Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, milyen praktikáitok...

Anyukák, milyen praktikáitok vannak, hogy ilyen esős, hideg, borongós időben ne forduljatok be? Mit szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés
én ilyenkor tök ki vagyok a gyerekkel együtt :))) :(
2014. okt. 17. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Sétálok a gyerekkel együtt, akármilyen idö van, legalább egy órát. (Mellesleg most még NINCS hideg, legfeljebb hüvös, de már feltalálták a széldzsekit meg a zárt cipöt - és akkor meg van oldva a probléma)
2014. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekünk pl bejött hogy zenét hallgatunk és közben sütőtököt, illatos sütit sütünk.

Vagy bebújunk a nagy ágyba és mesélünk (sokat).

2014. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem nincs időm sem befordulni :)

Attól is függ persze, hogy milyen helyen, milyen környezetben éltek és mennyi idős a gyermeked/babád.


Ha nem direkt esik az eső, akkor azért még babakocsival is lehet tenni egy kört, lehet, hogy nem 2-3 órákat odakint, de 20-30 percet azért még mostanában is simán lehet- akkor esetleg naponta 2*.


Otthon is rengeteg feladat van, na amellett és gyerek mellett nem lehet unatkozni.

A pici babák sokat alszanak, addig hajrá házimunka, pihenés, egy kicsit a külsődet is rendbe hozhatod (pl. egy arcpakolás vagy hajfestés vagy egy manikűr vagy egy kár illatos fürdővíz, egy könyvet olvasni pedig pihentető arra az 1-2 órára, amíg a baba alszik).


Nagyobb gyerekekkel pedig egyre inkább lehet együtt játszani: mondókázni, szoktam betenni valamilyen gyerek zenés cd-t, akkor arra tornázgatunk, ugrálunk, táncolunk- 1-1,5 évesnél nagyobbal már simán lehet firkálgatni, színezgetni, papírt tépkedni és ragasztgatni, formákat lyukasztatni- mindenféle kreatív dolgot.

Esetleg ha van otthon gesztenye vagy hasonló termések, akkor abból valamit kreatívkodni, vagy építőkockázni, építőpoharazni (azt már 9-10 hósan is tudhat valamennyire:)


Meseolvasás könyvből, ölben ülve, kisvonatoknak sínt építeni- 3 éves kortól meg egyenesen kinyílik a világ.


Ha ezen felül sincs semmi ötleted, akkor meghívhatsz magatokhoz ismerős anyukát, rokont stb.- ha van korban hasonló kisgyermek, akkor ők is eljátsszhatnak együtt.


Érdemes a neten vagy a környékbeli művelődési házban, sportközpontban, közösségi házban stb. szétnézni baba-mama klubok, baba-mama tonrák, táncos tornák stb. vannak, ahol lehet ismerkedni is, beszélgetni is, illetve vannak babás játszóházak is- időnként az is beleférhet.

2014. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi a fürdöszobába szoktunk strandolni ideig elvannak a gyerekek vagy bent a szobába sátrat épitünk abba játszanak
2014. okt. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én imádom amikor ilyen az idő :) ha süt a nap késztetést érzek állandóan hogy kivigyem, akkor is ha hulla vagyok, lelki ismeretfurdalásom van ha csak 5 percet is a házban tölt.

Aztán ha jön a borongós idő, végre lelkiismeret furdalás nélkül lehet összebújni, lustázni, vagy egy finom sütit sütni mire apa hazaér:)

2014. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem mész ki? Gyerket bugyoláld be, esövédö aztán gyerünk! Menj baba klubokba, kávézni, cukrászdázni, plázázni. Hivjál át, vagy menj át más babásokhoz stb.. Találd föl magad! Nem az antarktiszon ész! Lol
2014. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
de aranyosakat irtok...-én mondjuk jobban szeretem a jó időt.ill,ha nem esik,vagy fúj a szél,akkor nyomás ki-a kutyus miatt is
2014. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát azért én megértem a kérdezőt. Amiket itt írtok az mind nagyobb gyerekkel való program. Egy pici babával azért depisebb ilyenkor, vagyis nekem igen. Nincs senki a közelben, akit áthívhatnék. Időnként esik, időnként nem, de egy ilyen pici babával meggondolod 100-szor, hogy elindulj ilyen időben. Pláne mi nem kertes házban lakunk, 1000 lépcső, szóval nem mindegy, hogy kiviszem és elered az eső és rohanhatunk vissza. Babahordozóban nem marad. Szívesen sütnék apának egy finom sütit mire hazajön, de örülök, hogy egy finom és gyors ebédet össze tudtam hozni még el volt a pihenőszékben. A végére már nyűgös volt. Amikor alszik akkor próbálok mindent ráncba szedni, de nem túl jó alvó és állandóan felkel. A házimunka meg nem éppen a legjobb befordulás ellen és ugye azt kérdezte a kérdező.
2014. okt. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
az én babám is csak 3 hónapos, és napi 1-1.5 óra a napközbeni alvása, az is az ölemben történik :) de nekem mázlim van mert tegnap reggel elvolt az ágyon fekve, nézelődött úgyhogy addig ki tudtam takarítani. és ma is szokatlanul jól el van, bár nem alszik, de egyedül fekszik, néz ki a fejéből, nem nyöszörög. úgyhogy lehet hogy neki állok egy sütinek :) ha meg fel kel közben, pihenőszékkel kirakom a konyhába :)
2014. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az fontos infó lenne, Kedves Kérdező, hogy mennyi idős a gyerkőcöd. Az én fiam most másfél éves, ha az idő engedi, rengeteget vagyunk kint, ilyenkor viszont kiélem magam, és napi szinten játszóházazunk, Ringatóra/Kerekítőre járunk vagy a közeli bölcsi játszócsoportjába heti 1-2x. Ő imád gyerekek között lenni, megy, mint akit felhúztak, én meg szintén imádom az ilyen programokat, Vele együtt felfedezni, mászóvárakban bújkálni stb. De tavaly ilyenkor még csak féléves volt, úgyhogy az ilyen borongós napokon itthon buliztunk, mondókáztunk, ha nem esett nagyon, felkötöttem magamra, bebújtunk egy jó nagy ernyő alá és sokat sétáltunk. Amikor elkezdett mászni majd kapaszkodva menni /viszonylag korán, 8 hósan kezdte/, onnantól viszont elkezdtük a játszóházazást. Minden játszóházban van babaszoba, ahol ezek a picikék másznak/botladoznak, oda nyugodblehet menni akár már egy
2014. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!