Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak még anyák rajtam kívül...

Piroska és a farkas kérdése:

Vannak még anyák rajtam kívül akiken kifog az orrszívás, vagy én vagyok csak ilyen béna?

Figyelt kérdés
Kislányom fél éves múlt, kisebb náthával küszködünk csak, nincs nagy gond, épp csak nem kap levegőt az orrán néha. Probálom leszvni, de annyira hadakozik, h egyszerüen képtelen vagyok befogni a másik orrlyukát, anélkül meg állítolag nincs sok értelme. Szájjal szívhatot használunk, tehát mégcsak a hang sem riasztja, egyszerüen azt utálja, ha valami közelít az orrához. Bocsánat, h túl naturalisztikus leszek, de amikor még nem a sürüzöldtakonyrol van szo, akkor is feltétlenül szükséges ez? Tudom, h megvan a veszélye mindenféle arcüreg meg fül gyulladásnak ha bent maradnak a dolgok, ezért is vagyok elkeseredve a saját bénaságomon.
2014. okt. 17. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kérj meg valakit,aki segít,és konkrétan lefogja a gyerek kezeit-lábait,akkor be tudod fogni az orrlyukat.És igen,nagyon fontos,mert a csecsemők orrlégzők,(a lágyszájpad anatómiailag még nem alakult ki úgy,mint a felnőtteké,azaz,nem halad át rajta a levegő)és persze az orr és a fül is összeköttetésben állnak egymással,a baba sokat fekszik és csorog le a váladék a torkán,nyálkás hasmenése lesz tőle stb.Kellemetlen,a gyereknek is,neked is,de sokkal inkább ez a kellemetlenség,mint valami nagyobb.Majd 1 éves kor után,főleg,ha már rá tudod venni egy kis trombitálásra-már ennyire nem lesz fontos.
2014. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szükséges kiszívni. Igen. Ha nem sűrű zöld, hanem fehér vagy átlátszó, akkor is. Mivel csorog le a torkán, vagy nem kap levegőt, vagy elhúzódik a taknyos állapot és rámegy a fülére (tapasztalat sajna).

Vegyél tengeri vizes sós orrsprayt. Pl Sterimart-t. Befújod, hagyod picit, kifolyik, oldja a taknyot és fertőtleníti a nózi belsejét. Aztán alaposan ki kell szívni szép körkörösen, alaposan.

Ha mákotok van, nem lesz baj ha nem szívod, de fülgyulladás lehet, ami ugye elég sz.r dolog. Fiamnak nem volt komoly a gyulladása, de így is 2 hétig antibiotikumot kellett szednie. :( Ja és olvastam ennek olyan mellékhatásait, h kiütéses volt a gyereknek még a szája belseje is. Fiam megúszta annyival, h hiába pelusoztam át kaki után rögtön, lejött a bőr a popójáról egy kb 3 centis helyen, annyira marta neki. :/ :/

Ne legyél elkeseredve. Valahogy fogd le szegényt. Ja és muszáj befogni a másik orrlyukat is!

:) Sok sikert és jobbulást!!

2014. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer, ha lefekteted az ágyra (vagy a földre egy takaróra), és odaülsz úgy, hogy a gyerek a lábaid között legyen: a lábfejed/bokád közé kerüljön a feje; a karja, válla, lábai pedig a térdben behajlított a lábaiddal legyenek lefogva. Így moccani sem tud (max néhányszor hasbarúg), és a két kezed szabad marad.
2014. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7 hós kislányomnál ez vált be: takaróra ráfektettem játékosan betekertem úgy hogy csak a feje volt kis és kicsit szorosan aztán gyorsan kiszívtam.nem mondom hogy tetszett neki meg sokáig tart de egyedül én csak így tudom megcsinálni.a betekerés tetszik azon kacag :) remélem segít
2014. okt. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást mindenkinek! Ez a betekerősdi tetszik, annyi a gondom vee, hogy nehéz elképzelnem hogy élvezné, mert egyfolytában ficánkol, nem biutos, h örülne, ha korátoznám, de teszek egy probát a cél érdekében. Ja és az előző válaszolo modszerét is kiprobálom, valami csak bejön. Az a baj, h ö annyira sír közben, h azáltal is folyamatosan termeli magának a váladékot, már azon gondolkodtunk, kevesebb lenne, ha hagynánk. csak az a gondom, attol még ami ténylegesen ott van, az nem jo, h ott van. Olyan, mint egy ördögi kör.
2014. okt. 17. 21:07
 6/13 p.csabesz ***** válasza:
0%

Hú... látom itt vagy "szakértő" mindenki, vagy mindenki rossz oldalról közelítette meg.

Igaz, hogy csak 3 gyerekem van és mindegyiknék porszívós volt (nincs jobb), de soha egyik sem hadakozott.

A legkisebb 25hónapos, kb. 1éve magának csinálja kis segítséggel.

Ha valaki már pici korától hozzászoktatja és játékosan vezeti fel, szerintem nem lehet gond. A kiscsajszim hozza a csövet, teszi a porszívóra és mondja, hogy: "szívunk" az aranyos kis hangján.


Éjszaka is azzal szívjuk, nem zavarja.


A szájjal szívható nem hatékony és nehezebb is kezelni. Akkor inkább hálózatit, vagy akkusat vegyetek. Jobban is szív, ill. könnyebb is vele. Ha már fél a művelettől, picit nehezebb lesz, de nem reménytelen. Add a kezébe, hogy érezze nem kell tőle félni, a pici arcán, kezén szippantgasd játékosan. Ha meg nem is szereti, félni nem fog.

Erőszakoskodni ahogy fentebb írták nem szabad!!! Attól rosszabb lesz!


Ne feledd, ha nem szívod ki, súlyos következményei lehetnek!

Tehát csak bátran és játékosan! ;)

2014. okt. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát mi bohóckodhattunk bármennyit a gyereknek (pl. énekeltünk, bátorítottuk, kiszívhatta a miénket, ő rakta össze előtte...), nem használt - ezért maradt végül a "gyorsan essünk át rajta".
2014. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
én is probáltam már játékosan, ide-oda szippantgatni vele a testén, kezébe adni, ráadásul eleve nyugodtan ülünk le, nem lefogással kezdem, de amint az orrához közelítenék, kezdödik a haddelhadd.6 honapos, azért most kezdtük, mert eddig nem volt rá szükség. A magam részéröl mindenkinek köszönöm a tanácsot, végülis a lényegben, h SZÜKSÉGES egyetértés van, úgyhogy probálkozunk tovább.
2014. okt. 18. 09:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves 6os!Lehet neked csodagyerekeid vannak és 7 hónaposan is az orrukra mutogattak szívd ki neki az enyém egyelőre akkor se szereti hiába porszívózok mellette. segíteni akarunk a másiknak nem kritizálni a 'bezzegezésre' senki nem kíváncsi.
2014. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! 40 évig voltam gyermek orvos mellett asszisztens. Mi úgy tanítottuk az anyukáknak, ültesd a combodra a gyermeket, két térded közé a gyerek lábai. Egyik karja a hónod alatt elvezetve, másikat lefogod, azzal a kezeddel, (mintha együtt csinalnátok) fogod be az egyik orrlyukát.
2014. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!