nem mond szavakat még.
2014. okt. 17. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, nincs semmi baja, nem ezért nem mond szavakat. Ennek nem sok köze van hozzá. Az én kisfiam is csinálta ezt, bár ő a térdünkbe ütögette a fejét (csak alváskor volt a kiságyába) és sokáig kb fél évig nem tudtuk leszoktatni róla. Aztán egyik napról a másikra abbahagyta. A beszédre már pontosan nem emlékszem mikor kezdte el, de nem volt egy szószátyár típus viszont most le sem lehet lőni a miért, minek, mi ez .... korszakban :)
2014. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

:))

Ilyet az én 10 hónaposom is csinál elég rég óta.

Olyasmi az ágya, mint a te babádnak. Én körbe tettem rácsvédőt, arra terítettem vékonyabb ágytakarókat. Így körbe van takarva (a rácsból sem látszik semmi), ha mászkál és ütögeti a kobakját, nem fájhat neki.

2014. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1 éves a kislányom. Ő is ezt csinálja de ő mindenbe úti a fejét . Faj, szék, lábunk, ágy bármi. Bem lessz tökkelütött ez végett. Ha fájna neki nem csinálná.
2014. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez csak egy rettentő rossz szokás ,ne aggódj . Lányom másfél évesen kezdte,mikor egyszerre 6 foga jött.Eleinte a rácsba verte,egy hónap után meg átszokott arra,hogy a matracba veri. De ugyanúgy hangos és idegesítő ez is,mert a fa kong így. 2 éves és csinálja,de csak éjjel és akkor sem mindig. És beszél,8 hónapos korától mond szavakat már.

Kisebbként meg a lábával dobogott állandóan,de jobb lett volna azért ha azt tartja meg,mert én sem örülök,hogy a fejét veri.De egyébként párom is csinálta még 6 évesen is,egy unokatesóm meg még 16 évesen is csinálta.Ő akkor nőtte ki,mikor már lett párkapcsolata,ugye tartósabbak voltak neki mindig.De amúgy ha megsimized a fejét,lehet abbahagyja.Igaz hogy enyém mondjuk sokszor félálomban csinálja inkább.

Szóval:nem lesz agyalágyult,mert én lányom elég okos a fejverése ellenére is...

2014. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!